Vokiečiams sovietmetis dar nesibaigė: kur žemėlapyje Lietuva? Pereiti į pagrindinį turinį

Vokiečiams sovietmetis dar nesibaigė: kur žemėlapyje Lietuva?

2015-02-17 11:50

Vokietijoje gyvenančią lietuvių šeimą šokiravo jų trimečio sūnaus iš darželio parneštas leidinys. 2003 m. išleistame pasaulio atlase ieškodami Lietuvos, jie mūsų šalį rado Rusijos žemėlapyje.

Vokietijoje gyvenančią lietuvių šeimą šokiravo jų trimečio sūnaus iš darželio parneštas leidinys. 2003 m. išleistame pasaulio atlase ieškodami Lietuvos, jie mūsų šalį rado Rusijos žemėlapyje.

Vakarų Vokietijos Hageno mieste dvejus metus gyvenantys Natalija ir Mindaugas augina trimetį sūnų ir penkerių metų dukrą. Vieną dieną berniukas iš darželio bibliotekos, kuria gali naudotis visi vaikai, į namus atsinešė pasaulio atlasą.

"Mano dičkė paprašė: mama, parodyk, kur yra Lietuva, – prisimena Natalija, kaip vertė puslapį po puslapio, bet mūsų šalies Europoje surasti nepavyko. – Po atvartą skirta Šiaurės, Vidurio, Pietų Europai, bet Lietuvos ten nebuvo. Galiausiai atsiverčiau Rusiją, o ten – Lietuva."

Žaliame Rusijos fone paskendusios mūsų šalies forma nepriminė realių valstybės sienų, sostinė Vilnius pažymėtas kažkur prie sienos su Kaliningradu. Rusijos sudėtyje pažymėta Latvija, Estija su iki 1918 m. sostine vadintu Reveliu, Baltarusija, Ukraina, Moldova ir kitos posovietinės valstybės.

"Nebūčiau nustebusi, jei knyga būtų sena. Bet ji išleista 2003 m.", – negalėjo patikėti Natalija. Su darželio, iš kurio bibliotekos paimtas atlasas, personalu moteris dar nekalbėjo, nes susirgo vaikai.

"Manau, paklausiu, ką apie tai mano auklėtojos", – sakė Natalija ir pridūrė, kad vis dar susiduria su vokiečių neišmanymu. Anot jos, sutikti vietiniai ne kartą klausė, kur yra Lietuva, ar tai ne ta pati šalis kaip Latvija. Šeima susiduria ir su nuomone, kad Lietuva priklauso Rusijai.

"Mane tai stebina, nes Lietuvos švietimo sistema mus tikrai daugiau išmokė. Įsivaizduoju, kad jie laiko save tikrais europiečiais, o visi kiti – kažkokie kitokie", –  pastebėjo Natalija.

Moteris pasakojo, kad panašių istorijų yra girdėjusi ir iš kitų pažįstamų lietuvių, gyvenančių Vokietijoje. "Facebook'o" socialiniame tinkle paskelbus klaidingo žemėlapio nuotrauką, moters draugė paviešino kitų atlasų nuotraukas. Viename jų Lietuva iš viso nepažymėta, kitame Estijos pavadinimas užrašytas ant Rusijos teritorijos.


Komentaras

Mindaugas Lašas
Lietuvos ambasados Vokietijoje antrasis sekretorius politikos reikalams

Lietuva yra neblogai žinoma Vokietijoje, pastaraisiais metais vyrauja geras bendras šalies įvaizdis. Vokiečiai palankiai vertina Lietuvą kaip patikimą partnerę Europos Sąjungoje, sėkmingai įveikusia ekonomikos krizę. Šalies patrauklumą ir žinomumą padidino ir euro įvedimas. Ambasada iki šiol nėra susidūrusi su tokiu atveju, kai kažkas būtų išleidęs iškraipytą atlasą ar žemėlapį. Tikslumu pasižymintiems vokiečiams tai nebūdinga, todėl esame pasirengę reaguoti į tokio pobūdžio nesusipratimus. Lietuvos ambasada Vokietijoje, be abejo, stengiasi didinti šalies žinomumą. Tam skirti ambasados organizuojami renginiai. Įvairiais būdais platinama informacija apie Lietuvą, bendraujama su žiniasklaida. Ambasada glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos turizmo departamento atstovais Vokietijoje. Be abejo, visos šios veiklos mastą lemia turimi žmogiškieji ir finansiniai ištekliai. Valstybės įvaizdis daugiau kaip 80 mln. gyventojų turinčioje Vokietijoje priklauso ne tik nuo ambasados, bet ir nuo visų piliečių įsitraukimo. Todėl visada skatiname ir sveikiname lietuvių pastangas supažindinti Vokietijos gyventojus su savo šalimi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų