Kaune surengta Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų sukurtų darbų paroda ir konkursas „KTU Technorama“.
Renginys kvietė į prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“, kad jaunimo darbus pamatytų kuo daugiau žmonių.
Pasak KTU Inovacijų skyriaus vedėjos Violetos Kaunelienės, parodoje-konkurse pristatoma apie 70 sumanymų, išradimų, sprendimų. „Komisija vertina idėjos novatoriškumą, kaip ji gali būti pritaikoma praktikoje, kokią gali teikti naudą“, – aiškino V. Kaunelienė.
Daugelis susidomėjo KTU Mechanikos ir mechatronikos studentų darbais. Jie demonstravo ant vieno lyno važinėjantį ir nuotoliniu būdu valdomą laikiklį filmavimo kamerai.
„Ji gali būti naudojama stadionuose, arenose. Iki šiol pasaulyje ir Lietuvoje naudojama keturių lynų sistema yra labai brangi, o mes siūlome paprastesnį, tačiau patikimą modelį“, – kalbėjo Jokūbas Baucė.
Kiti šio fakulteto studentai pristatė per mobilųjį telefoną balsu ar mygtukais valdomą dviračio užraktą. Jame yra ir garsinė signalizacija.
„Tokios dviračio apsauginės technologijos pasaulyje dar nėra“, – tvirtino vienas idėjos autorių Algirdas Kluonis.
Šiame stende pristatomas ir būsimo pirmojo Lietuvos kosminis palydovas „LituanicaSAT-1“. „Tikimės per vasarą pristatyti jį į NASA, o kai tik ši organizacija suteiks leidimą, pirmasis mūsų šalies palydovas pakils į kosmosą. To tikimės dar šiais metais“, – kalbėjo idėjos autoriai ir įgyvendintojai Laurynas Mačiulis ir Vytautas Buzas.
Įdomus buvo ir Informatikos fakulteto studentų darbas, skirtas neįgaliesiems. Jaunuoliai sukūrė prietaisą, kuris apjuosia kaktą ir prijungiamas prie kompiuterio. Žmogus tik akimis surenka iš ekrane matomų raidžių norimą komandą, o kompiuteris pagal kaktos raumenų impulsus pasiunčia nurodymą į prietaisą, pavyzdžiui, nurodo neįgaliojo vežimėliui važiuoti tiesiai arba iš šoną.
Prekybos ir laisvalaikio centro kieme studentai pristatinėjo sukonstruota elektra varomą keturratį, pakrovimo stotelę elektromobiliams.
Išradingumą rodė ne tik technologinių fakultetų studentai. Pavyzdžiui, jaunuoliai iš Dizaino ir technologijų fakulteto sukūrė originalią šiukšliadėžę tiem, kurie rūšiuoja atliekas. Studijuojantieji ekonomiką pristatė tyrimus, kaip emocijos veikia pirkėją ir pagal tai sukurtus rinkodaros metodus.
„KTU Technorama“ rengiama nuo 2002 metų. Didžioji dalis parodoje pristatomų telekomunikacijų, mechatronikos, valdymo inžinerijos, informacinių technologijų ir kitų sprendimų vėliau buvo įdiegti verslo įmonėse, pelnė apdovanojimų kitose parodose. Buvo atvejų, kai studentai savo sukurtiems rezultatams diegti įkūrė įmones.
Naujausi komentarai