Prie bendro stalo susėdo šimtai kauniečių

Ketvirtadienio vakarą Nepriklausomybės aikštėje ir dalyje Laisvės alėjos virė šurmulys su neįprastais atributais. Miesto centre nutįsęs vienas didžiulis stalas reiškė tik viena – atėjo „Kiemų šventė“.

Didžioji dauguma dalyvių atvyko kartu su savo stalais, kėdėmis, baltomis staltiesėmis, indais, vaišėmis. Visi dalyviai atsinešė geros nuotaikos ir norą bendrauti.

Šalia "Kauno dienos" redakcijos stalo įsikūrė Palemono bendruomenės centro komanda. Ji atsivežė ir akordeoną. "Bus linksma – daug dainų išgirsite", – intrigavo kaimynai ir žadėjo linksmą draugiją.

Vieni šventės dalyvių buvo Samylų kultūros centro atstovai. Jų organizuojamas renginys "Pėdos marių dugne" bus baigiamasis Tarptautinės kaimynų dienai skirto festivalio, kuris atidarytas "Kiemų švente", akcentas.

"Privalome dalyvauti "Kiemų šventėje", nes vieni, be kaimynų, nieko nepadarytume, tik visi kartu galime ką nors didingo ir naudingo nuveikti", – kalbėjo centro kultūros projektų vadovė Rimantė Adomaitytė.

Šventėje prie bendro stalo susėdo ir radi stoties "Tau", Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos, kitų greta ir toli Laisvės alėjos įsikūrusių įmonių bei organizacijų darbuotojai, vietiniai centro ir Kauno pakraščių, net Kauno rajono gyventojai.

"Laukiu stalo", – paraginta prisijungti kalbėjo gerai nusiteikusi moteris. Stasė Jakštienė laukė pastiprinimo iš savo Rykštynės kaimo, esančio Karmėlavoje. Seniūnaitė Genovaitė Viršilienė pasakojo, kad neatsidžiaugia kaimo bendruomenės glaudumu ir draugiškumu. "Ji – mūsų apsauga", – juokdamasi pristatė kaimynę Stasę seniūnaitė.

S.Jakštienė pasakojo vieną naktį pastebėjusi, kad į kaimynės, kai ši viešėjo užsienyje, įvažiavo automobilis, ant kojų sukėlė pusę kaimo. Nors pasirodė, kad šeimininkai buvo sutarę dėl šio vizito, tačiau aplinkinių reakcija parodė, kad kaimynai yra budrūs ir gina vienas kito namus.

Į šventę įsiliejo ir Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų bei Baltijos cirko "Cirko studija". Belaukdami savo pasirodymo vaikai buvo ne itin kalbūs. "Turim svarbią misiją, kai kuriems tai bus pirmas pasirodymas – debiutas. Po to jau galėsime atsipalaiduoti", – dar prieš prasidedant renginiui sakė studijos vadovė Ieva Variakojytė-Reynshtrom. Ji džiaugėsi gyvenanti name, kuriame užaugo ir pažįsta daugelį kaimynų. "Virš mūsų gyvena 93 metų kaimynė, kuri draugavo su mano močiute šiai dar gyvai būnant. Jos artimieji užsienyje, tad mes ją paglobojame", – apie artimus ryšius su kaimynais kalbėjo cirko patriarcho Petro Variakojo dukra.

„Idėja rengti tokią šventę kilo iš gyvenimo“, – pasakojo vienas iš šventės organizatorių „Kiemo galerijos“ įkūrėjas Vytenis Jakas. Jis su kaimynais rengdavo kiemo šventes, tad labai patiko bendrystės emocija, kuri sklandė šiuose renginiuose.

„Emocija ir paskatino rengti kaimynų šventes visuotiniu mastu. Norisi žadinti dvasinius dalykus, kelti norą bendrauti, atkreipti dėmesį į bendrystės idėją, jos žavesį ir svarbą. Tikimės, kad 2022 metais, kai Kaunas bus Europos kultūros sostine, „Kiemų šventė“ apims visą Lietuvą“, – kalbėjo V. Jakas.

Šventėje dalyvavusi viena organizatorių „Kauno centro būsto“ vadovė Jurgita Jurevičiūtė-Balčiūnaitienė sakė labai palaikanti šios šventės idėją. "Džiaugiamės, kad atsirado tokia iniciatyva suburti žmones. Džiaugiamės, kad tiek daug žmonių į ją įsitraukia, kad žmonės dalyvauja ir tiki šia bendruomeniškumo idėja", – kalbėjo vadovė.

Anot jos, ši šventė svarbi dėl to, kad tai proga žmonėms pabendrauti, susipažinti su kaimynais, o kartu ir pasidžiaugti gyvenimu.

"Džiaugiamės, kad turime tokį puikų iniciatyvų kaimyną kaip Vytenis Jakas. Belieka pritarti ir padėti įgyvendinti jo idėjas", – teigė J.Jurevičiūtė-Balčiūnaitienė.

Bendruomeniškumas svarbus ir jai asmeniškai, ir labai praverčia profesiniame darbe.

"Kas pirmas teis į pagalbą, jeigu ne kaimynas? Kitą kartą dėl lietuviško kuklumo gal nepatogu užkalbinti kaimyną, su juo susipažinti, bet tikrai verta. Susėdus prie bendro stalo gera proga rasti bendrą kalbą. Visos problemos greičiau išsisprendžia tuose daugiabučiuose, kuriuose žmonės vieni kitus geriau pažįsta", – sakė "Kauno centro būsto" atstovė. Atsitikus nelaimei lengviau ir greičiau rasti išvykusius kaimynus, tą padarius būna mažesni nuostoliai.

Centre, E.Ožeškienės g. įsikūrusios bendrovės vadovė teigė, kad centro gyventojus vienija problema, kad čia mažai kiemų, kuriuose būtų galima leisti laisvalaikį, susitikti su kaimynais, dažniausiai nėra net suolelio prie laiptinės, kur kaimynai galėtų susėsti ir šnektelt.

Pernai Laisvės alėja pirmą kartą vykusi „Kiemų šventė“ sulaukė didžiulio susidomėjimo, nors diena buvo lietinga. Į ją susirinko apie tūkstantis žmonių. Atsinešta apie 80 stalų su kėdėmis, kurių dauguma pasirūpino patys šventės dalyviai. Neturėjusiais galimybės atsinešti savo stalą pasirūpino kiti dalyviai arba organizatoriai. Tilpo visi norintys.

„Šventę susikuriame patys – savo dalyvavimu, emocija, talentais, dalijimusi“, – teigė V.Jakas.

Šį didžiausią kaimynų susibūrimą mieste bendromis jėgomis organizuoja „Kiemo galerijos“ įkūrėjas V. Jakas, „Kaunas 2022“ ir „Kauno centro būstas“ komanda.



NAUJAUSI KOMENTARAI

pritariu gal

pritariu gal portretas
mūsų kaimynai iš vis nekaiminiški. o kai kurių kaimynų paaugliai vaikai muziką leidžia kiek kolonėlės traukia, trankosi ir net prie savo buto durų sustojusį žmogų jų paauglys vaikas sugeba apstumdyti ir nueiti.Ir tėvams tai net patinka

gera idėja

gera idėja portretas
...bet kodėl veiduose - pakasynų nuotaika?

Čia minima kad

Čia minima kad  portretas
nėra net suoliukų prie laiptinių. Ir gerai kad nėra, čia rusiška mada budavo tie suoliukai prie laiptinių, budavo susėda babelkos paplepėt, ir pažiurėt kas įeina į laiptinę ir kas išeina. Ankščiau prie sovietų nebūdavo tokių bjaurių paauglių kaip dabar. Tai per tokius paauglius susėdusius ant suoliukų prie laiptinių nebegalėtum praeit, jie rūko, geria, siemkas spjaudo ant žemės, šiukšlina, keikiasi , tai baisu butu įeit ar išeit iš laiptinės per tokius parazitus. Ir gerai kad iš kiemų ir prie laiptinių panaikino suoliukus. Tai dabar nėra kur jiem susimest. Užtai tyku , ramu.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių