Virusas guldo ir vaikus, ir suaugusiuosius Pereiti į pagrindinį turinį

Virusas guldo ir vaikus, ir suaugusiuosius

2009-02-03 13:26
Virusas guldo ir vaikus, ir suaugusiuosius
Virusas guldo ir vaikus, ir suaugusiuosius / Aliaus Koroliovo nuotr.

Tradiciškai šaltuoju metų laiku užklumpa rotavirusinė infekcija. Šiuo metu Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje dėl įvairių žarnyno infekcijų gydoma kelios dešimtys mažamečių.

„Rotavirusas labai laki infekcija“, - perspėjo Kauno 2-osios klinikinės ligoninės administratorius motinos ir vaiko priežiūrai Algirdas Andriuška. Norint nuo jos apsisaugoti, rankas reikėtų plauti kone su spiritiniais skiediniais, tačiau namuose niekas taip rankų nedezinfekuoja.

Pasak gydytojo, rotavirusas - ne naujiena, sergančiųjų šia infekcija buvo, yra ir bus. Ji ypač suaktyvėja šaltuoju metų laiku. Sergančiųjų daug, bet ne kiekvienam būtina gydytis stacionare.

„Kai vaikas negeria, nesišlapina, daug miega, jį nedelsiant būtina vežti į ligoninę, tai jau intensyvios terapijos daktarų darbas“, - perspėjo A.Andriuška.

Šiuo metu Kauno 2-osios klinikinės ligoninėje nuo rotavirusinės ir kitų infekcijų gydosi apie 30-40 vaikų.

„Ne visiems nustatomas rotavirusas. Egzistuoja analogiškas norovirusas, pasitaiko vienas kitas salmoneliozės atvejis. Ne visi virusai laboratoriškai nustatomi, žarnyno infekcijų yra pakankamai daug“, - paaiškino medikas.

Būna, kad virusas išguldo ne vieną šeimos narį ar keletą vaikų iš tos pačios ugdymo įstaigos. Gana dažnai „dovanėlė“ parsinešama pas ką nors pasisvečiavus. „Jei yra mažų vaikų, prieš einant į svečius reikia pasiteirauti, ar jie neserga. Juo labiau, negalima svečiuotis su savo sergančiais vaikais“, - patarė A.Andriuška. Jautriausi rotavirusui - kūdikiai ir vaikai iki penkerių metų, taip pat garbingo amžiaus ligoniai.

Virusas dažniausiai plinta per nešvarias rankas, ligos sukėlėjas gali plisti ir oru, sergančiajam čiaudint, kosėjant.

Virusas ypač plinta vaikų kolektyvuose, todėl susirgusius vaikus patariama kuo skubiau izoliuoti. Tėvai neturėtų leisti į darželį ar mokyklą pradėjusių kosėti, karščiuojančių vaikų. Tai irgi gali būti pirmieji rotaviruso požymiai, viduriavimas prasideda vėliau. Kuo vaikas mažesnis, tuo sunkiau jis serga, netenka daug skysčių, suaugusieji gali pasveikti ir per dieną.

Šios infekcijos profilaktikai galima pasitelkti ne tik higieną, bet ir skiepus. Ypač rekomenduojama skiepyti kūdikius iki pusės metų. Tiesa, vakcinos garantuoja tik 95 procentų apsaugą. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų