Pereiti į pagrindinį turinį

Teismas: buvęs Kraujo donorystės centro vadovas iššvaistė turtą

2016-06-29 13:56
BNS inf.
Artūras Jonas Venslauskas
Artūras Jonas Venslauskas / Evaldo Virkečio nuotr.

Trečiadienį Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis buvusiam uždarosios akcinės bendrovės „Kraujo donorystės centras“ direktoriui Artūrui Jonui Venslauskui, kaltintam turto iššvaistymu, pasisavinimu ir apgaulingu bendrovės buhalterinės apskaitos tvarkymu.

Kaip pranešė teismas, jis pripažintas kaltu ir nuteistas trejiems metams nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant tokiam pačiam laikui.

A.J.Venslauskas kaltintas tuo, kad 2009–2011 metais, būdamas Kraujo donorystės centro direktoriumi, su Kipre registruota įmone pasirašė sutartį dėl informacinės technologinės programos diegimo ir programinės įrangos palaikymo. Pagal šią sutartį grynais pinigais A.J.Venslauskas sumokėjo 715,5 tūkst. eurų, tačiau jokios programinės įrangos centro turto balanse neapskaitė, kitų tai patvirtinančių dokumentų nepateikė.

Taip pat jis pasirašė sutartį ir įsigijo šaldymo įrengimą, už kurį sumokėjo 303 tūkst. 110 eurų, nors realiai tokio įrenginio kaina galėjo būti ne daugiau 13 tūkst. 467 eurų.

Taip pat A.J.Venslauskas kaltintas tuo, kad per 2010 metus avansinėse apyskaitose nurodė, kad komandiruočių išlaidoms buvo panaudota 52 tūkst. 731 euras. Jis kaltintas ir tuo, kad apgaulingai tvarkė bendrovės buhalterinę apskaitą.

Nors kaltinamasis kaltu neprisipažino, neigė visas aplinkybes, tačiau teismas jo parodymus vertino kaip formalius, deklaratyvaus pobūdžio, visiškai neatitinkančius faktinių bylos aplinkybių, prieštaraujančius liudytojų parodymams bei rašytiniams įrodymams, esantiems byloje.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į ilgą ikiteisminio tyrimo trukmę perduodant bylą nagrinėti teismui, į tai, jog iš kaltinamojo priteistos didelės pinigų sumos, todėl vertino, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti ir be realaus laisvės atėmimo bausmės atlikimo.

Teismas įpareigojo A.J.Venslauską bausmės vykdymo laikotarpiu neišeiti iš namų nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu arba mokymusi bei neišvykti iš gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. 

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų