Jau keletą mėnesių kauniečiai neturi kam susimokėti už komunalines paslaugas
Jau keletą mėnesių keturios kauniečių šeimos niekam negali įsiūlyti savo pinigų. Dar daugiau - jau įmokėtus mokesčius jiems norima įbrukti atgal. Sakysite, kad taip nebūna? Tuo galima lengvai įsitikinti pakalbėjus su Savanorių prospekto devintojo namo gyventojais.
Mokesčiai - per tarpininkus
Šis namas stovi prie pat senos alaus daryklos. A.Smetonos laikais pastate buvo įsikūrusi mokslo įstaiga, vėliau statinys priklausė alaus virėjams - čia buvo įsteigtas žinybinis bendrabutis, iš dalies - ir administracinės patalpos. Įsisiautėjus privatizacijos skersvėjams, nekilnojamasis turtas, kaip įstatinio kapitalo dalis, atiteko dabartinei bendrovei Kauno alus, kuri savo ruožtu netrukus pastatą pardavė UAB Agroneta.
Skaitytojo nevargintume sudėtingų verslo santykių aiškinimu, jeigu sandorių gniaužtuose nebūtų įstrigusios savotiškais įkaitais tapusios kauniečių šeimos. Genutė Špakauskienė, viena Savanorių prospekto devintojo namo gyventojų, skundėsi, kad jau visą ketvirtį iš jų ir kaimyninių butų gyventojų niekas nepriima mokesčių. Nusiminusi moteris parodė UAB Būsto administravimo agentūra direktoriaus Antano Bakučio pasirašytą dokumentą. Bendrovės vadovas tvirtina, kad jau pasibaigė su Agroneta sudaryta mokesčių surinkimo sutartis, kuri neatnaujinta. Todėl A.Bakutis siūlo tokią išeitį: Manome, kad šiuo metu pas mus esantys pinigai priklauso Jums ir turėtų būti grąžinti. Išmokėti šių pinigų UAB Agroneta arba komunalinių paslaugų teikėjui mes neturime juridinio pagrindo. Buvusius klientus direktorius net primygtinai ragino kuo greičiau iš jų atsiimti už paslaugas įmokėtus pinigus.
Rašto paslaptimi likęs komunalinių paslaugų teikėjas yra AB Kauno alus, nes per jų įmonės apskaitos prietaisus praėjusi energija, nuo seno teka į šalia stovintį Savanorių prospekto devintąjį namą. Tačiau alaus virėjai nėra komunalinių paslaugų teikėjai, todėl iš to turėti naudos lyg ir negali. Kurį laiką egzistavo sudėtinga ir netvarkinga atsiskaitymo sistema: Savanorių prospekto 9-ojo namo gyventojai mokesčius mokėjo minėtai Būsto administravimo agentūrai, kuri lėšas persiųsdavo dabartinei namo savininkei - UAB Agroneta, kuri savo ruožtu pinigėlius turėjo persiųsti tikriesiems paslaugų teikėjams, tačiau, anot Kauno alaus direktorės Linos Šileikienės, už suteiktas paslaugas bendrovė negavo nė cento. Per trejetą metų tokių skolų prikapsėjo apie 80000 litų.
Grasina gaisru
Centro seniūnijos seniūnas Vytautas Pauliukas Kauno dienai tvirtino, kad gerai žino šią sudėtingą situaciją, bet iš esmės padėti negali. Seniūnija mėgino susisiekti su paslaptingąja Agroneta, bet jos buvęs vadovas jau pasitraukė į užsienį. Turto registro centre taip pat nėra patikimesnių duomenų, informacinė 118 tarnyba taip pat neturi telefono ryšio, bet sakė, kad šis uabas įregistruotas Domeikavoje, Topolių gatvėje.
Redakcijoje apsilankę nelaimingojo namo gyventojai tvirtino, kad iš Agronetos atstovų yra ne kartą susilaukę primygtinų siūlymų, kad savo privatizuotus butus kuo greičiau parduotų namo savininkui. Moterys prasitarė, kad buvo net užsiminta apie name galintį įvykti gaisrą... Iš to joms kyla nuomonė, kad keletas privatizuotų butų naujiesiems namo savininkams yra tarsi rakštis tam tikroje vietoje, todėl jie nori gyventojais bet kokiu būdu atsikratyti. Tą iš dalies patvirtino ir Agronetos interesams atstovaujantis advokatas Gintautas Černiauskas.
Šio advokato nuomone, šiame name nebuvo galima privatizuoti butų. Tuometiniai direktoriai neteisėtai pardavė butus buvusiame administraciniame name, - Kauno dienai teigė G.Černiauskas. Toliau namą charakterizavo kaip avarinį, nes byra tinkas, skeldėja sienos, netvarkinga šildymo sistema, todėl net gali įvykti gaisras. G.Černiauskas sako, kad šiam namui reikia įrengti autonominį šildymą arba prisijungti prie miesto tinklų. Pastaruoju atveju reikėtų perkasti Savanorių prospektą ir šilumos prisijungimo ieškoti netoli Laisvės alėjos prieigų. Dalis butų laisvi ir apleisti, todėl name pilna valkatų. Advokatas neslėpė, kad norima privatizuotus butus iš gyventojų supirkti, bet nesutaria dėl kainos. Tada jo atstovaujama UAB Agroneta namą kapitališkai suremontuotų.
Ateitis neaiški
Gyventojų - namo įkaitų - logiką suprasti nėra sunku: leido, todėl butus privatizavo, o dabar turi problemų. Pavyzdžiui, labai pavėluotai šiuose butuose rudenį buvo įjungtas šildymas. Kauno alaus direktorė sakė, kad iš bendrovės tiekti šildymą jie neprivalo, o gal net neturi teisės. Mes pagailėjom ten gyvenančių vaikų, - sakė Lina Šileikienė. Centro seniūnas neseniai pasirūpino namo kieme atsivėrusiu šiukšlynu, nes dėl atliekų išvežimo su Kauno švara taip pat nėra kam sudaryti paslaugų sutarties. Dėl šio, anot V.Pauliuko, Gordijaus mazgo išpainiojimo ne kartą kreiptasi į Kauno miesto savivaldybės Būsto administravimo skyrių, bet didesnio dėmesio nesulaukta. Tarp savininkų ne kartą buvo kilusių teisminių ginčų, kurie namo gyventojams nieko gero nežadėjo.
Naujausi komentarai