Užstrigęs ”Rambyno” privatizavimas Pereiti į pagrindinį turinį

Užstrigęs ”Rambyno” privatizavimas

2002-09-09 00:00

Kauno centre esančias patalpas, kuriose kadaise buvo įsikūrusi garsioji aludė, bus galima parduoti tik įvykdžius Kultūros vertybių apsaugos departamento reikalavimus

Kauno centre esančias patalpas, kuriose kadaise buvo įsikūrusi garsioji aludė, bus galima parduoti tik įvykdžius Kultūros vertybių apsaugos departamento reikalavimus

Kauno centre esančias buvusios aludės “Rambynas” patalpas miesto valdžia planuoja privatizuoti. Laisvės alėjos ir Vasario 16-osios gatvės sankryžoje esantis objektas jau buvo įtrauktas į privatizavimo programą ir nustatyta pradinė pardavimo kaina, tačiau privatizavimas laikinai sustabdytas. Miesto valdžia prieš privatizuodama šį pastatą privalo įvykdyti paminklosaugininkų reikalavimus.

Paminklosaugininkai reikalauja nugriauti priestatus

Planuojama privatizuoti 340,19 kvadratinio metro negyvenamųjų patalpų kadaise garsėjusioje “Rambyno” aludėje. Keletą kartų keitėsi miesto valdžios nuomonė dėl šio pastato ateities. Anksčiau čia patalpas buvo išsinuomojęs Žemės ūkio bankas, jame norėjo įsikurti Vokiečių informacinis centras. Daugiau nei prieš metus imta svarstyti galimybė pastate įkurdinti Savivaldybės archyvus, tačiau šios idėjos atsisakyta, nes archyvams panaudoti strategiškai geroje, prestižinėje miesto vietoje esančias patalpas - per didelė prabanga. Jas privatizavus, kiauroka miesto kišenė pasipildytų solidžia pinigų suma.

Savivaldybės Privatizavimo komisijos pirmininkas Alvydas Banevičius “Kauno dienai” teigė, jog komisijos sprendimu sustabdytas minėtų patalpų privatizavimas, nes Kultūros vertybių apsaugos departamentas iškėlė papildomų reikalavimų.

“Savivaldybė šiame pastate turi ir daugiau patalpų - ne tik buvusio “Rambyno”. Pastatas buvo įregistruotas kaip vienas turto vienetas. Prie pirmojo aukšto patalpų (“Rambyno”) buvo prijungta ir antrajame aukšte esančios, - teigė A.Banevičius. - Antrajame aukšte yra įsikūręs Savivaldybės Finansų skyrius. Prieš privatizavimą reikėjo sutvarkyti dokumentus, atskiriant privatizuojamas patalpas (buvusio “Rambyno”) nuo Savivaldybei reikalingų, kurių ji neketina parduoti, ir suformuoti atskirus turto vienetus”.

Pradėjus šį atskyrimo procesą, pasak A.Banevičiaus, ir atsirado laikinų problemų.

Pritrūko laiko

“Formuojamus atskirus turto vienetus reikėjo suderinti su Statybos inspekcija. Pastaroji nusiuntė į Kultūros vertybių ir apsaugos departamentą, kuris pareikalavo nugriauti kiemo pusėje esančius priestatus. Kol to nepadarysime, negausime Statybos inspekcijos leidimo”, - sakė A.Banevičius.

Iki numatyto patalpų privatizavimo nespėta įvykdyti Kultūros vertybių apsaugos departamento reikalavimo. Privatizavimo komisijos pirmininkas A.Banevičius tvirtino, jog galbūt buvo du šios problemos sprendimo būdai.

“Mums paprasčiausiai pritrūko laiko. Su departamentu dabar tariamės, kaip tai padaryti, - sakė A.Banevičius. - Galbūt galima objektą įtraukti į privatizavimo programą ir jį parduoti įrašant sąlygą, kad, patalpas rekonstruojant, reikės nugriauti minėtus priestatus. Antras kelias - Savivaldybei pačiai juos nugriauti. Tokiu atveju reikės miesto Tarybos sprendimo”.

Kaina gali siekti milijoną litų

Kultūros vertybių apsaugos departamento Kauno teritorinio padalinio vyriausioji specialistė Irma Grigaitienė “Kauno dienai” patvirtino, jog departamentas pareikalavo nugriauti priestatus.

“Reikalavome atlikti paminklosauginę ekspertizę. Ji jau atlikta, - sakė I.Grigaitienė. - To pastato kieme yra nemažai priestatų - sovietiniais laikais pristatytų svetimkūnių. Laikas nuo laiko vis buvo “prilipdomas” tai sandėliukas, tai priestatėlis, tai priebutukas. Juos mes ir reikalaujame nugriauti”.

Privatizavimo komisijos pirmininkas A.Banevičius teigė, jog problemos bus išspręstos per porą mėnesių ir tada įvyks aukcionas.

Privatizuojamų patalpų pradinė kaina - 550 tūkstančių litų, tačiau, A.Banevičiaus įsitikinimu, ji turėtų kilti.

“Yra besidominčių šiomis patalpomis, todėl realu, kad šis objektas gali būti parduotas ir už 1 milijoną litų”, - sakė A.Banevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų