Vienybės aikštė pasipuošė A. Kišonaitės kurtomis sniegenomis

 • Teksto dydis:

Šv.Kalėdų laukimo laikotarpiu Vienybės aikštę papuošė originaliais meno kūriniais ir instaliacijomis garsėjančios menininkės Agnės Kišonaitės sukurtos sniegenos. Stilizuoti paukščiai vakarais bus apšviesti, tad naujieji menininkės kūriniai kurs šventinę nuotaiką visą parą.

Stilizuoti paukščiai

Beveik 3 m aukščio stilizuoti paukščiai yra ryškaus "Memphis" stiliaus interpretacija. Šiam 8-ajame dešimtmetyje klestėjusiam stiliui būdingos ryškios, kontrastingos spalvos, objekto skaidymas plokštumomis, todėl nenuostabu, kad Vienybės aikštėje sniegenos taps gražiais kalėdiniais akcentais.

"Man, kaip menininkei, norisi sukurti tai, kas būtų nematyta. Pirmiausia nuvažiavau į aikštę, pasivaikščiojau, apžiūrėjau, kokie pastatai ją supa. Taip kilo idėja sukurti sniegeną. Norėjau, kad ji būtų moderni, tad sukūriau ją "Memphis" stiliumi. Jis labai patinka jaunimui, smagiai laiką leidžiančiam atnaujintoje Vienybės aikštėje, o vyresniems šis stilius kelia nostalgiškus prisiminimus", – idėją pristatė A.Kišonaitė.

A.Kišonaitė tikisi, kad jos kurtos sniegenos džiugins praeivius. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Menininkė pasakoja, kad Vienybės aikštės kalėdiniai akcentai yra rankų darbo vaisius. Sniegenos sumontuotos iš faneros, tada konstrukcijos nudažytos balta, raudona ir mėlyna spalvomis. Visas kūrybos procesas truko apie keturis mėnesius.

"Sniegenas galima apžiūrėti iš visų pusių, jos tikrai žavi savo spalvomis, o vakare dar bus ir apšviestos. Jų žvalios akutės tikrai kelia šypsnį. Sniegenos bus nuostabios, kai iškris sniegas, tačiau net jei jo ir nebus, paukštukai pakels nuotaiką ir pagyvins erdvę. Šiaip manau, kad menas turi džiuginti. Džiaugiuosi, kad užsakovai nepasirinko blizgučių kelio, o kreipėsi į menininką ir leido sukurti įdomių objektų. Tikrai šios sniegenos džiugins visus", – apie naująsias Vienybės aikštės puošmenas kalbėjo sniegenų kūrėja.

Vienybės aikštėje stilizuotos sniegenos bus visą šventinį laikotarpį. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Sniegenos dera prie miesto

Kaunas pasižymi ryškiomis ir originaliomis idėjomis, tad ir stilizuotos sniegenos puikiai tinka prie miestietiško gyvenimo ritmo. Neabejojama, kad A.Kišonaitės kurtus naujus Kalėdų simbolius pamėgs ir kauniečiai, ir miesto svečiai.

"Kaunas yra modernus miestas, kuriame susipina daugybė stilių, tad stilizuotos sniegenos čia organiškai pritampa. Ypač SBA atnaujintoje Vienybės aikštėje prie BLC verslo centro. Ši vieta po rekonstrukcijos tapo labai patraukli jaunimui, taip pat vyresniems žmonėms, kurie šiltuoju metu čia leidžia laiką restoranuose ir jų terasose, prisėda atsikvėpti ant suoliukų žaliosiose zonose ar šalia fontanų. Tikiuosi, kad A.Kišonaitės sukurtos sniegenos trauks kauniečius jas apžiūrėti, pasidaryti asmenukę", – apie tai, kad stilizuoti paukščiai dėmesį trauks tiek dieną, tiek vakare, kalbėjo BLC verslo centro vadovė Loneda Gražulevičienė.

A.Kišonaitės sukurtos ryškiaspalvės "Memphis" stilistikos tūrinės sniegenos kalėdinę nuotaiką kuria ir Vilniuje, išskirtinio dizaino "Green Hall" verslo slėnyje, taip pat verslo centre "135", esančiame Žalgirio gatvėje. O Kaune verslo centro "Kauno dokas" apdailos elementai bus paryškinti dekoracijomis, kurios savo stiliumi primins Vienybės aikštės sniegenas. Menininkės darbai SBA bendrovių "Urban Inventors" ir "Capitalica Asset Management" verslo centrus Vilniuje ir Kaune puoš visą šventinį laikotarpį.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Išskirtinė kūryba

A.Kišonaitė – gerai žinoma menininkė, pelniusi ne vieną apdovanojimą, todėl jos kurtos sniegenos yra puiki kalėdine nuotaika alsuojanti dovana Kauno ir Vilniaus gyventojams.

A.Kišonaitės kūryba ryški, visuomet turinti aiškią žinutę. Ji kuria paveikslus, skulptūras, baldus, kilimus, instaliacijas. Per pastaruosius dešimt metų A.Kišonaitė ištobulino unikalią techniką, kai, derinant įprastus paveikslus su trimačiais elementais, sukuriamas šiuolaikiškas ir ryškus meno stilius.

Menininkės sukurta kilimų kolekcija paukščių tematika 2015 m. buvo įvertinta nacionalinio konkurso "Geras dizainas" prizu. Tais pačiais metais Lietuvoje sukurtas ir Honkonge eksponuotas daugiau nei 3 m aukščio "Lūpdažių bokštas" pateko į Guinnesso pasaulio rekordų knygą. Dalį savo kūrybos A.Kišonaitė skiria labdarai.NAUJAUSI KOMENTARAI

varge

varge portretas
kaip trūksta Navako...Jis apibūdintų tuos daiktus.

galvojau

galvojau portretas
kad ten sniego valytuvai

menykės menas

menykės menas portretas
kalėdiniai faneriniai tankai-patrankai.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių