Ar ilgam protestuotojai okupavo Miesto sodą?

„Kiekvieno atėjimas į tokį susirinkimą, tokią protesto akciją yra normalus ir sveikintinas reiškinys“, – tikino Kauno jungtiniam demokratiniam judėjimui atstovaujantis Česlovas Kasperavičius.

„Jeigu valdžia yra šalti biurokratai, ir rūpinasi tik verslu, o mes esame tik sraigteliai, tai būsime sugedę sraigteliai, kurie neleis šiai mašinai veikti iš viso“, – kalbėjo VDU Lietuvos kultūros tyrimų doktorantas Valdas Bertaševičius.

„Vakar eitynėse skandavome, kad „mes nesitrauksime“. Atėjo laikas atsakyti už savo žodžius, kitaip ateityje mumis niekas nepatikės ir neklausys mūsų kvietimų“, – ketvirtadienio ryte kalbėjo protesto dalyvis Jurgis.

„Būsime tol, kol nebus įvykdyti žmonių reikalavimai, arba kol mūsų iš čia jėga neišneš“, – ryžtingai į klausimą apie protesto terminus atsakė protestuotoja Viktorija. „Svarbu, kad iki to laiko fontanas neužšaltų“, – nusijuokė merginos bendražygis Jurgis.

Apie 9 val. Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje protestuojančius kauniečius aplankė Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

Ilgos derybos

Protestuotojai pasakojo, kad pagal taisykles numatyta, kad tokiai veiklai, kurioje dalyvauja iki 15 žmonių, leidimai nėra reikalingi, todėl pareigūnai patikrino, ar tai nėra pažeista. Jaunuoliai pasakojo, kad Viešosios tvarkos pareigūnai patikino, kad 10 val. juos iš parkelio iškrapštys policijos pareigūnai, tačiau buvo ramu. Apie 11 val. sugrįžo viešąją tvarką prižiūrintys specialistai ir prasidėjo ilgos diskusijos dėl ant žolės pastatytų palapinių.

„Jūs niokojate miesto puoselėjamus želdinius“, – diskusijų metu sakė pareigūnai. „Galime pastatyti palapines ten, kur nėra žolės“, – derėjosi protestuotojai. Susitarus, kad palapinės bus patrauktos nuo žolės ant jau išmindžiotų takų, jaunuoliai tikino, kad prasidėjo diskusijos apie nieką. Galiausiai protestuotojai rėžė: „Mes nesirengiame daugiau nieko iš valdžios instancijų prašyti. Palapinės simbolis to, kad mes nesitrauksime“.

Galiausiai pareigūnai išvyko, bet žadėjo sugrįžti. Tuo tarpu protestuotojai tarpusavyje pradėjo spręsti dilemą – ar prašyti savivaldybės leidimo, ar ne. Kilo mintis viską palikti taip, kaip yra, o jei norės iš Miesto sodo jėga išgrūsti, tuomet kviesis daugiau žmonių.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius patvirtino, kad jo skyriaus pareigūnai buvo protesto vietoje. Jis tikino, kad renginių organizavimo taisyklėse numatyta, kad jei renginiai vyksta ant želdinių, turi būti duotas Aplinkos apsaugos skyriaus sutikimas. Šiuo atveju leidimų prašyta nebuvo. Teisę žygiuoti miesto gatvėmis „Protestivalio“ dalyviai turėjo tik vakar. V. Jurkevičius tikina, kad už leidimo neturėjimą gali būti skirta bauda.

Bausti neskuba

Visgi, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas nenusiteikęs protestuotojų iš karto bausti dėl to, kad neturi leidimų. Anot jo, nėra daroma didelė žala ir pačiame centre esančiam parkeliui.

„Ten yra susirinkimas iki 15 žmonių, kuris nereikalauja atskiro leidimo. O dėl palapinių, tai jos pastatytos ant smėliuko, kur žolytė jau išmindžiota ir neauga, todėl ypatingai didelės žalos nedaro. Žinoma, visur visko galima įžvelgti, bet to protesto tikslas yra sukelti dėmesį, o ne kažką niokoti, todėl mes didelio dėmesio neketiname skirti“, – komentavo G. Petrauskas.

Direktorius tikino, kad Viešosios tvarkos skyrius patikrino, ar nešiukšlina, ar laikomąsi susirinkimo įstatymo. G. Petrauskas pažymėjo, kad Miesto sodo sodelyje nedraudžia niekam pasitiesti pledukus, todėl keli protestuotojai per lietų gali pasistatyti ir palapinę. Be to, šiame parke žmonės tarp medžių nutiesia lyną ir juo vaikšto, todėl ir neteikiama didelė reakcija į ketvirtadieninius protestuotojus. G. Petrauskas pažymėjo, kad jei prisijungs daugiau žmonių, bus pažeisti įstatymai ir Viešosios tvarkos specialistai galės bausti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rolandui Lingiui

Rolandui Lingiui portretas
Nepagrįstos baimės, kvaili įtarinėjimai tik patvirtina judėjimo paauglystės laikotarpį.Jūs bijot kad profsąjungos gali būti priklausomos nuo verslo grupių ar politikos :))) O kas už Jūsų stovi, kas Jums diriguoja, kas nustato Jūsų susirinkimų darbotvarkes, kurias pridengiant po ,,bendru sutarimu" arba asamblėjos pavadinimu. Didelė problema, kad Jums ( arba aukštesnėj pakopoj stovintiems gudručiams) vaidenasi, kad kažkas nori Jūsų organizacijos valdymą įtakoti, jus valdyti ir t.t.....Visa ta veikla panaši į darželinukų lygį ir todėl Kauno savivaldybės administracijos direktorius ir dėjo ilgą ir gumbuotą ant viso protestivalio.Nu pabūkit, paišdykaukit dar truputį o po to namo, namučio....

Vincas

Vincas portretas
ELITINĖ DARBO VIETA IKI GYVOS GALVOS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RINKIMŲ ĮSTATYMO NEATITIKTIES LR KONSTITUCIJOS 55 STRAIPSNIUI. Spręsti „Tautos tyliuoju referendumu“ Dabar galiojančiu LR Seimo rinkimų įstatymu kvailinami LR Seimo rinkėjai- Lietuvos piliečiai. Vienu metu kandidatas į LR Seimo narius įrašytas dviejuose balsavimo biuleteniuose (vienmandatiniame apygardos ir daugiamandatiniame partijų sarašuose). Seime dviejų kėdžių Seimiečiui nėra.LR Seimo nariams nepareiškus valios panaikinti antikonstitucinę LR Seimo rinkimų įstatymo nuostatą, Lietuvos rinkėjai–piliečiai galėtų patys 2016 m.rudenį,LR Seimo rinkimų metu tai spręsti „Tautos tyliuoju referendumu“ tokiu būdu: išrinkdami 71 seimo narį tiesiogiai –vienmandatėse rinkimų apygardose, o Partijų sąrašą-biuletenį perbraukia ir užrašo -Rinkimuose nedalyvauju.Reikia aktyviai dalyvauti rinkimuos. Principas- Seimiečiams nereikalingi piliečiai- rinkėjai, piliečiams -rinkėjams nereikalingi Partijų sąrašai.

Irma

Irma portretas
Taip ir reikia-šaunuoliai. Daro, ką gali.
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių