Pensijų reformos galimybės ”Hansabanke” Pereiti į pagrindinį turinį

Pensijų reformos galimybės ”Hansabanke”

2003-09-09 00:00

Banko antrinė įmonė siūlo tris fondus

Banko antrinė įmonė siūlo tris fondus 

Įsigaliojus Pensijų kaupimo įstatymui, Lietuvos gyventojai gali kaupti lėšas papildomai senatvės pensijai. Nemažai kompanijų, bankų panoro užsiimti pensijų kaupimo veikla. Licencija tokiai veiklai suteikta ir Lietuvos “Hansabanko” antrinei įmonei “Hansa investicijų valdymas”. Licenciją išdavusi Vertybinių popierių komisija užregistravo tris “Hansa investicijų valdymo” siūlomus pensijų fondus: “Pensija 1”, “Pensija 2” ir “Pensija 3”.

“Pensijų reformos tikslas - padidinti žmonių pajamas senatvėje. Europos Sąjungos šalių pensininkų pajamos siekia 75-85 procentus vidurkio, o mūsų šalyje šiandien vidutinė pensija (320 Lt) neužtikrina ramios senatvės. Žmogui išėjus į pensiją, jo pajamos drastiškai sumažėja, - teigė “Hansabanko” valdybos pirmininko pavaduotojas Darius Nedzinskas. - Asmuo, sudaręs pensijos kaupimo sutartį “Hansabanke”, senatvėje gaus 2 pensijas: “SoDros” ir kaupiamąją. Pastaroji bus mokama iki gyvos galvos iš “Hansa pensija” fonde sukauptų lėšų”.

Privati pensija kaupiama iš įmokų “SoDrai”. Asmuo pats papildomai nieko nemoka iš savo kišenės. Sudarius pensijos kaupimo sutartį, “SoDra” kas ketvirtį perves įstatymais nustatytą sumą į asmeninę sąskaitą pensijų fonde (įmokos “SoDrai” nedidėja). Į fondo sąskaitą mokamos įmokos nustatomos procentais nuo žmogaus atlyginimo “ant popieriaus”. Pensijų fonde sukauptos lėšos - asmeninė nuosavybė, jos yra paveldimos. Pavyzdžiui, jei žmogus mirė dar nebūdamas pensininkas ir nespėjęs pasinaudoti kaupiamąja pensija, “Hansa pensija” fonde jo sukaupti pinigai atiteks paveldėtojams ar testamente nurodytiems asmenims.

“Sudarius pensijos kaupimo sutartį, išlieka visos “SoDros” išmokos: nedarbingumo, ligos, motinystės pašalpos, - sakė D.Nedzinskas. - Kaupiamosios pensijos dydis priklausys nuo kaupimo laikotarpio, atlyginimo augimo, investicijų pajamų. Kuo ilgiau kaupiama fonde, tuo daugiau asmens bendra pensija viršys vien “SoDros” mokamą pensiją. Ypač apsimoka kaupti lėšas fonde jauniems žmonėms, net ir gaunant mažą atlyginimą”.

Dabar mokesčiai “Sodrai” sudaro 34 procentus atlyginimo. Sudarius kaupiamosios pensijos sutartį, į žmogaus asmeninę sąskaitą “Hansa pensija” fonde bus pervedama 2,5-5,5 procento atlyginimo. “Kuo žmogus anksčiau pradės kaupti lėšas pensijų fonde, tuo didesnė bus papildoma pensija”, - sakė “Hansa investicijų valdymas” projektų vadovas Augustas Staniulis.

“Hansa pensija” siūlomi trys fondai skiriasi investavimo trukme bei tikėtinu papildomų pajamų potencialu. Fondų lėšos yra investuojamos į vertybinius popierius įstatymų numatyta tvarka. “Pensija 1” fondo lėšos bus investuojamos tik į įstatyme išvardytų šalių (Europos Sąjungos ir Lietuvos) vyriausybės obligacijas. “Pensijos 2” fondo 20 procentų lėšų bus investuojama į akcijas, o 80 procentų - į vertybinius popierius. “Pensijos 3” fondo 40 procentų lėšų - į akcijas, 60 procentų - į vertybinius popierius. “Hansabanko” atstovai rekomenduoja žmonėms iki 55 metų amžiaus rinktis “Pensija 3” arba “Pensija 2” fondą. Vyresniems žmonėms, jei atlyginimai nedideli ir metų iki pensijos liko nedaug, - “Pensija 1” fondą.

Kaupiamąją pensiją sudarys ne tik žmogaus įmokos, bet ir už jas gaunamas investicijų prieaugis per visą laikotarpį. Sąskaita pensijų fonde labai panaši į įprastą banko sąskaitą. Fondo dalyviai bet kada galės sužinoti, kiek pinigų uždirbo jų fondas ir koks likutis jų sąskaitoje.

“Hansabank” grupė Latvijoje valdo 58 procentus pensijų rinkos, Estijoje - 53 procentus. Strateginis “Hansabank” grupės akcininkas Švedijos bankas “Swedbank” savo šalyje yra pensijų fondų lyderis - valdo 2 milijonų žmonių santaupas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų