Praeities žvalgo išgyvenimo patarimai: vandens filtravimas

  • Teksto dydis:

Ekstremalių kelionių organizatorius Šarūnas Jasiukevičius, Praeities žvalgas, tęsia pasakojimą apie kuprinės turinį ir atskirai dėmesio skirsia vandens filtravimui žygio metu.

Filtrai būna kelių rūšių. Priklausomai nuo filtro tankumo, retas gali filtruoti tik mechanines šiukšles,  vandens nuosėdas. Tankūs filtruoja ir bakterijas.

„Frontier Pro“ filtruoja apie 99 proc. bakterijų, apie mechamines nesąmones jau net nekalbu. Jo veikimo principas: butelį pripilu vandens, filtras užsukamas tiesiai ant butelio, nuimu filtro apsauginį dangtelį ir tiesiai iš butelio jau galima gerti. Vanduo bėgant jį traukiant į save, tik sunkiai bėga. Filtras tinkamas tik tada, kai vandens reikia atsigėrimui. Jeigu reikia vandens kruopoms virti arba arbatai nepatogu, nes butelį reikia spausti, kad iš jo bėgtų jau išfiltruotas vanduo.

Kiti filtrai – ukrainietiški „Aquaphor“, apie kuriuos papasakosiu,  patogesni, bet nėra kaip jų įsigyti Lietuvoje. Artimiausia atstovybė – Latvijoje. Šie filtrai žiauriai patogūs, kai juos radau, negalėjau atsidžiaugti.

Parodysiu, kaip jie veikia. Imame butelį, į jį įstatome žarnelę. Užsukame viršutinę filtro dalį. Išpakuojame filtrą ir prisukame jį virš butelio. Su šiuo vienu filtru galima išfiltruoti 200 l vandens.

Ir filtruojame. Su pompa butelyje sukeliu slėgį, vanduo per žarnelę pradeda kilti į viršų, pereina pro filtrą ir kita žarnele išbėga ten, kur jums reikia. Per kelias minutes juo galima prisifiltruoti apie 1,5 l vandens.

Net ir geriausi filtrai neišfiltruoja virusų ir pačių smulkiausių bakterijų. Tam, kad vandenyje neliktų jokių blogybių, dar į dedu chloro tablečių. Litrui vandens užtenka vienos tabletės. Bėda yra su pusantro litro buteliai. Tabletės mažos, nėra kaip padaryti 1,5 tabletės, todėl į tokį butelį metu dvi tabletes.

Vandens skonis ne toks žiauriai kaip baseinuose, bet geriant chloras jaučiasi. Bet geriau chloras jaučiasi nei dumblas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių