Pasikeitus teisėjui iš naujo pradedama nagrinėti Pravieniškių įmonės vadovų byla

Pasikeitus teisėjui, iš naujo pradėta nagrinėti Pravieniškių įmonės vadovų piktnaudžiavimo byla.

Ši ilgus metus Kauno apygardos teisme nagrinėjama byla jau buvo pasiekusi finišo tiesiąją – buvo sakomos baigiamosios kalbos, po jų būna skelbiamas nuosprendis.

Tačiau iš pareigų kovą pasitraukus bylą nagrinėjusiam teisėjui Viktorui Preikšui, ji paskirta naujam teisėjui, todėl bylos nagrinėjimas grįžo į pradinę stadiją.

„Šiai dienai byla lyg ir pradedama nagrinėti iš naujo, garsinamas kaltinamasis aktas, bet tai nereiškia, kad bus kviečiami visi liudytojai – šis klausimas bus sprendžiamas po pagarsinto kaltinamojo akto“, – BNS sakė Kauno apygardos teismo atstovė Joana Daubaraitė.

V. Preikšas atleistas kovo 8 dieną – jis iš pareigų pasitraukė savo noru. Sprendimo motyvų teisėjas nekomentavo.

BNS žiniomis, V. Preikšas teisėjų korupcijos tyrime apklaustas specialiuoju liudytoju. Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pateikti nepakanka.

Pravieniškių korupcijos byla perduota nagrinėti teisėjui Valdui Vitunskui, artimiausias posėdis joje numatytas gegužės 23 dieną, jame bus tęsiamas kaltinamojo akto garsinimas.

Buvęs Pravieniškių valstybinės įmonės vadovas Jonas Raudeliūnas, jo pavaduotojas Vytautas Pitkauskas ir įmonės darbuotojas Kazys Raudeliūnas šioje byloje kaltinami, kad kalinių pagamintais daiktais „gerino santykius“ su įtakingais pareigūnais ir politikais.

Bylos duomenimis, vienas brangiausių atliekamų darbų buvo laiptų gamyba tuometinio Viešojo saugumo tarnybos vadovo Sergejaus Madalovo namuose. Pravieniškių valstybinė įmonė pasamdė darbininką, kuris S. Madalovo namuose įrengė laiptus. Už medžiagas ir darbą šiam asmeniui atsiskaityta iš Pravieniškių  valstybinės įmonės sąskaitos, nurodant, kad iš jo įsigyta  įvairių medžiagų.

Bylos duomenimis, bendra šių darbų vertė siekė daugiau kaip 17 tūkst. litų (4,9 tūkst. eurų), o S. Madalovo žmona už juos įmonei sumokėjo tik apie 5 tūkst. litų (1,4 tūkst. eurų).

Taip pat kaltinime nurodoma, kad J. Raudeliūnas siekė pagerinti santykius su tuometiniu Seimo nariu socialdemokratu Broniumi Bradausku, jam padovanojo medžiotojų bokštelį. Bylos duomenimis, kalbėdamas telefonu su gerus santykius su Seimo nariu palaikančiu verslininku, J. Raudeliūnas sutarė padovanoti bokštelį, kurį pagamino Pravieniškių kaliniai.

Dar viename šios bylos epizode minima buvusio finansų viceministro Aloyzo Vitkausko pavardė. Pravieniškių kaliniai, bylos duomenimis, tvarkė jo mamai ir seseriai priklausančio namo stogą. Siekiant pagrįsti apie 9 tūkst. litų (2,6 tūkst. eurų) kainavusio stogo pirkimo išlaidas valstybės įmonės vadovai suklastojo dokumentus.

Kaltinamieji savo kaltės šioje byloje nepripažįsta ir tikina, kad nors kai kurie dokumentai ir galėjo būti tvarkomi neaiškiai, bet žalos įmonei tai nepadarė ir baudžiamoji atsakomybė jiems neturėtų būti taikoma.

Anksčiau byloje sakant baigiamąsias kalbas, prokuroras siūlė J. Raudeliūnui skirti 26,3 tūkst. eurų baudą, V. Pitkauskui – 20,3 tūkst., o K. Raudeliūnui – 7,5 tūkst. eurų baudą.

Ši byla teismą pasiekė 2015 metais, o ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2013-aisiais.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių