Per posėdį buvo sprendžiama dėl 0,5 mln. eurų pagalbos pabėgėliams iš Ukrainos ir dėl ryšių nutraukimo su Rusijos miestais Sankt Peterburgu ir Kaliningradu. Su jais, beje, savivaldybė šiuo metu neturi jokių bendrų projektų, jokių finansinių įsipareigojimų.
Taryba vienbalsiai pritarė, kad atvykstantiems ukrainiečiams būtų užtikrintos socialinės, psichologinės paslaugos, suteiktas maitinimas, nemokamos kelionės viešuoju transportu, o vaikai galėtų nemokamai lankyti darželius, mokyklose gautų maitinimą.
Kauno m. savivaldybės nuotr.
Be visos kitos pagalbos Ukrainai nuspręsta Volynės regiono ekstremalios medicinos centrui Lucke perduoti du greitosios pagalbos automobilius su tvarsčiais, kitais medikamentais bei papildoma įranga, skirta gelbėti nukentėjusiuosius. Automobiliai išvyks rytoj arba ketvirtadienį.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras išvardijo, kad pabėgėlius priimti pasiryžę ir privatūs asmenys, ir verslas, ir savivaldybė turi paruošusi patalpų. Išvis – virš tūkstančio apgyvendinimo vietų. Į Kauną šiai dienai atvykę apie 50 pabėgėlių iš Ukrainos. Pasiruošta, kad jiems būtų prieinama medicinos pagalba, socialiniai darbuotojai padėtų dėl vaikų švietimo ir suaugusiųjų įsidarbinimo. Darželiuose – apie 250 laisvų vietų. Kauno Aleksandro Puškino gimnazijoje galimas ugdymas rusų kalba. Užsiminta ir apie ugdymą kitose mokyklose (ukrainiečių, lietuvių kalbomis, padedant integruotis į visuomenę).
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Paulius Lukševičius posėdžio pradžioje piktinosi, kad šis posėdis vyksta tik dabar, tik šeštą dieną nuo karo pradžios. Jis teigė dar ketvirtadienį skambinęs vicemerui Andriui Palioniui ir kvietęs veikti čia, dabar ir kartu.
Į dienotvarkę prašė įtraukti klausimą dėl Kauno mero Visvaldo Matijošaičio šeimos verslo Rusijoje, bet nieko nepešė, nes, kaip aiškino A. Palionis, klausimai į darbotvarkę gali būti įtraukiami tik tie, kurie pateikti ne vėliau nei prieš parą.
Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnė Edita Gudišauskienė akcentavo, kad opozicija turėtų būti įtraukta į Ekstremalių situacijų valdymo komisiją, kurią dabar sudaro vien valdantieji.
Kalbėjo, kad savivaldybė turi pateikti paraišką, kad iš Baltijos miestų ir iš Hanzos miestų sąjungų pašalinti joms priklausantys Rusijos miestai. Taip pat keltas klausimas dėl II-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu apdovanoto Rusijos violončelininko Sergejaus Roldugino, kuris įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą. A.Palionis teigė, kad per artimiausias kelias dienas bus peržiūrėtas visas Santakos garbės ženklais apdovanotųjų sąrašas, kad neliktų daugiau „minų“.
Konservatorė Jurgita Kupčinskienė pasigedo savivaldybės indėlio viešinant informaciją, kur Kaune yra slėptuvės, kaip gyventojai galėtų priešintis grėsmės atveju. P.Keras teigė, kad nereikia audrinti visuomenės, tačiau patikino, kad rengiami įvairūs planai, ką kokiu konkrečiu atveju daryti. Jie bus viešinami centralizuotai šalies mastu. Slėptuvių sąrašas, anot jo, prieinamas kaunas.lt.
Kauno m. savivaldybės nuotr.
Savivaldybei siūlyta labiau bendradarbiauti su tautinėmis mažumomis – ypač ukrainiečiais, rusais. Visai visuomenei padaryti labiau prieinamą psichologinę pagalbą, kuri kaip niekad aktuali tokiu sudėtingu metu.
Posėdyje dalyvavo 33 tarybos nariai iš 41.