Pažangiausi radiologiniai tyrimai – nuo šiol ir Kauno „Kardiolitos“ klinikose

 • Teksto dydis:

Dar tikslesnė, platesnio diapazono ir itin greita įvairiausių ligų diagnostika – ne tik geriausiose pasaulio ligoninėse, bet ir Kauno „Kardiolitos“ klinikose. Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai, atliekami nauju „PHILIPS Prodiva MR 1.5T“ aparatu, yra itin moderni technologija, leidžianti dar lengviau atpažinti pavojingas ligas ankstyvose stadijose.

Pacientai, kurie gyvena Kauno apskrityje ir turi siuntimą atlikti MRT tyrimą, gali jį atlikti nemokamai, o dėl šios paslaugos nereikia laukti ilgose eilėse. Apie naująjį tyrimą pasakoja Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorė Asta Norvilė ir Radiologijos centro gydytoja radiologė Silvija Ryškienė.

A. Norvilė teigia, kad naujoji technologija ne tik išplečia diagnostikos galimybes, bet ir sukuria patogesnes sąlygas pacientui. Naujuoju aparatu gaunami nuoseklūs, aukštos kokybės vaizdai, lemiantys geriausią pacientų priežiūros kokybę.

„Didėjant MRT tyrimų skaičiui šiuolaikinėje medicinoje tampa aktualus tyrimo laukimo laikas radiologijos skyriuose. Su naujuoju „PHILIPS Prodiva 1.5T MR“ aparatu paciento paruošimo laikas tyrimui ir pats tyrimas tapo gerokai trumpesnis ir paprastesnis. Dėl stale integruotos skaitmeninės kūno ritės bendra skenuojama erdvė lieka didesnė nei įprastinės technologijos sistemoje, o tyrimo tunelis trumpesnis, todėl pacientas gali jaustis laisviau, patogiau – skenuojamas stalo ilgis vieno tyrimo metu siekia net 190 cm. Integruotos erdvios galvos ritės, todėl galima naudoti ausines galvos tyrimo metu“, – pranašumus vardija klinikų vadovė.

Naujuoju aparatu gaunami nuoseklūs, aukštos kokybės vaizdai, lemiantys geriausią pacientų priežiūros kokybę.

Atsiveria galimybės diagnozuoti daugybę ligų

Radiologės S. Ryškienės teigimu, vienas svarbiausių šio tyrimo bruožų – tai, kad dėl aukšto signalo ir triukšmo santykio reikia mažiau pakartotinių skenavimų. Kitas pranašumas – spinduliuotės nebuvimas, išskiriantis šį MRT iš kitų radiologinių ar branduolinių medicinos diagnostinių tyrimų. Šiuo MRT tyrimu galima diagnozuoti daugybę ligų.

„Šis tyrimas – nepakeičiamas diagnozuojant galvos ir nugaros smegenų degeneracines, onkologines ligas, kraujotakos sutrikimus, lėtinius ir ūmius, ypač komplikuotus uždegimus, sklaidos sutrikimus bei stuburo ligas. Jis suteikia daug informacijos apie sąnarių lėtinių ligų ir trauminių pažeidimų atvejus, kaulų ir minkštųjų audinių navikus. Tyrimas taip pat plačiai pritaikomas galvos ir kaklo srities (akių, smilkinkaulių, veido daubų, galvos pamato, kaklo minkštųjų audinių), pilvo, dubens organų lėtinių ligų, komplikuotų uždegimų ir onkologinio proceso diagnostikai. Vis plačiau MRT naudojama kardiologinės ir pulmonologinės patologijos diagnostikai“, – teigia specialistė.

MRT veikimo principas remiasi tuo, kad MRT vaizduose žmogaus organizmo audiniai turi tam tikrų specifinių signalo intensyvumų. Radiologė paaiškina, kad ligos židiniai skiriasi nuo žmogaus sveikų audinių signalo, o kai kurios patologijos turi tam tikrų išskirtinių požymių.

„Būtent pagal šiuos pokyčius galima spręsti apie ligos pobūdį, jos lokalų išplitimą, kraujagyslių, nervų ir gretimų organų pažeidimo laipsnį. Tokias galimybes užtikrina tinkama diagnostinės ir vaizdų vertinimo įrangos kokybė, darnus ir profesionalus komandos, dirbančios su aparatūra, darbas. Tyrimo metu naudojamas intraveninis paramagnetinis kontrastas padeda geriau identifikuoti ligos židinio ribas, pakitimų santykį su aplinkiniais audiniais, diferencijuoti pakitimus tarpusavyje. Kontrastinė medžiaga arterijose ar venose leidžia tiksliau nustatyti kraujagyslių pakitimus, pvz., kraujagyslės spindžio užsikimšimą ar prasiplėtimą. Kadangi kontrastiniame preparate nėra jodo, jis tinka jodui alergiškiems pacientams, todėl MRT tyrimas su intraveniniu kontrastu – puiki alternatyva tais atvejais, kai dėl alergijos jodui negalima atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimo“, – teigia radiologė.

MRT atliekamas ne visiems asmenims

Pasak S. Ryškienės, tyrimas susideda ne tik iš paciento supažindinimo ir paruošimo tyrimui ir paties skenavimo, bet taip pat gautų vaizdų vertinimo bei interpretacijos – tai atlieka gydytojas radiologas.

„Procedūra nėra skausminga, tik pacientas viso tyrimo metu yra veikiamas stabilaus stipraus magnetinio lauko – dėl to gali būti jaučiama švelni tolygi šiluma tiriamojoje srityje. Labai svarbu žinoti, kad pacientams su vaistų pompomis, feromagnetinėmis chirurginėmis kabutėmis, metalo svetimkūniais ar skeveldromis MRT atlikti negalima. MRT taip pat neatliekama, jei pacientas turi elektroninių implantų – širdies, diafragmos stimuliatorius, kochlearinius implantus, neuro-ar biorosimulatorius. Išskirtiniai atvejai – jeigu implantas aiškiai pažymėtas kaip „MR Safe“ (suderinamas su MR) arba „MR Conditional“ (santykinai atsparus MR). Toks pacientas turi atvykti anksčiau prieš tyrimą ir pasikonsultuoti su MRT atliekančiu gydytoju. Nėščiosioms dėl vaisiaus perkaitimo pavojaus nerekomenduojama MRT atlikti pirmus du nėštumo trimestrus, jei nėra gyvybinių indikacijų šiam tyrimui. Tačiau jei įtariami sunkūs sklaidos sutrikimai, nėštumo metu MRT gali būti tiriamas pats vaisius. Atskira pacientų kategorija – žmonės, bijantys uždarų patalpų. Jiems tyrimo metu gali pasireikšti panikos ataka, galinti išprovokuoti daugybę rimtų klinikinių simptomų. Tokie pacientai, esant klinikinėms MRT indikacijoms, paprastai tiriami stacionaro sąlygomis, prižiūrint gydytojui anesteziologui“, – sako specialistė.

Draustiems pacientams tyrimas kompensuojamas TLK

Anot Kauno „Kardiolitos“ klinikų direktorės A. Norvilės, atliekami tyrimai gali būti kompensuojami TLK, išskyrus tyrimo įrašymą į laikmeną, jei ji pacientui reikalinga, ir vienkartinius drabužius.

„Mokamam MRT siuntimo nereikia – jis reikalingas tik tuo atveju, jei MRT kompensuojamas TLK. Jei tyrimas apmokamas iš TLK, tai privaloma turėti siuntimą iš Kauno apskrities sveikatos priežiūros įstaigos ir būti prisiregistravus prie šeimos klinikos Kauno apskrityje. Nekompensuojamas galvos smegenų MRT su arteriografija kraujagysliniu režimu bei kraujagyslių angiografija“, – teigia A.Norvilė.NAUJAUSI KOMENTARAI

nestandartas

nestandartas portretas
kazkodel pas mus jeigu zmogus esi stambesnis nei iprasta negali atlikti nei inkstu,nei magnetinio rezonanso,PET....sako parametrai ne tie,negalim...kaip suprasti,prisipirko nelikvidu iseina...

Prisipirke

Prisipirke portretas
galybę naudingos texnikos o kai reikia patekti tyrimams amžinai arba didžiausia eilė arba po keleto darbo valandu - užrakinta

Emigrantui

Emigrantui portretas
Matosi, todel tamsta ir emigravo, nes esate dundukas, reikejo mokykloje labiau pasistengti per fizikos pamokas. MRT neturi spinduliuotes saltinio...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių