Pažangiausios naujovės – absoliučiai visiems pacientams Pereiti į pagrindinį turinį

Pažangiausios naujovės – absoliučiai visiems pacientams

2016-11-22 10:51 kauno.diena.lt inf.

Respublikinės Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinika, kurioje dirba visų sričių specialistai, pacientams siūlo dar daugiau: paslaugas, grįstas naujausiomis technologijomis.

A. Saladžinskienė A. Saladžinskienė A. Saladžinskienė A. Saladžinskienė A. Saladžinskienė

Diagnozavo pragulą

Gydytoja otorinolaringologė Aušrė Saladžinskienė netveria džiaugsmu: ji turi medicinos įrangą, kokios laukė 25 metus.

Tiek laiko Respublikinėje Kauno ligoninėje dirbanti medikė šiandien didžiuojasi, galėdama pacientus apžiūrėti ir ištirti moderniausiu otomikroskopu, endoskopu, netgi sieros kamščius slaugytoja gali pašalinti naudojantis naujausiomis technologijomis.

Šviesus, jaukus kabinetas, patogi kėdė pacientui ir daugybė aparatūros. Toks vaizdas pasitinka įėjus į ligoninės Konsultacijų poliklinikos Ausų, nosies ir gerklės ligų kabinetą, trumpai vadinamą LOR.

"Šiuolaikiškas, pacientų lengvai toleruojamas tyrimas endoskopu skirtas nosiai, nosiaryklei, ryklei, gerkloms apžiūrėti. Mums tai labai informatyvu, ir net pacientui tai, ką matome, galime parodyti monitoriaus ekrane ir pakomentuoti", – aiškina gydytoja A.Saladžinskienė.

Ji jau patyrė, kada gali pamatyti tai, ko nemato kolegos, neturėdami tokios aparatūros.

Štai neseniai buvo atėjęs vyras, kuris, pasveikęs po širdies operacijos, liko užkimęs.

"Įvedus naująjį endoskopą paaiškėjo, kad nuo intubacinio vamzdelio, kuris pacientui po operacijos dar ilgai buvo reikalingas, susiformavo granuliacija – kitaip tariant, pragula, ant balso stygų klostės", – užkimimo priežastį atrado gydytoja A.Saladžinskienė.

Nuo slogos iki refliukso

Norint pasikonsultuoti pas šią gydytoją ar bet kurį jos kolegą, tereikia šeimos gydytojo siuntimo ir užsiregistruoti Konsultacijų poliklinikos telefonu ar internetu.

Pas specialistus šeimos gydytojai savo pacientus siunčia, kai liga – sunkesnė nei sloga. "Ateina ir dėl slogos, nes, kai nepasveikstama per savaitę ir ji tampa lėtinė, gali būti, kad sloguojama dėl alergijos, nosies ir nosiaryklės anatominių pakitimų ar kitų sunkių patologijų", – perspėja gydytoja A.Saladžinskienė.

Šeimos gydytojai otorinolaringologams siunčia pacientus ir dėl ilgalaikio sauso dirginančio kosulio, svetimkūnio ar maisto kąsnio jausmo gerklėje, kai ligonis negali atsikosėti. Tokiu atveju gydytoja A.Saladžinskienė, ištyrusi pacientą dėl savo srities ligų ir jų neradusi, neretai pagrįstai įtaria refliuksą ir ligoniui pataria, kaip maitintis, kokioje padėtyje miegoti, kol jis bus pakonsultuotas gastroenterologo. Vadinasi, gydytoja A.Saladžinskienė – plataus profilio specialistė? Medikė tik nusijuokia ir patvirtina, kad galvos skausmu besiskundžiantiems pacientams neretai nustato sinusitą. Jis taip pat lengvai pamatomas naująja diagnostine aparatūra.

O kaip dėl paprasčiausių sieros kamščių? Gydytoja perspėja: šiukštu nevalyti ausų krapštukais. Sieros kamščiams plauti čia – taip pat naujausias aparatas: iškart teka pašildytas vanduo, speciali vonelė, siurbliukas. Nereikia jokių švirkštų. Kamščiai susidaro, jei liaukos gamina didesnį sieros kiekį.

Akys, vokai, antakiai

"Daugybė žmonių mano, kad užkritę akių vokai – tai estetinė problema, kurios sprendimas galimas tik plačiai atvėrus piniginę brangioms kosmetikos priemonėms bei procedūroms. Tačiau pirmiausia vertėtų kreiptis į akių ligų gydytoją. Jis įvertins, ar tai nėra ir funkcinė problema, kurios gydymas net gali būti kompensuojamas ligonių kasų", – pataria Respublikinės Kauno ligoninės gydytoja oftalmologė Viktorija Slavinskytė.

Žmonėms, kurių vokai užkritę, dažnai sunku skaityti, žiūrėti televizorių, greitai pavargsta akys. Odos perteklius gali būti toks didelis, kad odos klostės dengia vyzdžio kraštą, dėl to mažėja regėjimo laukas, kyla ir daugiau problemų. Jas profesionaliai sprendžia Respublikinės Kauno ligoninės gydytojai oftalmologai.

Kartais užkrenta ne tik vokai, bet ir antakiai. Ši problema dažniau vargina vyrus. Operacijos metu antakiai pakeliami, jei reikia, atliekama ir vokų plastinė operacija. Gydytoja V.Slavinskytė pabrėžia, kad operacijos metu galima pašalinti ne tik bėgant metams atsiradusius vokų pokyčius, geltonas dėmes, išaugėles vokų perteklinėje odoje, bet ir įgimtus defektus.

Konsultacijos dėl kataraktos ir kitų akių ligų, jų gydymas – įprasti, kasdieniai patyrusių Respublikinės Kauno ligoninės gydytojų oftalmologų darbo metodai, kuriuos jie profesionaliai taiko.

Deguonies galia

Vidaus ligų gydytoja Aušra Vitkauskienė, jau ne vienus metus dirbanti Konsultacijų poliklinikos Hiperbarinės oksigenacijos kabinete, taip pat turi labai daug pacientų. Dėl to ligoninė įsigijo dar vieną barokamerą.

"Jei normaliomis sąlygomis žmogus įkvepia apie 21 proc. deguonies, padidinus slėgį iki trijų atmosferų, įkvepiamo deguonies kiekis padidėja iki 63 proc., o spaudžiant orą iki penkių atmosferų deguonies kiekis išauga iki 100 proc.", – aiškina gydytoja A.Vitkauskienė.

Toks gydymo metodas taikomas intensyviosios terapijos skyriuose, gelbstint apsinuodijusius, nukentėjusius nuo gaisro žmones.

"Mes galime padėti žmonėms, sergantiems odos, kuri yra didžiausias mūsų organas, ligomis. Labai teigiamas barokameros efektas sergant žvyneline, Krono liga, esant klausos nervo pakenkimams", – ligas vardija gydytoja.

Žinoma, kad mažiau sergame, kai mūsų imuninė sistema stipri. O kad ji tokia būtų, verta pagulėti po valandą barokameroje mažiausiai penkis, geriausia – dešimt kartų. Ūmiai susirgus, primena gydytoja A.Vitkauskienė, sveikatos būklei pagerinti užtenka ir vieno dviejų seansų. Taigi, valanda ramaus poilsio barokameroje – ir greičiau gyja lūžę kaulai, randai po plastinių operacijų, o po dešimties seansų jie tampa beveik nematomi.

"Pagulėjau barokameroje ir rūpesčių, kurie kankino bei nuovargio, – kaip nebūta. Grįžau namo kupina jėgų ir iškart puoliau tvarkytis, nors vakarais to niekada nedarydavau", – atviravo iš barokameros išlipusi 56-erių Raimonda Paulauskienė.

Gydytoja A.Vitkauskienė pakomentavo, kad barokamera labai tinka sportininkams po traumų ir raumenų nuovargiui šalinti, išvaduoja nuo streso ir miego sutrikimų. Medikė patikina, kad šie seansai labai tinka ir vaikams – jie į barokamerą guldomi kartu su mamomis ar tėčiais.

Užsienyje barokamerų yra visuose sveikatos ir SPA centruose, viešbučiuose, nes tai – ne tik atsipalaidavimo, poilsio, bet ir grožio išryškinimo priemonė. Juk deguonis odai – tarsi balzamas, kraujotakai – aktyvinimo priemonė, galvos smegenims – šviesus mąstymas, stipri atmintis.

Dantų šepetėlio negana

Jei ligonių kasos apmoka ne už visas hiperbarinės oksigenacijos paslaugas ir ne visiems medikų pacientams, tai jau nieko nebestebina tai, kad odontologija yra mokama, juolab burnos higiena.

Naujutėlis odontologijos kabinetas Respublikinės Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinikoje ir daug mažesnės paslaugų kainos nei kitur nebaugina net ir mažas pajamas gaunančiųjų.

"Burnos higiena neatsiejama nuo bendros sveikatos būklės", – tokiais žodžiais pasitinka naujojo kabineto šeimininkė burnos higienistė Aina Tumynienė.

Čia viskas dvelkia aukšta higiena: nauja, modernu, patogu. Aparatūra – pati naujausia, prilygstanti geriausioms odontologijos klinikoms.

"Procedūros – maksimali higiena su sodapūte, poliravimu, skaleriu, akmenų šalinimu virš dantenų ir po jomis", – vardija gydytoja odontologė A.Tumynienė.

Išgirdusi klausimą, ar kasdienio dantų valymo šepetėliu higienai nebepakanka, gydytoja nustemba: "Jokiais būdais, juk šepetėlis neišvalo tarpelių, o į juos prilenda maisto, kuris ilgainiui virsta akmenimis."

Gydytoja aiškina, kad burnos higienos procedūrą pas odontologą reikia atlikti mažiausiai du kartus per metus, o gal ir dažniau. Tai priklauso nuo maisto, kurį valgome, seilių sudėties, ligų, kuriomis sergama, ir vartojamų vaistų. Antra vertus, nenuvalytos apnašos skatina ligas, nes kenkia kraujagyslių sistemai, plaučiams, širdžiai. Į šiuos organus su krauju gali patekti infekcija.

"Susidarę akmenys didina dantenų kišenes, vystosi infekcinis uždegimas, dantys tampa paslankūs ir netgi iškrenta", – blogybes vardija burnos higienistė A.Tumynienė.

Ji pasidžiaugia, kad naujame kabinete jau yra specialus aparatas, kuriuo, naudojant oro srovę ir perlų miltelius, nuo dantų pašalinamos juos nudažančios apnašos, susidarančios, geriant daug arbatos, kavos, rūkant.

"Tai yra naujausia, kas iki šiol išrasta. Žmonės gali būti ramūs, kad sodapūtė nepažeis emalio", – patikina A.Tumynienė.

Tvarka taupo laiką

Konsultacijų poliklinikos vadovas gydytojas Raimondas Kunickas džiaugiasi didėjančių pacientų srautu ir puikiomis galimybėmis jiems padėti.

Nauji kabinetai, maksimaliai visos paslaugos, aukštas gydytojų profesionalumas yra tai, ko reikia išprususiam, savo sveikata besirūpinančiam, reikliam pacientui. Tai, kad kiekvieną jų konsultuoja ir ambulatorinėje, ir stacionarinėje grandyje darbo patirtį sukaupę specialistai – didžiulis pranašumas ir garantas kuo greičiau nustatyti ligą bei ją išgydyti.

Beje, Konsultacijų poliklinikos pacientai pastebėjo, kad ir slaugytojos čia dirba kaip šveicariškas laikrodis.

"Mes įdiegėme LEAN sistemą, pagal kurią užtikrinama maksimali medikamentų, tvarsliavos ir kitų kasdienių reikmenų išdėstymo, atsargų pateikimo tvarka", – pabrėžė Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius docentas dr. Linas Vitkus.

Iš tiesų Konsultacijų poliklinikos procedūrų kabinete – geležinė tvarka spintelėse ir stalčiuose, maksimali informacija juose ir specialiose informacinėse lentose, kur darbuotojai rašo savo pastabas, pageidavimus, problemas, su kuriomis susidūrė. Visa tai inspektuoja slaugos administratorė, ir medikams nereikia jos ieškoti, norint pranešti vieną ar kitą žinią. Atsakymus, kada problema bus išspręsta, kas už ją atsakingas, darbuotojai taip pat randa informacinėje lentoje.

"Pacientams iš to nauda didžiulė: greičiau gauna paslaugą, darbuotojai nesiblaško, negaišta laiko", – apibendrino Konsultacijų poliklinikos administratorė Monika Anelauskienė.

Respublikinės Kauno ligoninės konsultacijų poliklinika, Hipodromo g. 13, Kaunas.

Registratūra, tel. (8 37) 342 170, (8 37) 200 401.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų