Vasario 16-oji Kaune: oriai, ramiai, iškilmingai

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventinės nuotaikos buvo jaučiamos visose centrinėse Kauno gatvėse – miestiečiai vaikštinėjo pasipuošę tautine atributika. Daugelis jų ėjo į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį, kur vyko pagrindinis šventės renginys.

Iškilmės tradiciškai prasidėjo Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ritualu. Buvo surengta jaunesniųjų karininkų vadų mokymų priesaikos ceremonija, padėtos gėlės prie nežinomo kareivio kapo.

Į minėjimą susirinko keli tūkstančiai žmonių. „Kauno dienos“ kalbinti miestiečiai pabrėžė, kad Vasario 16-oji jiems yra išskirtinė diena.

Norėtųsi, kad Lietuva pasiektų keturis milijonus. Dabar tik pinigų daug spausdinama, kuriama abejotina gerovė, todėl jaunimo, manau, laukia, sudėtinga ateitis.

„Visada dalyvaujame šventinėje eisenoje. Kai dukra Goda buvo visai mažytė, nešėme ją ant rankų. Dabar ji žygiuoja kartu. Ji labai domisi Lietuvos istorija ir dažnai manęs prašo: mama, papasakok apie senovę“, – sakė Rūta Sabonienė, šalia jos apsigaubusi Vyčio vėliava stovėjo puikiai nusiteikusi dukra Goda.

Su dukra Evelina, dviem anūkėmis Austėja ir Aurėja į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos atėjęs Vytas sakė šią dieną visada iškeliantis vėliavą, apsilankantis bažnyčioje ir Karo muziejaus sodelyje.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Šalia Karo muziejaus sodelio gyvenantis ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime visada dalyvaujantis Rimantas Dromantas šventės metu prisimena ir apmąsto neįtikėtiną istorinių įvykių tėkmę.

„Prisimenu 1988 metų Vasario 16-ąją, kai mus visus, aukštosios mokyklos dėstytojus, varė prie Katedros vaikyti susirinkusiųjų. Netrukus atsiskleidė, kad imperija yra visiškai skysta – maždaug po penkių mėnesių jau visas Kaunas vaikščiojo su trispalvėmis. Praėjo visa epocha. Kai šioje aikštėje pirmą kartą kėlė Lietuvos trispalvę, žmonių buvo juodžiau. Bet ir dabar daug susirinko. Tai gerai nuteikia“, – sakė R. Dromantas.

Laisvės kaina yra nepamatuojama. Niekada nepamirškime tų, kurie kovojo dėl lietuvybės ir kurių dėka mes šiandien esame čia.

Paklaustas, ar yra nerimo dėl ateities, kaunietis svarstė, jog nerimą kelia ne tiek kibirkščiuojanti geopolitinė situacija, kiek faktas, kad lietuvių mažėja.

„Manau, Lietuva, kaip NATO narė, nuo karinės agresijos yra apsaugota. Labai svarbus saugumo pagrindas dabar yra ekonominis potencialas. Bet jį riboja mažas gimstamumas. Mūsų tėvelių dėka per metus Lietuvoje gimdavo 55–66 tūkstančiai naujagimių, dabar tik 28 tūkstančiai. O norėtųsi, kad Lietuva pasiektų keturis milijonus. Dabar tik pinigų daug spausdinama, kuriama abejotina gerovė, todėl jaunimo, manau, laukia, sudėtinga ateitis“, – svarstė R. Dromantas.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje kauniečius su švente sveikinęs meras Visvaldas Matijošaitis pabrėžė: Vasario 16-oji parodė, kad savo ateitį galime kurti patys – darbais, pasiryžimu ir pasiekimais.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

„Laisvės kaina yra nepamatuojama. Niekada nepamirškime tų, kurie kovojo dėl lietuvybės ir kurių dėka mes šiandien esame čia“, – sakė V. Matijošaitis.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė Kaune tęsis iki vėlyvo vakaro: apsilankyti kviečia muziejai, vyksta koncertai, sutemus miesto erdves magiškomis pavers šviesų instaliacijos.

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

oho

oho portretas
Ir antivalstybines partijos nariai prisiplake.

Kam cia puikiai?

Kam cia puikiai? portretas
Kas cia puikaus? Nebent tiems kuriu mastymas pries 30 metu isales.

HM

HM portretas
Ką čia pridurti- viskas puikiai.
VISI KOMENTARAI 35

Galerijos

Daugiau straipsnių