Nuotraukos su pagrobtųjų veidais – ir Laisvės alėjoje

Kaune iškabinti šimtai plakatų su Gazoje įkaitais laikomų žmonių nuotraukomis ir jų istorijomis. Juos su čia studijuojančiais Izraelio studentais iškabino vienas entuziastas.

Jis – vienas iš daugybės visame pasaulyje įsitraukusių į globalią kompaniją kidnappedfromisrael.com žmonių.

Kaune gyvenantis I. Rotas sakė turėjęs kažko imtis: jeigu kažkas nutinka tavo tautai, privalai reaguoti, veikti.

Įvykiai – sunkiai suvokiami. „Hamas“ nelaisvėje atsidūrė daugiau nei 220 nekaltų civilių. „Kalbame ir apie vaikus, ir apie pagyvenusius žmones. Tikslas vienas – saugiai ir nedelsiant grąžinti juos namo. Lietuvoje sulaukiame daug paramos ir iš žmonių tiesiog gatvėje, ir iš Vyriausybės. Tačiau norime, kad pasauliui pagrobti žmonės būtų ne tik skaičiai, bet ir veidai, istorijos. Tai realūs žmonės“, – kalbėjo I. Rotas.

Projekto komandos nuotr. 

Pagrobtųjų amžius svyruoja nuo trijų mėnesių iki 85 metų. Per žiaurius išpuolius prieš Izraelį daugybė vaikų, pagyvenusių žmonių, moterų ir vyrų buvo nužudyti, išprievartauti, sužeisti.

Tarp plakatų, iškabintų Kaune, su pagrobtų žmonių atvaizdais – ir Izraelyje žuvusio lietuvio Martyno Kuzmicko istorija. Jis dar karo pradžioje buvo nužudytas „Hamas“ teroristų.

Šį savaitgalį Laisvės alėjoje I. Rotas planuoja surengti atminimo renginį su maldomis ir žvakutėmis, skirtą nužudytų žmonių atminimui, visų susitelkimui. „Tai svarbu baimę jaučiančioms mūsų šeimoms, draugams, šeimoms ir visiems, patyrusiems netektis“, – sakė pašnekovas.

Lietuvoje sulaukiame daug paramos ir iš žmonių tiesiog gatvėje, ir iš Vyriausybės.

I. Rotas Kaune gyvena dvejus su puse metų. Čia atvyko paskui savo antrąją pusę, ji – būsimoji medikė. Pora apie karą sužinojo būdami kelionėje. „Penktadienį buvome Amsterdame su šeima. Šeštadienį atsibudome ir išgirdau, kad Izraelyje – karas. Pagalvojau, kad perdedama. Izraelyje visada būna sprogimų ir t. t. Paskui supratau, kad šįkart vyksta kažkas tikrai baisesnio“, – sakė vyras.

Jo šeima yra iš Tel Avivo, pasitraukė į saugesnes vietas. Sužeidimų išvengė. Tačiau pašnekovas neslėpė, kad iki šiol jis ir visa jo aplinka yra labai prislėgti dėl įvykių Izraelyje.

„Vis stengiuosi kalbėtis su šeima. Šeima – juk svarbiausia. Stengiuosi suprasti, kaip jie jaučiasi, kaip mes visi jaučiamės. Daug nerimo, daug jaudulio. Esame ištikti šoko. Ne fiziškai, bet esame sužeisti. Sunku suvokti, kad kažkas su mumis taip elgiasi tik todėl, kad esame žydai. Mes jiems nesame žmonės“, – sakė I. Rotas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Man

Man portretas
ar žydas ar palestinietis abu žmonės abu raudono kraujo, ir nera viens už kitą gudresni, kaip kas norėtų ,vienus aukštinti kitus žeminti. Ir visose tautose visų po lygiai yra.

Prie

Prie portretas
ko Lietuva ir tos pagrobtų žydų nuotraukos, čia hamas kovotojų nera, nera ir jų pagrobtų žmonių, tas žydų kovotojas galetų važiuoti namo ir su ginklu eiti vaduoti savo tautiečių iš hamaso, žodžiai nepades.

lape

lape portretas
Kaip Salomeja rase, ilgai palaukus , dar palauk... Taigi, pastatykime dar viena mecete Kaune, kita Vilniuje... Ir Lietuva bus apsesta muslikais. Bus linksma, kaip Paryziuje, kur dega desimtys masinu. Linksma, kaip Landone, kur pjauna galvas praeiviams. Isivaizduoju musu Kauna. Kai lietuvaiciai taps muslikais. Manau, kad reiktu mokintis is zydu, kaip kovoti su zaliu slibinu.
VISI KOMENTARAI 81

Galerijos

Daugiau straipsnių