Minėjimas kitaip
Liepos pradžioje keturi jaunuoliai sumanė originaliai paminėti Baltijos kelio 27-ąsias metines. Jie kelionę senu automobiliu pradėjo nuo Vilniaus ir keliavo į Rygą, Taliną, sustojo ir kituose didžiuosiuose Baltijos šalių miestuose. Kelionę baigė Kaune, Rotušės aikštėje.
„Šitas žiguliukas dešimt metų prastovėjo Igno (vieno iš keliauninkų – red. past.) senelio garaže. Būtent su šiuo automobiliu jo senelis dalyvavo Baltijos kelyje. Galvojome, kaip galime jį prikelti, tad sumanėme, kad reikia pakartoti šį istorinį įvykį, tada net gimę nebuvome“, – apie idėją paminėti trijų valstybių vienybę menantį įvykį pasakojo akcijos dalyvis Naglis Jonas Kazlauskas.
Tūkstančiai užrašų
Kad kelionė būtų originalesnė, akcijos „Misija: Baltijos kelias“ sumanytojai kiekviename mieste praeivių prašė pasirašyti ant balto žiguliuko. Žmonės noriai dėjo parašus, rašė įvairius palinkėjimus bei bandė skaičiuoti, kiek parašų ant automobilio jau yra.
„Vilniuje per pirmą dieną surinkome apie 500 parašų. Vieni rašė vardus, dėjo parašus, kiti paliko savo telefono numerį ar ką nors nupiešdavo. Ant kapoto netgi turime nupieštą vieno žmogaus giminės medį. Visi paliko tai, ką norėjo“, – sakė Baltijos keliu važiavęs jaunuolis.
Akcijos dalyviai po kiekvienos dienos automobilį užtepdavo laku, kad lietus nenuplautų užrašų.
Istorinį įvykį pakartoti užsimanę jaunuoliai tikino, kad iš viso ant automobilio yra apie keturi tūkstančiai parašų. Tačiau kai kurie žmonės pasirašė ne vieną kartą, todėl sunku pasakyti, kiek jų tiksliai paliko pėdsaką ant žiguliuko. Deja, iki rekordo pritrūko, mat Lietuvoje užregistruotas automobilis, ant kurio buvo per 10 tūkst. parašų.
Įvairiai pasitiko
Baltijos kelio dalyviai pasakojo, kad kelionė buvo ilga, tačiau tikrai įdomi. Nors didžioji dauguma kauniečius sutiko džiaugsmingai, pasitaikė ir priešiškų žmonių.
„Vilniuje sulaukėme didžiulio dėmesio iš australų, Pietų Amerikos turistų. Jiems patiko tokia laisvės šventimo idėja, o ir mums dėmesys teikė džiaugsmo“, – įspūdžiais dalinosi N. J. Kazlauskas.
Įdomu, kad Rygoje jie sutiko ir lietuvių, o Taline juos pasitiko šiek tiek priešiškai nusiteikę vietiniai.
„Šiame mieste buvo mažiau patriotiškų žmonių ir daugiau tų, kurie kritikavo mūsų idėją. Pasitaikė daug prorusiškų aktyvistų, tačiau tikrieji estai labai mus palaikė“, – pasakojo akcijos dalyvis.
Ne kartą remontavo
Kadangi jaunuoliai važiavo ne pirmą dešimtį skaičiuojančiu automobiliu, neapsieita be nesklandumų. Automobilis nuolat gesdavo ir dėl to teko prailginti savo kelionę.
„Mašina buvo tarsi mūsų šeimos narys, turintis savo balsą. Pervargusi, ji toliau nebevažiavo, tad reikėjo stoti ir miške ją remontuoti ar palaukti, kol variklis atauš“, – šypsodamasis pasakojo Naglis.
Jis tikino, kad neskaitant sustojimų atstumą nuo Vilniaus iki Talino žiguliuku įveikė maždaug per parą. Beje, važiuojant į Kauną automobilis vėl sugedo ir akcijos dalyviai į Rotušės aikštę atvyko gerokai vėliau nei planuota.
Prie akcijos prisijungė ir dar du automobiliai „Lada“, tačiau ant jų parašų niekas nedėjo. O ką darys su įvairiais palinkėjimais padabintu automobiliu, keliautojai kol kas nenusprendė. Svarsto, ar toliau patiems važinėti, ar perleisti transporto priemonę muziejui.
Naujausi komentarai