Verslo idėja: pramogos be "bumčikų" Pereiti į pagrindinį turinį

Verslo idėja: pramogos be "bumčikų"

2013-11-03 11:30
Verslo idėja: pramogos be "bumčikų"
Verslo idėja: pramogos be "bumčikų"

Kauniečio Kęstučio Narušo verslas pradėjo stotis ant kojų tuo metu, kai kiti keiksnojo krizę. Sėkmę jis prisijaukino eidamas savitu keliu, pasitikėdamas suburta komanda ir nesivaikydamas greito pelno.
Naktinio klubo ir baro "Džem’pub" savininkas 39-erių K.Narušas patirties savam verslui sėmėsi dirbdamas barmenu, paskui – tapęs kavinės vadovu. Pasitaikius progai jis nedvejodamas pasiskolino pinigų ir pradėjo savo verslą.

Smogė krizė

Daugelis kauniečių dar pamena populiarųjį senamiesčio barą "Suflerio būdelė". Ten K.Narušas ir pradėjo savo karjerą. "Iki tol po tarnybos Lietuvos armijoje gal porą metų neradau, kuo rimtai užsiimti. Su draugais kartais į Sankt Peterburgą veždavome parduoti automobilių. Ten atradau klubų, kurie lankytojus traukė paprasta ir laisva atmosfera. Turbūt tada pradėjo galvoje kauptis idėjos, kaip įkurti gerą barą", – pasakojo barmenu "Suflerio būdelėje" dirbęs K.Narušas.

Darbas bare nebuvo lengvas dėl pradėjusios smukti apyvartos. "Tada buvo 1998-ieji. Dėl Rusijos krizės daug Lietuvos verslininkų susidūrė su sunkumais,  neaplenkė jie ir mūsų. Buvo metas, kai uždirbdavau vos 80 litų per savaitę", – prisiminė vyras. Galiausiai K.Narušas išvis liko be darbo.

Prikėlė iš pelenų

Naujas K.Narušo gyvenimo etapas prasidėjo ne darbo biržoje, o futbolo aikštelėse. Į jas vyras dažnai ateidavo pagainioti kamuolio su draugais. Kartą vienas pažįstamas, su kuriuo kartu žaidė futbolą, K.Narušui pasiūlė susitikti su jo tėvu verslininku. Šis jautė sentimentų "Suflerio būdelei" ir buvo pasirengęs investuoti į jo atgaivinimą. "Man jis pasiūlė suburti komandą ir vadovauti barui", – kalbėjo K.Narušas.

Taip buvęs barmenas tapo baro vadovu. Gana greitai "Suflerio būdelė" susigrąžino klientus ir prisikėlė naujam gyvenimui. Kas lėmė, kad iki tol lėtai merdėjęs ir vėliau numiręs baras vėl tapo viena senamiesčio traukos vietų? "Nieko neįprasta nedariau, – kukliai nusišypsojo K.Narušas. – Tiesiog dirbau barui – uždirbtus pinigus investuodavau atgal. Didinau gėrimų, maisto įvairovę. Nebijojau jokio darbo: pastovėti už baro, išplauti indus. Bet svarbiausia – stengiausi, kad lankytojai jaustųsi kaip namie, atėję pavakaroti, pabendrauti su kompanija, o jei jos nėra – su baro šeimininku ar barmenais." Šie pagrindiniai principai atnešė sėkmę ir tuomet, kai K.Narušas ėmėsi nuosavo verslo.

Gyva muzika

Įgijęs patirties K.Narušas ryžosi imtis savo verslo. Proga pasitaikė 2005 m., kai vyras sužinojo apie išnuomojamas patalpas penkiaaukščio namo paskutiniame aukšte, Laisvės alėjoje. Anksčiau jame veikė naktinis klubas. "Kai kas man sakė, kad tai beviltiška vieta, nes koks lankytojas kelsis liftu į barą, kai aplinkui pilna pirmuose aukštuose veikiančių kavinių, klubų. Tačiau pamačiau terasą, iš kurios atsiveria miesto centro panorama, ir supratau, kad šioje vietoje galima daug nuveikti", – prisiminė K.Narušas.

Jis sulaukė ir pažįstamų nuostabos, kodėl nekuria paprasto naktinio klubo, kuriame bumbsėtų tradicinė jaunimo mėgstama šokių muzika. Tai būtų įprastas tokio pramogų verslo modelis. Tačiau K.Narušas liko ištikimas senai savo idėjai: kurti neįprastos muzikos klubą, kur gyvai koncertuoja roko grupės, bardai, vyksta įvairūs renginiai. "Žinau ne vieną atvejį, kai investuojama daug lėšų, sukuriamas prabanga tviskantis klubas, bet sėkmės jis nesulaukia. Aš ir galimybių daug investuoti neturėjau, ir mano planai buvo kitokie", – teigė K.Narušas.

Nepabūgo rizikos

Lėšų savo verslui K.Narušas lengvatinėmis sąlygomis skolinosi iš banko, iš specialios pradedančiųjų verslo programos, taip pat – iš privačių asmenų. "Vien koncertinei aparatūrai išleidau apie 70 tūkst. litų, dar daugiau kainavo interjero, virtuvės įrengimas", – vardijo jis.

Daug ką K.Narušas darė savomis rankomis naktimis, po darbo "Suflerio būdelėje", iš kur dar buvo neišėjęs. "Man daug padėjo tai, kad manimi pasitikėjo tiekėjai, pažinoję mane iš anksčiau. Pavyzdžiui, alaus darykla sutikdavo atidėti mokėjimus ilgesniam laikotarpiui nei paprastai", – prisimena verslininkas.

Nesulaukė jis sankcijų ir iš "Sodros", Valstybinės mokesčių inspekcijos, nors iš pradžių vėluodavo šioms institucijoms sumokėti visus mokesčius. "Jos tada galėjo mane "suvalgyti", bet, manau, valstybė, miestas dabar tik išlošė, kad galėjau įsitvirtinti, sukurti 20 darbo vietų", – džiaugėsi  "Džem’pub" šeimininkas K.Narušas.

Sunkiomis valandomis jį stiprino tikėjimas tuo, ką daro, ir žinojimas, kad iškart didelių pajamų tikėtis neverta. "Šiame versle pelno gali sulaukti nebent po dvejų ar trejų intensyvaus darbo metų, – patirtimi dalijosi verslininkas. – Turi susitaikyti, kad iki tol dirbsi nuostolingai, vos sudurdamas galą su galu."

Kilimas – per krizę

Įdomu, kad K.Narušo verslo įsibėgėjimo laikotarpis baigėsi ir "Džem’pub" tapo rentabilus kaip tik tada, kai šalį sudrebino ekonomikos krizė – daugelyje sričių smarkiai smuko vartojimas. Tačiau prasidėjęs sunkmetis K.Narušo verslui kojos nepakišo. Kaip tik tada naktinis klubas ir baras pradėjo duoti pelno. "Susiformavo didelis būrys nuolatinių lankytojų, mus pamėgo studentai, užsieniečiai. Draugaujame su lietuviško roko grupėmis, kviečiame save scenoje išbandyti pradedančiuosius muzikantus", – pasakojo K.Narušas.

Dabar verslininkas yra ne tik atidavęs visas skolas, bet ir nusipirkęs baro patalpas. "Kol kas apyvarta tik didėja, ir viskas klojasi puikiai", – šypsojosi verslininkas.

Gyrė savo komandą

Labiausiai dėl savo sėkmės K.Narušas dėkingas komandai, kurios branduolys su juo darbuojasi nuo "Džem’pub" atidarymo pradžios. Pagrindinis verslininko principas – pasitikėti savo darbuotojais. "Jie turi daug laisvės priimdami sprendimus, tvarkosi savarankiškai, niekada nestovėjau šalia jų su botagu. Tik tada gali sulaukti gero žmonių darbo", – įsitikinęs K.Narušas.

Jis gyrė barmenus, kurie nuoširdžiai bendrauja su klientais, sukuria draugišką baro atmosferą. "Svarbiausia, kad jie myli savo darbą, profesiją, ateina čia su džiaugsmu, o tai jaučia ir vertina klientai", – mano K.Narušas.

Daug idėjų turi verslininko pagalbininkas, projektų vadovas Giedrius Ibenskas. "Jis visada kupinas sumanymų, sugalvoja įvairių renginių, kviečia muzikantus, galvoja, kaip padaryti barą ir klubą dar patrauklesnius", – kolegą gyrė K.Narušas.

Čia vyksta karaokės vakarai, protų mūšiai, humoro klubo vakarai, akustinės muzikos koncertai, transliuojamos krepšinio varžybos, rengiami grupių koncertai. Laisvės alėjos pastato pastogėje grojo Andrius Mamontovas, "Rebelheart", "Biplan", "Mountainside", "Skylė", "Žalvarinis". Šeimininkas skaičiuoja, kad klube jau surengta apie 500 koncertų. "Džiaugiuosi, kad klubą bei barą pamėgo ir vilniečiai, ir klaipėdiečiai. Tai patvirtina, kad, ieškodami savo veido, o ne kopijuodami kitus, einame teisingu keliu", – kalbėjo verslininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų