G. Nausėda: per anksti sušvelninus karantiną iškiltų grėsmė

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad karantino švelninimo klausimą artimiausioje ateityje reikės spręsti, tačiau akcentuoja, kad per anksti sušvelninus draudimus iškiltų grėsmė sulaukti antrosios koronaviruso bangos. Visgi šalies vadovas džiaugiasi, kad nuo ištirtųjų skaičių skaičiuojami užsikrėtimo atvejai rodo pozityvią tendenciją, jog laiku buvo priimti tinkami sprendimai.

Kiltų grėsmė

„Manau, kad šitą klausimą turėsime spręsti vienaip ar kitaip ir artimiausioje ateityje, tačiau šioje vietoje būčiau labai atsargus. Tikrai nesinorėtų padaryti klaidų tokioje lemtingoje stadijoje, kuomet, viena vertus, mes jau kaip ir tikimės perlaužti stuburą koronavirusui, bet, kita vertus, jeigu padarysime tai per anksti, susilauksime antrosios bangos ir jos mums mažiausiai reikėtų“, – po apsilankymo COVID-19 karštosios linijos skambučių centre Kaune žurnalistams kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovas pripažįsta, kad šalies ekonominiai klausimai yra labai svarbūs, tačiau akcentuoja, jog dėl ekonomikos negalima rizikuoti visuomenės sveikatos sąskaita.

„Suprantu tuos ekonominius samprotavimus, jie yra svarbūs. Ekonomikos nuosmukis, darbo vietos, pajamos yra labai svarbu, bet tai neturi būti daroma mūsų visuomenės sveikatos sąskaita“, – teigė prezidentas.

„Todėl, jeigu ir eisime šiuo keliu, tai tikrai turėtų būti daroma labai atsargiai, labai selektyviai, labai laipsniškai, kad jokiu būdu nepažeistume tos trapios pusiausvyros, kurią, aš tikiu, mes netrukus pasieksime“, – pridūrė jis.

G. Nausėda teigia pastebintis ir tam tikrų padėties stabilizacijos požymių. Pasak prezidento, nepaisant to, kad naujų koronaviruso atvejų skaičius šalyje didėja, ištirtų asmenų imtis taip pat labai išsiplėtusi.

„Matau tam tikrų požymių stabilizacijos, nors galbūt mes ir matome, kad naujų patvirtintų atvejų skaičius kaip ir didėja, bet mes ir tiriame gerokai daugiau, įtraukiame vis daugiau žmonių į tą imtį, kurie yra ištirti, nepalyginsi su tuo, kas buvo pirmosiomis savaitėmis“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Tai galbūt natūralus yra tas padidėjimas, bet nuo tirtųjų skaičių skaičiuojami užsikrėtimo atvejai, tai tikrai rodo tam tikrą pozityvią tendenciją. Vadinasi, sprendimus priėmėme dar laiku ir situaciją valdome“, – patikino jis.

Kritikuoja ministrą dėl naktinės žinios apie mobiliųjų punktų darbo ribojimą

G. Nausėda kritikuoja sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl naktį paskelbto sprendimo laikinai apriboti mobiliųjų koronaviruso patikros punktų darbo laiką.

„Pats sprendimas nėra mažinti testavimo skaičių, bet kokiu metu jis pasirodė, praktiškai vos ne naktį, taip komunikuoti negalim, nes tai kelia įtampą visiškai lygioje vietoje“, – šeštadienį žurnalistams Kaune apsilankęs karštosios koronaviruso linijos centre sakė G. Nausėda.

„Dar kartą tenka apgailestauti, kad komunikavimas tobulintinas ir sukelia aistras, kur visiškai neturėtų. Mes einame geru keliu, didiname testavimų skaičių, įvedame naujus laboratorijų pajėgumus, bet kol kas tai yra procesas ir sakyti, kad mes pasiekėm didžiausi pajėgumą šiuo metu, deja, negalime“, – kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad „testavimo skaičius Lietuvoje nemažėja“, tik laboratorijos nėra pajėgios visų ėminių iškart ištirti, todėl reikia pristabdyti jų ėmimą, kad būtų „suderinti testavimo pajėgumai ir laboratorijų pajėgumai, ir viena, ir kita judėtų koja kojon“.

„Labai neteisinga sakyti, kad mūsų testavimo pajėgumai nukarpyti, tikrai ne, mes šiuo metu didiname testavimo skaičių, bet tuo pat metu laboratorijų pajėgumai nedidėja tokiu greičiu, kokiu mes norėtume ir atsiranda tam tikri kamščiai, kuriuos reikia įveikti“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda teigė, kad nuo dabartinių beveik 3 tūkst. tyrimų per parą laboratorijų pajėgumai turėtų pasiekti 5  tūkst. tyrimų per parą. „Tai dar ne šiandienos realybė, tai bus galima padaryti artimiausioje ateityje“, – pridūrė šalies vadovas.

Sveikatos apsaugos ministeriją jis ragino „skirti labai rimtą dėmesį komunikavimui, nes komunikavimas šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbus“.

Sveikatos apsaugos ministerija vėlų penktadienio vakarą paskelbė ribojanti mobiliųjų patikros punktų darbą. Toks sprendimas priimtas siekiant sumažinti laboratorijose neištirtų koronaviruso mėginių skaičių.

Pagal A. Verygos įsakymą, nuo sekmadienio Lietuvos savivaldybių administracijos turi užtikrinti, jog mieste veiktų „ne daugiau nei vienas mobilus punktas“ ir ėminius dėl koronaviruso jis rinktų „ne ilgiau nei 6 valandas per dieną“.

Vilniuje ir Kaune veiklą iki šiol vykdė po tris patikros punktus.

Penktadienį spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sakė, kad savivaldybių mobilūs punktai jų laikinai ims mažiau, tačiau neminėjo, kad dalį punktų teks laikinai uždaryti.

Neištirtų ėminių skaičius per parą sumažėjo daugiau nei tūkstančiu – šeštadienio rytą laboratorijose likę neišitrti 2072 ėminiai, penktadienį šis skaičius siekė 3288, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.NAUJAUSI KOMENTARAI

globalistas

globalistas portretas
virusas tik priedanga,nes vykdomas perversmas,po kurio mus pavers vergais...tsi globalus planas ir jis visose salyse veikia planingai

klp

klp portretas
O tai jau į krepšinio varžybas ponulis nebenori ?

Anonimas

Anonimas portretas
to - PASKAIČIUOKITE KIEK MIRĖ IR KIEK PASVEIKO"!; per VIENĄ DIENĄ nuo bado miršta 25000, nuo tuberkuliozės 3500, nuo HepB, pniaumonijos, žis 2000-2500 (kiekvienos ligos atskirai), nuo gripo 1500. Kiek mačiau pats didžiausias (ne kiekvieną dieną) mirusių nuo koronos skaičius yra 800. Dabar panaudokite savo galvą pagal paskirtį. Panikiorai Jūs.
VISI KOMENTARAI 58
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių