- Jurgita Šakienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Kartu: jubiliejinius dešimtmečio pasirodymus stebėjo gausus šokėjų artimųjų būrys.
-
Nuo šokių pramogai iki sportinių ambicijų
-
Nuo šokių pramogai iki sportinių ambicijų
-
Nuo šokių pramogai iki sportinių ambicijų
-
Trijulė: šventėje studijos vadovai Justina ir Haroldas Urbonavičiai dalyvavo su mažuoju Danieliumi.
„UP studijos“ dešimtmetis atšvęstas, kaip ir priklauso šokėjams, scenoje. Mažiausiems studijos mokiniams – vos treji, vyriausi – pilnamečiai. Vieni – pradedantys, kiti jau nusitaikę į pasaulio šokių čempionatą.
Auga su studija
„Visas emocijas, visus dešimt metų buvo labai sunku sudėti į vieną vakarą, į vieną programą“, – teigė „UP studijos“ vadovė Justina Urbonavičienė. Šventinis renginys truko keturias valandas. Tiek užsitęsė visų 22 studijos komandų pasirodymai. Buvo parodyti visi per dešimtąjį sezoną sukurti ir daug valandų repetuoti šou.
Didelio palaikymo sulaukė gimtadienio vakarą vykęs asmeninis konkursas, šokių dvikovos. „Stebėjo patys šokėjai, jų tėveliai, seneliai, tetos ir dėdės, draugai“, – vardijo vadovė, pati pasinaudojusi proga bent trumpam iš šalies pažvelgti į studijos veiklos rezultatus. „Smagu stebėti šokėjų progresą. Auga kartu su studija“, – džiaugėsi kaunietė, studijai dabar vadovaujanti kartu su sutuoktiniu. Vienai aprėpti stipriai išsiplėtusias studijos veiklas būtų sudėtinga.
„Dabar trenerių – daug, šokėjų – virš 300, praplėtėme patalpas, darbuojamės intensyviau“, – pasakojo J.Urbonavičienė ir leidosi į prisiminimus, nuo ko viskas prasidėjo.
Visas emocijas, visus dešimt metų buvo labai sunku sudėti į vieną vakarą, į vieną programą.
Tuo tebegyvena
„Labai patiko šokti pačiai, patiko dirbti su vaikais. Tuo gyvenu iki šiol“, – sakė šokėja, trenerė ir studijos vadovė.
Pažintį su šokiais ji pradėjo būdama septynerių metų, kai ėmė lankyti sportinių šokių treniruotes.
Trylikos pomėgiai ėmė krypti į šiuolaikinį, gatvės šokį, show dance stilių. Kitus mokyti ėmė nuo šešiolikos. Netrukus jai teko pavaduoti buvusią savo šokių vadovę ir vesti treniruotes jos mokiniams. Išbandžiusiai save kaip trenerę, Justinai vis labiau ėmė kirbėti mintis, kodėl negalėtų turėti savo šokių studijos.
„Pradžia buvo tikrai sunki, man tada buvo vos septyniolika. Studija buvo maža, trenere dirbau aš viena, šokėjų skaičius nesiekė 100“, – pasakojo kaunietė.
„Iki šiol labai patinka šokti, dirbti su vaikais, matyti jų užsidegimą. Patys mažiausi yra mano varikliukas. Man su jais patinka dirbti ir jiems patinka. Ateina su tokiu noru, patinka laimėjimai, atmosfera“, – vardijo J.Urbonavičienė ir užsiminė apie sportinių ir gatvės šokių skirtumus – nereikia šokti poromis, šokama komandoje, šoka visi kartu, visi kaip vienas.
Trijulė: šventėje studijos vadovai Justina ir Haroldas Urbonavičiai dalyvavo su mažuoju Danieliumi. (Luko Misiūno nuotr.)
Studija – kaip namai
Prieš dešimtmetį Lietuvoje vyravo požiūris, kad šokiai labiau yra laisvalaikio praleidimo būdas, pramoga, o ne sportas, galimybė siekti rezultatų, varžytis, tačiau tai pasikeitė.
„Su metais komandos vis labiau tobulėja ir vaikų, paauglių lygis tikrai pakilęs. Mūsų „Beat Bakers“ (4–7 metų vaikai) ir GG (jaunimas nuo 16 metų ir suaugusieji) grupės dalyvauja ne tik Lietuvos čempionatuose, bet ir pasirodė tokiame projekte kaip „Lietuvos talentai“, M.A.M.A. apdovanojimuose. Šovėme, kaip turi būti", – pasakojo J.Urbonavičienė ir pridūrė, kad vyresniųjų, į dabartinę komandą suburtų vos prieš metus, tikslas – išvažiuoti į IDO pasaulio hiphopo čempionatą, varžytis rimčiausiuose pasaulio čempionatuose.
Nuo šių metų hiphopas jau viešai pripažintas Lietuvoje. „UP studija“ yra įstojusi į Lietuvos sportinių šokių federacijos Hiphopo lygą (LSŠF).
Darbas komandoje
J.Urbonavičienė džiaugėsi ne tik galimybe padėti tobulėti vaikams ir jaunimui kaip šokėjams. „Šokių studija – tarsi antri namai ir treneriams, ir šokėjams. Tai ne tik būrelis „atėjau ir išėjau“. Yra daug vaikų, kurie į studiją ateina iš karto po pamokų, čia pavalgo ir saugiai laukia treniruotės.
Vienas kaunietės patarimų abejojantiems ar neprisiruošiantiems užsukti į pasirinktą šokių studiją – ateiti ir tiesiog pabandyti.
Tik pažiūrėjus studijų reklaminius treniruočių ar konkursų vaizdo įrašus sunku įvertinti savo jėgas. Ne vienas gali imtis baimintis, kad tai ne jo jėgoms, kad kažko nemokės padaryti. Treneriai padės išsirinkti tinkamo lygio komandą.
Vardydama šokių pranašumus, J.Urbonavičienė paminėjo, kad prasiplečia draugų ratas, atsiranda galimybių dalyvauti konkursuose, pakeliauti su bendraminčiais.
„Šokiai – organizmui naudingas fizinis krūvis, lavinama ištvermė, savarankiškumas, ugdomi darbo komandoje įgūdžiai, didėja komunikabilumas. Smagu šokti visiems kartu, būti komandos dalimi. Vieni kitus motyvuoja, padrąsina“, – kalbėjo vadovė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kauno meras kreipėsi į pareigūnus: „Žalgirio“ pergalės turi teikti džiaugsmą, o ne susiskaldymą132
Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kreipėsi į teisėsaugininkus dėl praėjusio penktadienio incidento. ...
-
Kalėdiniai Kauno siurprizai: ir šventinis miestelis, ir susitikimai bei pramogos
Šventinė nuotaika Kaune jau skleidžiasi, Vienybės aikštėje papuošta kalėdinė miesto eglė kviečia susitikti, pabendrauti. Šalia įsikūrė ir smaližius viliojantys kupolai. Čia bus galima susitikti ir su Seneliu Kalėda. Se...
-
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ įgyvendina projektą1
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ įgyvendina bendrai finansuojamą valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, projektą &bdquo...
-
Ypatinga istorija: tėtis savo trimečiui sūnui padovanojo inkstą5
Kauno klinikose neeilinė sėkmės istorija – trimetis pacientas Matas sulaukė donorinio inksto, organo donoru tapo jo tėtis Edgaras. „Matukas tapo pirmuoju pacientu tiek Kauno klinikose, tiek Lietuvoje, kuriam esant tokio amžiaus inkstas buvo p...
-
Viena Kauno viešojo transporto stotelė pakeitė pavadinimą: kviečia pasinerti į Kalėdas15
Vienybės aikštėje įžiebus pagrindinę Kauno eglę, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami prisijaukinti šventinę nuotaiką. Kalėdinė eglė, mieste iškabintos dekoracijos eglučių alėjos – tik dalis šventinių staig...
-
Kas teršia Botanikos sodą?5
Kauniečiai susirūpino Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo tvenkinyje esančia gorilos skulptūra, nuo kurios esą byra putplasčio gabalai, kurių gali priėsti ir gyvūnai. ...
-
LSMU Kauno ligoninė pradeda statyti Skubios pagalbos ir reanimacijos skyrių48
LSMU Kauno ligoninė gyvena atidarymo ir statybų nuotaikomis. Artimiausiu metu pradės veikti naujas Ortopedijos traumatologijos skyrius. Už jo prasideda naujojo korpuso statybos. Čia įsikurs modernus Skubios pagalbos ir reanimacijos skyrius. ...
-
J. Šmidtienė kviečia užsukti eglišakių: mielai pasidalintume su miestiečiais9
Kas nesulaukiate miškininkų akcijos, kai šie į miestą prieš Kalėdas atveža daugybę eglišakių, suskubkite jau šiandien į Senamiestį. ...
-
Kodėl stringa atliekų perdirbimas?5
Europos Komisija (EK) prieš Lietuvą pradėjo pažeidimo nagrinėjimo procedūrą, nes mūsų valstybė nepasiekė Atliekų pagrindų direktyvoje 2020 m. numatyto įsipareigojimo parengti pakartotinai naudoti ir perdirbti 50 proc. popieriaus, metalo, pl...
-
Savivaldybė ir ESO labiau derins veiksmus2
Kauno rajono savivaldybėje apsilankę AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovai su meru Valerijumi Makūnu ir kitais komandos nariais aptarė planus dėl naujų elektros linijų tiesimo, senų pašalinimo, elektromobilių įkrovos ...