Kiek teisėjų, tiek nuomonių
Kauno apygardos teismas tenkino A. Pimpio advokato skundą dėl birželio 13-iąją Kauno apylinkės teismo teisėjos Audronės Levinskienės paskelbtos nutarties pratęsti jo suėmimą iki rugpjūčio 3-iosios. Ši nutartis buvo grindžiama tik vienu būtinu suėmimo pagrindu – kad paleistas į laisvę, įtariamasis gali daryti naujus nusikaltimus.
Tačiau A. Pimpio advokato skundą nagrinėjusi Kauno apygardos teismo teisėjų Giedriaus Endriukaičio, Arūno Paštuolio ir Algirdo Remeikos kolegija liepos 9-ąją jį tenkino, šį savo sprendimą motyvuodama tuo, kad byloje nėra jokių duomenų, kad įtariamasis gali daryti naujus nusikaltimus arba juos tęsti. Be to, nusikaltimas, dėl kurio A. Pimpiui pareikštas įtarimas, nepriskiriamas veikoms, dėl kurių būtinas suėmimas.
Portalo kauno.diena.lt žiniomis, po Kauno apygardos teismo nutarties paleisti A. Pimpį į laisvę minėtame ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto laisvės atėmimo jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos Vilniuje.
Vėl lipama ant to paties grėblio?
Belieka priminti, kad panaši kardomoji priemonė A. Pimpiui buvo skirta ir Kauno apygardos teisme daugiau kaip ketverius metus nagrinėtoje byloje, kurioje jis kaltintas nusikalstamos grupuotės, vykdžiusios apiplėšimus, vienas iš kurių baigėsi Lietuvą sukrėtusiu su kontrabanda siejamo asmens nužudymu 2020-ųjų spalį, apgaule patekus į jo namus Lazdijuose ir jį padegant.
Po daugiau kaip trejų metų suėmimo šioje byloje, 2024-ųjų sausį paleisdamas A. Pimpį į laisvę, Apeliacinis teismas konstatavo, kad jis laikomas už grotų per ilgai. Tada A. Pimpiui buvo uždėta apykojė, skiriant 20 tūkst. eurų užstatą bei paimant dokumentą. Tačiau vėliau jam įsidarbinus vienoje Širvintų įmonėje, vežiojančioje siuntas, minėta kardomoji priemonė buvo pakoreguota, įpareigojant jį nuolat būti gyvenamoje vietoje bei leidžiant nuo 6 iki 23 val. vykti į darbą Širvintose ir „vykdant darbines funkcijas“ judėti visoje Lietuvos teritorijoje. T. y. A. Pimpis privalėjo būti savo namuose Vilniuje tik nuo 23 iki 6 val.
Minėtas šių metų vasario 3-iosios įvykis autostradoje, po kurio jis savo 33-iojo gimtadienio išvakarėse vėl buvo suimtas, buvo konstatuotas apie 22.15 val.
Sulaikytas su įkalčiais
Kaip jau rašyta, A. Pimpis buvo sulaikytas vasario 3-iąją kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda 66-ajame kilometre ties Kaišiadorių rajono Žiežmarių apylinkės seniūnijos Būdiškiu kaimu, esančiu apie 40 kilometrų nuo Kauno, – prie automobilio „VW Passat“ vairo. Tarp pranešimo apie jo sukeltą eismo įvykį ir pasišalinimą iš šio vietos, užregistruoto apie 21.30 val., ir įtariamo bėglio sulaikymo praėjo apie 45 minutės. Policijai sustabdžius A. Pimpio vairuotą „VW Passat“, ne per toliausiai šio – važiuojamoje autostrados dalyje pareigūnai rado ir antrankiais surakintą asmenį, pasak medikų, su durtine žaizda kakle.
Po šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už neteisėtą laisvės atėmimą, panaudojant smurtą ar sukeliant pavojų nukentėjusiojo gyvybei ar sveikatai, arba laikant nukentėjusį asmenį nelaisvėje ilgiau kaip 48 valandas. Už tai gresia laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Iškalbingas kontekstas
Portalo kauno.diena.lt duomenimis, nei įtariamasis, nei nukentėjusysis minėto neteisėto laisvės atėmimo byloje su teisėsauga nebendradarbiauja, t.y. laikosi nerašytų nusikalstamo pasaulio taisyklių. Dėl ko nukentėjusiuoju pripažintam 40-mečiui L. U. buvo skirta 1500 eurų bauda už vengimą duoti parodymus.
Kaip jau rašyta, sklando kalbos, kad šis įvykis gali turėti ryšį su taip pat garsiai nuskambėjusiu 2023-iųjų rugpjūčio 25-osios išpuoliu Laisvės alėjoje. Esą šį nusikaltimą galėjo organizuoti vienas iš tada nukentėjusių nusikalstamo pasaulio atstovų, kažkodėl siejęs L.U. su vienu iš jį užpuolusiųjų.
Remiantis minėtomis kalbomis, A. Pimpio vairuojamas „VW Passsat“ atsitrenkė į autostrados atitvarus Kaišiadorių rajone, kai galinėje jo sėdynėje kažkur vežtas antrankiais surakintas L. U., pajutęs šilumą kakle ir pamatęs kraują, pradėjo spardyti automobilio vairuotoją, dėl ko šis nesuvaldė „VW Passat“, ką užfiksavo kiti vairuotojai, pranešę apie tai telefono numeriu 112.
Kalbama, kad į šį „VW Passsat“ L.U. buvo įviliotas apgaule – užkišus prie vieno prekybos centro už jo automobilio valytuvų raštelį su esą netyčia į šį bakstelėjusio sąžiningo vairuotojo, kuris neturi laiko laukti, telefono numeriu. Po skambučio šiuo, L. U. esą atsiviliotas į vieną degalinę, kur jo laukė akistata su trimis asmenimis. O, kodėl po to jį Vilniaus kryptimi vežė vienas A. Pimpis, neaišku.
Teismų maratonui galo nematyti
Kaip jau rašyta, balandį jau minėtoje daugiau kaip ketverius metus Kauno apygardos teisme nagrinėtoje byloje, kurioje A. Pimpis kaltintas nusikalstamos grupuotės subūrimu bei vadovavimu jai, buvo paskeltas nuosprendis. A. Pimpiui skirtas pusaštuntų metų laisvės atėmimas. Be to, jis su kartu teistais trimis savo bendrininkais pripažintas recidyvistu.
Minėtą nuosprendį paskelbė du iš trijų Kauno apygardos teismo teisėjų, liepos 9-ąją paleidusių A. Pimpį į laisvę iš suėmimo byloje dėl neteisėto laisvės atėmimo, finišavusio vėlų vasario 3-iosios vakar autostradoje. Portalo kauno.diena.lt žiniomis, minėtas nuosprendis taip pat yra apskųstas. Pirmasis gautų skundų nagrinėjimo posėdis Apeliaciniame teisme numatytas spalį.
Kaip taip pat jau rašyta, dar viena A. Pimpio byla jau daugiau kaip pusketvirtų metų nagrinėjama ir Kauno apylinkės teisme. Joje A. Pimpis su bendrininkais kaltinamas sukčiavimu 2018-ųjų birželį įgijant didelės vertės – daugiau kaip 14 tūkst. eurų svetimą turtą – 27 paletes su vyšnių ir serbentų tyre statinėse. Šioje byloje, pagal pareikštą kaltinimą, A. Pimpiui gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.
(be temos)
(be temos)
(be temos)