Vaikams – žaismingos pamokos, kaip elgtis gatvėje

Prekybos ir laisvalaikio centre "Mega" iki pat rugsėjo vaikų edukaciniame pramogų centre „CurioCity“ vyks saugaus eismo pamokos mažiesiems. Nuo liepos vidurio kasdien maždaug po 500 vaikų prisimena, kaip saugiai elgtis gatvėje.

Mokytojas Amsis

Gegužės mėnesį "Megoje" atidarytas vaikų edukacinis pramogų centas „CurioCity“. Čia vaikai gali viską liesti, išbandyti visus jiems sukurtus pažintinius objektus. Mažiesiems suteikta galimybė įsijausti ir į ugniagesio vaidmenį. Jie gali apsivilkti ugniagesio striuke, pasimatuoti šalmą, o kai yra skubus iškvietimas – nusileisti specialiu vamzdžiu.

Šioje erdvėje darbo dienomis nuo 13 iki 16 val. į susitikimą su vaikais atvyksta Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

"Kauno pareigūnai yra atviri visuomenei. Tęsdami bendradarbiavimą ir norėdami, kad Kauno apskrityje mažieji eismo dalyviai būtų saugūs, sugalvojome prevencinę priemonę – žaisdami vaikams primename saugaus eismo pagrindus", – užsiėmimus pristatė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkė Šarūnė Dzimidaitė.

Pareigūnė džiaugėsi, kad pamokėlėse darbo dienomis apsilanko iki 500 vaikų. Mažieji saugaus eismo pamokėlių dalyviai įsitaiso specialiai jiems įrengtame amfiteatre. Pažintis prasideda filmų peržiūra.

"Pasižiūrėję filmus diskutuojame su vaikais matytų situacijų temoms, taisome pastebėtas klaidas, išskiriame, ką tuose filmuose vaidinę vaikai darė gerai", – pasakojo pareigūnė. Pagrindiniu mokytoju šiuose užsiėmimuose yra geras vaikų bičiulis šuo Amsis. "Amsis – didelis it meškinas. Vaikams labai patinka su juo sveikintis, ištiesti ir paspausti ranką", – pastebėtus vaikų įspūdžius išskyrė Š.Dzimidaitė.

Improvizuoti spektakliai

Pareigūnai vaikams dar kartą primena pačius svarbiausius dalykus, kai vaikai gali  apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų keliuose ir gatvėse. "Žiūrime, kokio amžiaus vaikai tą dieną susirinko. Pagal tai parenkame ir kai kuriuose užsiėmimus", – prisitaikymą prie susirinkusios auditorijos pabrėžė Š.Dzimidaitė.

Čia pat būna įrengiama sankryža ir pėsčiųjų perėja. Vaikai pasikartoja pagrindines kelių eismo taisykles:į kurią pusę pirmiausia pasižiūrėti einant per gatvę, įsiklausyti, statydami koją vaikai turi įsitikinti, ar tikrai tas automobilis spės sustabdyti.

Mažiesiems dviratininkams taip pat primenamos taisyklės, išvardijama būtinoji dviratininko atributika – šviesą atspindinti liemenė, atšvaitai, šalmas.

Vaikai drauge su pareigūnais drauge kuria minispektaklį. Pasak Š.Dzimidaitės, du vaikai išrenkami būti vairuotojais ir du vaikai atlieka pėsčiųjų vaidmenis. Kartojant Kelių eismo taisykles sukuriamas tobulos situacijos spektaklis, tačiau kartais būna ir išskirtinių, ne itin linksmų situacijų.

Mus nustebino tai, kad daug vaikų pažįsta kelio ženklus. Pasirodo, jie domisi.

"Kartais pėstieji būna partrenkiami. Tuos partrenktus pėsčiuosius daugiausia vaidina pareigūnai. Kartais tenka net greitąją pagalbą kviesti", – intriguojančiomis improvizacijomis dalijosi Š.Dzimidaitė.

Keturkojai pareigūnai

Retkarčiais pas vaikus apsilanko patrulių tarnybos pareigūnas kinologas su šunimi. "Tai vaikų širdis labiausiai paliečiantis pasirodymas", – pasakojo Š.Dzimidaitė.

Pareigūnė juokėsi, kad vaikams tenka priminti, jog tarnybinis šuo – ne cirko artistas, tarnybiniai šunys išmokyti pulti ir sulaikyti nusikaltėlį.

Tačiau pareigūnė pagyrė, kad kai kurie tarnybiniai šunys moka vaidinti. Vienas keturkojis policininkas suloja tiek kartų, kiek pirštų iškelia pareigūnas, kitas – landžioja tarp kojų einančiam pareigūnui.

Kinologas vaikams pristato, kokiomis savybėmis turi pasižymėti policijos šuo, kiek laiko užtrunka, kad šuo taptų policijos pareigūnu, kokį egzaminą turi laikyti policijos tarnybinis šuo, kad tikrai ne narkotikus ėda policijos šuo, gebantis ieškoti šių draudžiamų priemonių.

"Vaikams kyla šimtai klausimų: kuo skatinami policijos keturkojai ir kaip jie gyvena kartu su policijos pareigūnu. Mažieji sužino, kad žmonių atiduoti šunys būna geriausi keturkojai pareigūnai", – dėstė Š.Dzimidaitė.

Vairavimo egzaminas

"Mus nustebino tai, kad daug vaikų pažįsta kelio ženklus. Pasirodo, jie domisi. Vaikai nė kiek nesutrinka mus atpažindami, o mes prisistatome kaip struktūrinė organizacija, išmokome juos sveikintis taip, kaip sveikinasi policijos pareigūnai", – vaikams dėstomas pamokėles trumpai pristatė Š.Dzimidaitė.

Dar viena intriguojanti pamoka – vairavimo egzaminas. Pasak pareigūnės, vaikai giriasi tėveliams, kad išlaikę egzaminą galės juos pavėžėti.

Kelių policijos pareigūnė pabrėžė, kad Kauno apskrities policija išsikėlė tikslą – kad nežūtų ir nebūtų sužalotas nė vienas vaikas. Iki mokslo metų pradžios vyksiančios pamokėlės – puiki galimybė prisiminti svarbiausius dalykus, kurių reikia laikytis kelyje, o tiems, kurie tokių taisyklių dar nemoka, – išmokti.

Policijos duomenimis, Kauno apskrityje bus 10 tūkst. priešmokyklinukų ir pirmokėlių. Policija jau dabar rengiasi mažuosius pasveikinti, ruošia atšvaitus, knygeles, priminsiančias kaip saugiai pasiekti mokyklą.


Šiame straipsnyje: KETMega

NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Kokios dar pamokos - pagal Š***'ienę vaikų iki 18 metų vienų negalima į gatvę paleist, o ir einant gatve reikia 'nuo rankos' nepaleist.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių