Ekspertas: R.Berankis jau šiemet gali pakilti iki 40-20 vietų Pereiti į pagrindinį turinį

Ekspertas: R.Berankis jau šiemet gali pakilti iki 40-20 vietų

2013-01-29 12:22
Ekspertas: R.Berankis jau šiemet gali pakilti iki 40-20 vietų
Ekspertas: R.Berankis jau šiemet gali pakilti iki 40-20 vietų / AFP nuotr.

Teniso specialisto, buvusio Lietuvos Teniso Sąjungos (LTS) prezidento Liutauro Radzevičiaus nuomone, pirmadienį atnaujinta pajėgiausių planetos tenisininkų ATP reitingo klasifikacija, kurioje po sėkmingo pasirodymo „Australian Open“ geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis palypėjo 25 laipteliais aukštyn ir dabar rikiuojasi 85-oje vietoje, neparodo tikrojo lietuvio pajėgumo. L.Radzevičiaus teigimu, R.Berankis dabar turėtų mažiausiai sukti galvą dėl ATP taškų, ir, sėkmingai susiklosčius šiam teniso sezonui, metų pabaigoje galėtų džiaugtis 20-40 vieta.

Tiki R.Berankio kopimu aukštyn, L.Grigeliui linki kantrybės

Tenisininkas R.Berankis savo taupyklėje šiuo metu turi 608 taškus. Aukščiausiai per karjerą ATP reitinge lietuvis buvo pakilęs 2011-aisiais, prieš kirkšnies traumą, kai rikiavosi 73-ias.

„Pastaraisiais metais R.Berankį persekiojo arba ligos, arba traumos. Taigi šiuo metu taškai, kurie jam suformavo 85 poziciją, realiai yra tik pusmečio atspindys, kadangi pirmoje 2012 metų pusėje Ričardas praktiškai nežaidė. R.Berankis šįmet iš pradžių žais turnyruose, kuriuose taškai nedega. Taigi gerą pusmetį lietuvis kils tik į kalną ATP reitingo klasifikacijoje“, – pažymėjo L.Radzevičius.

L.Radzevičiaus optimistinėmis prognozėmis, R.Berankis gali pretenduoti net į 5-15 ATP reitingo vietas. „Labiau realu, jog šįmet jis tikrai pajėgus būti tarp 20 ir 40 vietos. Faktas, jog dabar jis žaidžia tokį tenisą, kokį žaidžia antrojo reitingo dešimtuko žaidėjai“, – teigė teniso specialistas.

Jo nuomone, R.Berankiui dėl ATP reitingo taškų galvos sukti dabar nereikėtų. „Jeigu bus gera R.Berankio savijauta, fizinė būklė ir jis sužais tiek turnyrų, kiek planuoja, tai šitie taškai nebus tikslas, o tiesiog rezultatas. Ir jis bus ten, kur ir turi būti ATP reitinguose“, –  sakė L.Radzevičius. „Kadangi šiais metais Ričardui sukaks 23-eji, tai yra pats jėgų žydėjimas tenisininkui. Būdami 23-27 metų tenisininkai pasiekia aukščiausius rezultatus, o vėliau tiesiog stengiasi juos išlaikyti“, – pastebėjo buvęs LTS prezidentas.

R.Berankis šiuo metu ruošiasi vasario 1-3 dienomis Šiauliuose vyksiančiam Daviso taurės mačui su Kipro rinktine. Vėliau R. Berankio planuose: ATP 250 serijos turnyrai Monpeljė ir Marselyje (vasario 4 ir vasario 18 d.) arba Zagrebe (vasario 4 d.), ATP 500 turnyras Roterdame (vasario 11 d.). Lietuvis taip pat ketina startuoti ATP 500 turnyre Memfyje (vasario 18 d.), ATP 250 Delrei Byče (vasario 25 d.), ATP 1000 Indian Velse („BNP Paribas Open“, kovo 7 d.) ir Majamyje („Sony Open Tennis“, kovo 20 d.).

Kitam Lietuvos tenisininkui, 21-erių Laurynui Grigeliui, karjera kol kas klostosi ne taip sėkmingai. L.Grigelis dėl riešo ir kelio skausmų šįmet dar nesužaidė nė vieno oficialaus mačo ir šią savaitę nepadės Lietuvos rinktinei Daviso taurėje. L.Grigelio sąskaitoje liko 90 taškų, ATP reitinge jis užima 419-ąją vietą.

Pasak L.Radzevičiaus, riešo skausmai yra labai sudėtinga trauma, nes riešas tenisininkui yra pagrindinis darbo instrumentas. Tačiau eksperto nuomone, L.Grigelio nevalia spausti. „Kalbėjome su Remigijumi Balžeku apie tai, suprantame, jog riešo trauma yra labai dažna, ir tikėsimės, jog Laurynas greitu metu grįš į aikštelę. Dabar svarbiausias dalykas, kas jam gali padėti, yra ramybė. Jokiais būdais neturėtume jo kritikuoti arba spausti žaisti, kol neišsigydė šios traumos“, – sakė jis.

ATP reitingo skaičiavimo sistemą vertina palankiai

Sudėtingesnės sąlygos pajėgiausiems planetos tenisininkams ir bėdos dėl traumų yra vienos rimčiausių problemų, galinčių iškreipti ATP reitingo klasifikaciją. Dėl to ne kartą Teniso profesionalų asociacijai pastabas žėrė geriausi pasaulio tenisininkai – Novakas Džokovičius, Rafaelis Nadalis ir kiti.

Paklaustas, kaip vertina dabartinę ATP reitingo skaičiavimo sistemą, L.Radzevičius vis dėlto įžvelgė daugiau privalumų. „Manau, kad tai yra labai sąžininga sistema, nes neleidžia žmogui užmigti ant laurų. Įsivaizduokime tokią situaciją: nuvykstu į Paryžių pažiūrėti, kaip žaidžia geriausias pasaulio tenisininkų dešimtukas. Nusiperku bilietą ir laukiu to dešimtuko, o paaiškėja, kad jie šįmet tiesiog prisirinko tiek taškų, jog į finalines „Masters“ kovas ar taip, ar taip patenka. Taip man teko nusivilti prieš 7 metus, kai pusė ATP dešimtuko žaidėjų paprasčiausiai atsisakė žaisti. Taigi buvo pakeistos taisyklės ir padaryta taip, jog jie privalo žaisti, nebent turi traumą“, – pasakojo L.Radzevičius.

Kitas dalykas – traumos. Negalėdami žaisti, žaidėjai neapsigina anksčiau iškovotų taškų, juos praranda ir krenta ATP reitingo klasifikacijoje. „Daugiausia taškų praranda tie tenisininkai, kurie negali žaisti. Pavyzdžiui, R.Nadalis, pernai žaidęs „Australian open“ finale, šįmet turnyre apskritai nedalyvavo. Ir jam sudegė 1,2 tūkst. taškų“, – pastebėjo jis.

Traumos atveju, žaidėjas gali kreiptis dėl „Protected ranking“ statuso suteikimo. Tokiu atveju, jei tenisininkas pusę metų ištisai nežaidė dėl traumos, jis gali įgyti vadinamą barjero reitingą, įšaldantį jo taškus, kol jis sugrįš po traumos. Tačiau šis statusas suteikiamas ne visada.

„Rusas Nikolajus Davidenka buvo ketvirtas žaidėjas pasaulyje, o po riešo traumos niekaip negali sugrįžti netgi į pirmąjį dvidešimtuką“, – pažymėjo L.Radzevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų