Gėlininkai jau rengiasi Vėlinėms Pereiti į pagrindinį turinį

Gėlininkai jau rengiasi Vėlinėms

2007-10-26 00:00

Prieš Vėlines kapinių prieigose ir turgavietėse – rudens gėlių margumynas. Kainos ir pasiūla skiriasi, nes ne visi gėlininkai šiemet džiaugiasi išaugintų žiedų gausa.

Prieš Vėlines kapinių prieigose ir turgavietėse – rudens gėlių margumynas. Kainos ir pasiūla skiriasi, nes ne visi gėlininkai šiemet džiaugiasi išaugintų žiedų gausa.

Labiausiai bijo šalnų

Prie Petrašiūnų kapinių prekiaujanti Veronika siūlė pirkti arti dešimties rūšių įvairiausių spalvų chrizantemų: baltų, geltonų, violetinių, tamsiai raudonų, oranžinių. Moteris sakė, kad dar ne visos gėlės pražydo, namuose jas stengiasi laikyti šiltai, kad iki Vėlinių žiedai išsiskleistų. Gėlių kainos skirtingos – už mažą kerelį prekeivė prašė 5 – 6 litų, už didesnius – po 10 –15 litų.

„Chrizantemas auginame visa šeima, tai – mūsų verslas. Nuo ankstyvo pavasario pradedame rūpintis daigais, kurių mums atveža iš Lenkijos. Birželį susodiname į vazonus, juos laikome lauke. Kai orai atvėsta, pridengiame plastikine plėvele“, - dalijosi gėlių auginimo patirtimi Veronika.

Moteris sakė, kad šios rudens gėlės gali iškęsti ne didesnį kaip 2-3 laipsnių šaltį. Gėlininkams svarbiausia, kad jie nepatirtų nuostolių. Šalnoms atsparesnės geltonos spalvos smulkiažiedės gėlės, be to, ant jų šalčio pėdsakai mažiau matosi. Labiausiai šalčių bijo olandiškos ramunėlės ir „karališkos“ stambiažiedės chrizantemos.

Pirkėjai dar neskuba

Raudondvarietė Raimonda Vėlinėms išaugino 300 kerelių chrizantemų. Iš pradžių jas augino dirvoje, o artėjant mirusiųjų pagerbimo dienai persodino į vazonėlius. „Nežinau ar visus juos parduosiu. Pernai chrizantemas auginti sekėsi geriau, gal buvo palankesnis oras. Šiemet dar ne visų žiedai išsiskleidę“, – apie gėlininkystės vargus pasakojo moteris.

Gėlininkė Audronė siūlė pirkti ne tik originalaus žiedyno oranžinės bei bordo spalvos chrizantemų kerelių, bet ir skintų stambiažiedžių gėlių, už kurios žiedą prašė po 2,50 litų. Ne viena gėlininkė Vėlinėms užaugino įvairiaspalvių našlaičių, kurių vieno kerelio kaina 1-1,50 litų. Populiariausios – geltonos spalvos našlaitės.

Prie kapinių akys raibsta ir nuo gausybės įvairiausių puokščių. Jos, pagamintos iš eglišakių bei gyvų ir dirbtinių gėlių, parduodamos po 6-10 litų. Viena prekeivė turėjo visą krepšį prisikrovusi sidabrinės eglės šakų. Paklausta, iš kur jų gavo, atsakė, kad jų parūpinęs vyras.

„Pirkėjų kol kas nedaug. Visi tikriausiai laukia paskutinių dienų prieš Vėlines. Kol ant kapų dar tebežydi vasarinės gėlės, chrizantemų sodinti neskubama“, - svarstė gėlininkė Birutė. Žmonės prie kapinių mažai perka ir žvakių, nes prekybos centruose jos gerokai pigesnės.

Turguje gėlės pigesnės

Stoties turgavietėje gėlių kainos šiek tiek mažesnės nei prie kapinių. Už tokius pat chrizantemų kerelius prašoma vienu - dviem litais mažiau. Našlaičių irgi galima nusipirkti pigiau – po 0,80 lito.

Prienų rajono gyventojas Algirdas sakė, kad kasdien į turgavietę atveža po 30-40 vazonų chrizantemų, o parduoda maždaug dešimt. Iš viso gėlininkas Vėlinėms jų išaugino tūkstantį kerelių, bet abejoja, ar visus pavyks parduoti. Pasak vyriškio, dabar esama įvairiausių auginimo technologijų, tad gėles galima pražydinti kada nori. Tik reikia žinoti, kada jas sodinti, tręšti, skabyti. Prieniškis pirmąsias chrizantemas pardavė rugpjūčio pradžioje.

Vis dėlto floristai siūlo neapsiriboti vien tradicinėmis chrizantemomis ir nebijoti kapus puošti geros kokybės dirbtinėmis gėlėmis.

„Šios ir kitos gėlės, papuoštos dirbtinių eglišakių šakomis, ant kapo išbus iki pavasario ir nepakeis spalvos. Ypač patogu jomis puošti kapus tiems, kurie savo artimųjų kapų negali lankyti dažnai“, – „Kauno dienai“ pasakojo floristė Diana Tomonienė.

Spalvingų dirbtinių našlaičių puokštelė kainuoja 4 litus, vienas lelijos žiedas – 0,50 lito, chrizantemos žiedas - 2 litus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų