„Vitaresta“: atliekų tvarkymo verslą reikia perduoti į privačias rankas Pereiti į pagrindinį turinį

„Vitaresta“: atliekų tvarkymo verslą reikia perduoti į privačias rankas

2009-03-30 18:26
„Vitaresta“: atliekų tvarkymo verslą reikia perduoti į privačias rankas
„Vitaresta“: atliekų tvarkymo verslą reikia perduoti į privačias rankas / Ingridos Žirlienės nuotr.

Portalas kaunodiena.lt ir bendrovė „Vitaresta“ paskelbė akciją „Švarinkime Kauną“ ir kviečia kartu tvarkyti savo miestą.

Prie akcijos prisidedanti „Vitaresta“ kauniečiams padovanos ypatingą dovaną - sutvarkys tris pačias nešvariausias miesto vietas.

Bendrovės „Vitaresta“, atliekų ir aplinkos tvarkymo rinkoje dirbančios bemaž 11 metus, vadovė Rasa Janušienė įsitikinusi, kad atliekų tvarkymu Kauno mieste turi užsiimti ne viena įmonė, o kelios. „Pravažiavus per Kauną, tampa aišku, kad „Kauno švara“ tiesiog nespėja, todėl gatvių pakraščiuose vis dar pilna smėlio, žvyro ir šiukšlių, o ką jau kalbėti apie daugiabučių kiemuose stovinčius konteinerius, kuriuose šiukšlės per viršų lipa“, - stebėjosi R.Janušienė.

Ar kada siūlėte miesto valdžiai padalinti šį darbą kelioms įmonėms, o ne vienai?

Ne vieną kartą kreipėmės ir į miesto merą, prašydami svarstyti šį klausimą. Tačiau, kai susitikome su miesto meru, gavome vieną atsakymą, kad atliekų tvarkymo sistema mieste veikia puikiai, o miesto valdžia nenori jos sugriauti. Mes tikrai nenorime nieko griauti, tiesiog siūlome papildyti. Jeigu bus kelios įmonės, tai bus konkurencija. O konkurencija gerai tuo, kad gerėja paslaugos kokybė. Vieninteliam paslaugos tiekėjui nereikia net stengtis, nes jam nereikia kovoti dėl duonos kąsnio. Tuo tarpu privatus verslas pasiryžęs suteikti kokybiškas paslaugas, o klientus jis norės išlaikyti kuo ilgiau.

Kokias paslaugas atliekate?

Darome viską, kas susiję su patalpų ir teritorijų tvarkymu: kasdienis tvarkymas, generalinis tvarkymas (fasadų, langų valymas, grindų vaškavimas, kiliminių dangų plovimas). Lygiai taip pat tvarkome teritorijas. Dirbame ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Pernai pradėjome siūlyti savo paslaugas Latvijoje, šiemet - Estijoje.

Dabar turime klientų, tvarkome jų biurus ir aplinką, tačiau paties konteinerio išvežti negalime. Todėl ir kyla klausimas - kas nuo to nukentės, jei mes padarysime šį darbą iki galo. O dabar esame suvaržyti atliekų tvarkymo įstatymo.

Kaip siūlote sutvarkyti Kauno miesto šiukšles?

Pirmiausia reikia perduoti atliekų tvarkymo verslą į kelias rankas, antra - suskirstyti įmonėms plotus pagal miesto rajonus. Privatus verslas tikrai gali pasiūlyti kainos ir kokybės santykį. Mums brangus kiekvienas klientas, todėl galime atliekas išvežti net ir iš miesto pakraštyje esančio gyventojo kiemo.

Ar iš tiesų miestas skęsta šiukšlėse? Gal šios kalbos perdėtos ir nereikia pasiduoti visuotinei panikai, kad miestas galų gale pavirs šiukšlynu?

Ką tik važiavau Kauno gatvėmis - siaubas apima pamačius. Savaitgalį buvau Klaipėdoje, tai nėra ką lyginti. Pas mus, pavyzdžiui, viena pagrindinių miesto gatvių - Savanorių prospektas - dar nešluotas, Šilainiai nusėti šiukšlėmis. Akivaizdu, kad „Kauno švara“ nespėja tvarkytis. Lygiai tas pats ir su atliekomis: kai būtų konkurencija, tai supylę iš konteinerių šiukšles į mašinas, darbuotojai dar pašluotų aplinkui konteinerius ir nepaliktų tokio vaizdo, koks dabar.

Savivaldybei atsisakius tvarkyti daugiabučių kiemus, turbūt šio darbo galėtumėte imtis jūs? Koks būtų pasiūlymas gyventojams ir kiek tai jiems kainuotų?

Daugiabučių kiemai tikrai nekaip atrodo. Į mus dėl teritorijos tvarkymo turėtų kreiptis bendrija. Kaina tikrai nebūtų kosminė, preliminariai skaičiuojant, vienam butui kainuotų keliolika litų per mėnesį. Privataus verslo paslaugos tikrai ne brangesnės nei valdiškos įstaigos. Tačiau mes turime kitą privalumą - esame lankstesni. Pagalvokite patys, juk „Kauno švara“ dirba nuo tarybinių laikų, todėl apie lankstumą sunkiau kalbėti.

Ko siekiate tokiomis socialinėmis akcijomis, kokios ėmėtės kartu su kaunodiena.lt portalu?

Norime paraginti gyventojus patiems pasirūpinti aplinka, norime atkreipti dėmesį, kad privatus verslas taip pat yra suinteresuotas tvarka mieste. Dabar gi mes raudonuojam prieš miesto svečius, nes gėda dėl betvarkės. Niekur nemačiau, net mažesniuose miesteliuose, kad būtų šitaip lėtai tvarkomasi. Negalime pamiršti, kad ir nuo miestiečių kultūros didžiąja dalimi priklauso, kaip atrodo mūsų miestas. Tačiau nepasakyčiau, kad kauniečiai daugiau šiukšlina nei kitų miestų gyventojai.

Prie šios akcijos jau mielai prisijungė Aušros gimnazija. Kviečiame ir kitas mokyklas, organizacijas bei valymo bendroves dalyvauti šioje švarinimosi akcijoje.

Susipažinkite su portalo ir bendrovės „Vitaresta“ švarinimosi akcijos taisyklėmis bei prisijunkite prie jos. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų