Po priekabiavimo skandalo iš akademijos bėga dėstytojos

"Tada ir pradėjau labiau domėtis įstaigos politika. Galbūt ir suprantama, kad šeimininkas nenori parodyti dar nesuremontuoto, remonto belaukiančio kambario. Bet čia juk meno akademija, ruošianti Lietuvai ir pasauliui ne dažytojus, o kūrybininkus, meno asmenybes. Tokia politika moko tuos pačius meno studentus slėpti nepatogius dalykus, nutylėti. Tai iš esmės nesuderinama su menininko misija", – stebėjosi buvusi akademijos darbuotoja, užsiminusi, kad KF vidaus politikoje – daug viešumo ir kritinės minties baimės, klesti inercija ir hierarchija.

Neturėjo perspektyvų

Menininkė pasakojo, kad lektorius, jei jis nėra kurios nors katedros vedėjas, fakultete yra niekas. "Esu lektorė nuo 2009 m. Per tiek metų man nė karto nebuvo pasiūlyta nuolatinės dėstytojos pozicija. Mano darbas KF buvo be perspektyvų. Išskyrus tiesioginį ir, manau, sėkmingą darbą su studentais, daugiau jokiai procesų įtakai ten neturėjau teisės, o dabartinė įstaigos politika nesutapo su mano įsitikinimais", – apibendrino A.Petrulienė, kodėl su dar trimis Grafikos katedros dėstytojomis paliko akademiją.

"Neįtikima, kad KF nesugebėjo išsaugoti ir taip lengvai paleido net ir doc.Gretą Grendaitę-Vosylienę. Tai buvo dėstytoja, paskyrusi itin daug jėgų ir laiko intensyviam studijų kokybės gerinimui ir Grafikos katedrą išplukdžiusi į naują akademinį lygį", – stebėjosi menininkė.

Susirūpinusios studijų kokybe ir akademijoje susidariusia nepalankia atmosfera dėstytojos iš skirtingų katedrų siuntė raštą VDA KDF vadovybei, tačiau jokio atsako nesulaukta. Tai buvo dar vienas signalas A.Petrulienei, kad neverta šiai įstaigai skirti savo energijos.

"Kartais galvoju, kad reiktų viską užmiršti. Norom nenorom tokie konfliktai persikelia į tavo kūrybos lauką, o menininkų bendruomenė Lietuvoje yra tokia maža ir uždara, keliai nuolat susikerta. Visi mes – vieni kitų mokiniai ar mokytojai, kažkada gyvenę kaip viena šeima", – sakė A.Petrulienė.

Susirūpino po metų

Praėjus metams po Kauno fakultete įvykusio priekabiavimo skandalo, tik dabar pavesta konfliktą išnagrinėti VDA Etikos komisijai.

Anot VDA rektoriaus A.Klimo, išplitus krizei fakultete atsirado poreikis situaciją įvertinti tiems žmonėms, kurie tiesiogiai su konfliktu nebuvo susiję – Senato nariams.

"Buvo kalbama apie tai, kad pirmiausia, esant tokiems nesusipratimams ir konfliktams, reikia ieškoti išeities savo bendruomenėje, o tik po to, jeigu jau niekas nesikeičia, kreiptis į Lygių galimybių kontrolierių ir panašiai", – sakė akademijos vadovas.

Rektoriaus teigimu, buvo konstatuota, kad konfliktas sukėlė neigiamų padarinių, pakenkė VDA reputacijai, supriešino žmones. Paklaustas, ar po tokių išvadų VDA imsis kokių konkrečių veiksmų stabdant krizę Kauno fakultete, A.Klimas patikino, kad pokyčių institucijoje jau yra.

"Ėmėmės fakulteto restruktūrizacijos: atskyrėme kai kurias katedras ir programas, tarp kurių trūko bendradarbiavimo. Atskirta ir į konfliktą įsivėlusi Tapybos katedra o jos vedėja paskirta viena iš tų moterų, kuri buvo pavaizduota tame meno kūrinyje. Manome, kad Aušra Vaitkūnienė yra puiki pedagogė, dailininkė, profesionalė, turinti autoritetą tarp darbuotojų ir mylima studentų", – sakė A.Klimas.

Jis teigė nelabai suprantantis, kodėl iš akademijos pasitraukė V.Gelūnienė, kuri dėstė Testilės katedroje – mažiausiai susijusioje su konfliktu, be to, jame dirbusios vien moterys: "Man telieka apgailestauti, kad tokie žmonės kaip V.Gelūnienė palieka akademiją."



NAUJAUSI KOMENTARAI

,

, portretas
Iš pirmo žvilgsnio žmogus atrodo stiprus ir sudėtingas, bet pažvelgus giliau ir detaliau, panagrinėjus pačia žmogaus prigimtį, jo savybes ir darbus, mes matome, kad žmogus labai paprastas, dėsningas ir ribotas, gal dėl to sugeba, taip supainioti savo gyvenimą, kad šis pasidaro nebepakenčiamas.

Valio

Valio portretas
kad liko stabiliai nykūs ponai ir ponios, galės savo docentūrom-profesūrom tarpusavy pūstis, vieni kitus patapšnot per petį su Audėjaičiu priešaky, nes tuos laipsnius fakultete didelė dalis gavo "iš bėdos", pritrūkus docentų ir profesorių katedrose, kitose aukštosiose mokyklose tokie geriausiu atveju būtų lektoriais.

VALIO

VALIO portretas
PRAĖJO NEMAŽAI LAIKO. LABAI GERAI, KAD PABĖGO NESTABILŪS PONAI. PUIKU
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių