Jo pastangomis buvo įkurtas Kauno technologijos (KTU) universiteto veteranų klubas „Emeritus“, kurio vienas tikslų – platinti žinias apie universiteto mokslininkų pasiektus rezultatus, saugoti universiteto tradicijas.
Buvęs KTU Statybos fakulteto Statybinių medžiagų katedros, Statybinių medžiagų ir konstrukcijų mokslo laboratorijos vedėjas šią savaitę pristatė knygą „Žvilgsnis iš šalies į universitetą“.
Mokslo vertę akcentavęs šviesuolis apžvelgė aukštojo mokslo istoriją pasaulyje ir Lietuvoje, studijų organizavimo, dėstymo metodų, dėstytojų kvalifikacijos, medžiagų mokslo studijų ypatumus, inžinerinės veiklos, mokslo draugijų, visuomeninės ir socialinės veiklos KTU pagrindinius aspektus.
„Šiuolaikinis intensyvus gyvenimas diktuoja ne plaukti pasroviui, o aktyviai ieškoti ir veikti, ne ieškant pasiteisinimų, o mažinant atsirandančių trukdžių poveikį, siekti užsibrėžtų tikslų moksle ir studijose“, – konstatuoja J. Deltuva.
Šiuolaikinis intensyvus gyvenimas diktuoja ne plaukti pasroviui, o aktyviai ieškoti ir veikti, ne ieškant pasiteisinimų, o mažinant atsirandančių trukdžių poveikį.
Anot jo, knyga neskirta mokymui, neskirta kritikai, o skirta dėmesiui atkreipti ir diskusijai studijų, mokslo ir apskritai visuomeninio gyvenimo klausimais paskatinti. „Šie klausimai yra nepaprastai aktualūs. Universitetas yra valstybė valstybėje, turi ryšių su visu pasauliu“, – kalbėjo mokslų daktaras ir pridūrė, kad į universitetus suplaukia pati naujausia informacija, dar dalis jos čia ir gimsta. Visa tai ir gebėjimas jas pritaikyti padeda įvertinti ir įgyvendinti perspektyvas, svariai prisideda prie visos valstybės vystymosi.
„Daugumoje informacijos šaltinių randame skelbimų, kad trūksta specialistų. Trūksta inžinierių, mokytojų, kitų sričių specialistų. Tikriausiai trūksta ne pagal skaičių, o pagal kokybę. Parengiama tikriausiai pakankamai specialistų, bet jų kvalifikacija galbūt neatitinka šių dienų reikalavimų, todėl ir gamybos vadovai viešai ir privačiuose pokalbiuose kelia šį klausimą. Dėl specialistų kvalifikacijos susirūpinusios ir kitos pasaulio valstybės. Ką reikėtų daryti, kaip užpildyti spragas? Reikia dalykinių diskusijų, turime analizuoti, kokia yra konkreti padėtis, ko siekiame ir ko reikia siekti, kad eitume koja kojon su pramone, įmonėmis“, – sakė J. Deltuva.
Jis pridūrė, kad KTU pagrindas – mokslas ir studentai. „Ko pasiekiame moksle, viską perduodame jaunajai kartai“, – kalbėjo autorius.
(be temos)