Šmeižto byla sužlugo Pereiti į pagrindinį turinį

Šmeižto byla sužlugo

2006-09-19 00:00

Atleista Krekenavos įmonės darbuotoja teisme pasiekė dar vieną pergalę

Atleista Krekenavos įmonės darbuotoja teisme pasiekė dar vieną pergalę

“Krekenavos agrofirmos” puolimas prieš buvusią darbuotoją Dalią Budrevičienę, viešai prabilusią apie vokeliuose mokamus atlyginimus, bliūkšta. Vakar Kėdainių rajono apylinkės teismas išteisino moterį byloje dėl šmeižto. Tuo ją kaltino buvęs darbdavys, Viktoro Uspaskicho valdomos Krekenavos įmonės direktorius Linas Grikšas.

Pasijuto pažemintas

D.Budrevičienei dar kartą pavyko apsiginti nuo buvusių darbdavių kaltinimų. “Krekenavos agrofirmos” vadovas L.Grikšas siekė įrodyti, kad darbuotoja viešai paskelbė neva tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri jį asmeniškai pažemino ir paniekino. Įmonės vadovas teigė esąs žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, todėl D.Budrevičienės žodžiai pakirto pasitikėjimą juo ir darbuotojų, ir visuomenės akyse.

Direktorius pasijuto apšmeižtas, kai kovo 23-iosios vakare per televiziją išgirdo D.Budrevičienės interviu, kurio metu moteris teigė, kad L.Grikšas privertė ją pasirašyti reikalavimą pasiaiškinti, pavartodamas psichologinį smurtą ir grasindamas pavartoti fizinį smurtą. Panašius teiginius jis tvirtino perskaitęs spaudoje, taip pat ir “Kauno dienoje”.

“Nesutikau rašytis, prieštaravau, bet direktorius buvo labai
agresyvus ir sakė - pasirašysi dabar arba neišeisi iš kabineto. Aš tikrai išsigandau ir pasirašiau, buvau priversta”, - tuomet žurnalistams kalbėjo D.Budrevičienė.

Prieš tai D.Budrevičienei buvo pasiūlyta išeiti iš darbo savo noru, netgi sumokant kelių mėnesių uždarbio dydžio kompensaciją, tačiau moteris atsisakė.

Teismui L.Grikšas tvirtino, kad moteriai niekada negrasinęs pavartoti smurto, todėl balandį kreipėsi į teismą dėl šmeižto.

Tačiau Kėdainių rajono apylinkės teismas kaltinamosios žodžiuose neįžvelgė nei nusikaltimo, nei baudžiamojo nusižengimo. Vakar D.Budrevičienė išgirdo išteisinamąjį nuosprendį.

Nusikaltimo nebuvo

Kaltinamąją gynęs advokatas Kęstutis Čilinskas ir teisme, ir komentuodamas vakarykštį sprendimą, akcentavo, kad D.Budrevičienė nesiekė tyčia apšmeižti įmonės vadovo, o žurnalistams pasakojo apie susitikimą su direktoriumi ir patirtus įspūdžius.

“Net jeigu D.Budrevičienė iš susijaudinimo kiek perdėtai pateikė savo įspūdžius, tačiau tai nereiškia, kad buvo padarytas nusikaltimas. Žmogus tikrai negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn vien už tai, kad žurnalistams papasakojo, kaip jaučiasi, ypač turint omeny, kad jis, silpnoji pusė, konfliktuoja su darbdaviu. Jeigu D.Budrevičienė būtų buvusi nuteista, tai piliečiai žurnalistams nebegalėtų duoti interviu ir pasakoti apie įtakingą žmogų”, - įsitikinęs advokatas ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas.

“Krekenavos agrofirmos” atstovai mėgino įrodinėti, kad minėtas pokalbis su D.Budrevičiene vyko kovo 22-ąją, t.y. prieš dvi dienas nuo moters atleidimo.

“Iš tiesų konfliktas įvyko kovo 23-iąją, atleidimo išvakarėse, kai jokiam pasiaiškinimui nebuvo laiko”, - teigė K.Čilinskas.

Anot advokato, teismo sprendimas atitinka Europos žmogaus teisių teismo praktiką: “Strasbūro teismas ne kartą yra nurodęs, kad negalima persekioti žmonių už pareikštą nuomonę žiniasklaidoje ir net už įžeidimus, jeigu jie pasakyti viešųjų asmenų adresu. Šios bylos nagrinėjimo eigoje L.Grikšas buvo įvardytas kaip labai gerai visuomenėje žinomas viešasis asmuo”.

“Krekenavos agrofirmos” direktorius gali šį sprendimą apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Priteisti pinigai sumokėti

K.Čilinsko teigimu, vakar teismo minėti motyvai yra panašūs į liepos pradžioje paskelbtą Panevėžio miesto apylinkės teismo sprendimą, kuriuo D.Budrevičienės atleidimas iš darbo buvo pripažintas neteisėtu.

Kaip jau rašėme, tuomet teismas ne tik pripažino vokelių skandalo herojės D.Budrevičienės atleidimą iš darbo neteisėtu, bet ir priteisė iš jos buvusių darbdavių pinigines išmokas.

Moteris darbo neteko po vasario pabaigoje kilusio vokelių skandalo, kai per Krekenavos gyventojų susitikimą su tuometiniu Darbo partijos pirmininku Viktoru Uspaskichu jo šeimai priklausančioje įmonėje “Krekenavos agrofirma” dirbusi moteris viešai paklausė, kiek dar laiko bus mokama alga vokeliuose.

Kai šis jos pareiškimas pateko į spaudą, Krekenavos įmonę ėmė tikrinti Valstybinė mokesčių inspekcija, ikiteisminį tyrimą iki šiol atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Apie vokelius prabilusi moteris kovo 24 dieną buvo atleista iš darbo “dėl šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo”.

D.Budrevičienei, kurios atleidimas buvo pripažintas neteisėtu, priteista dviejų mėnesių jos vidutinio darbo užmokesčio dydžio, t.y. 1 tūkst. 116,10 litų, išeitinė išmoka bei vidutinis darbo užmokestis už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos kovo 24-osios iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, už vieną pravaikštos mėnesį skaičiuojant 558 litus 5 centus, o už vieną pravaikštos darbo dieną skaičiuojant - 27 litus 9 centus.

“Krekenavos agrofirmos” vadovai šio sprendimo neskundė ir D.Budrevičienei sumokėjo priteistus pinigus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų