Naujovė Kaune: ant verslo centro stogo apgyvendintos bitės

Siekiant išsaugoti bičių šeimas, ant vieno Kaune esančio verslo centro stogo įkurdinti du aviliai. Bitininkai tikino, kad mieste bitės jaučiasi puikiai, o medus nėra užterštas, nes mieste cheminėmis medžiagomis nepurškiami parkai.

Nauji gyventojai

Nuo šiol Kaunu dalysis ne tik žmonės, bet ir bičių šeimos. Ant BLC verslo centro stogo įkurdinti du bičių aviliai. Skaičiuojama, kad maždaug per Jonines, aviliuose bus apie 70 tūkst. bičių. Tai pirmieji ant verslo centro stogo pastatyti aviliai Kaune. Tačiau bičių ant stogų bus ir daugiau.

„Bites prižiūrės mūsų darbuotojai. Kiekvienoje įmonėje turime bičiulių, kurie sutiko prisidėti prie šios iniciatyvos, tad bitėmis bus tinkamai pasirūpinta ir jos bus saugios. Mūsų veiklos principas – draugiškas sugyvenimas su aplinka ir ši iniciatyva kilo iš mūsų darbuotojų. Per mėnesį ant įvairių mūsų įmonės pastatų atsiras septyniolika bičių avilių. Mes tikrai neplanuojame sukti medaus pramoniniu būdu. Pirmiausia medų ištirsime, ar jis saugus, ir po to dovanosime partneriams ir vieni kitiems“, – kalbėjo SBA koncerno viceprezidentė Jolanta Grašienė.

Kokybiškas medus

Anot bitininkų, miesto bičių suneštas medus tikrai tinkamas vartoti, nes nektarą bitės neša iš įvairų parko augalų. Jie dabar net mažiau užteršti nei laukai, nes čia nepurškiamos jokios cheminės medžiagos ar trąšos.

Šiandien miestai, aišku ne tie pramoniniai rajonai, tapo švaresni nei laukuose. Juk ar matėte mieste kokį purkštuvą? Bitės mieste tikrai labai gražiai gyvena.

„Bitė aukščio nebijo – kuo arčiau saulės, tuo jai geriau. Avilys geras, šiltas, neįkais nuo saulės. Čia galima ir tvorelę padaryti, viską sukonstruoti, kad tie aviliai dar gražiau atrodytų. Pasaulyje labai daug kur yra ant pastatų stogų įkurdintos bitės. Ko gero, pirmauja kanadiečiai. Ten ant stogų yra ir 300 bičių šeimų, tad iš vieno avilio jie gauna apie 40 kg medaus. Svarbiausia, kad tas medus yra labai švarus. Šiandien miestai, aišku ne tie pramoniniai rajonai, tapo švaresni nei laukuose. Juk ar matėte mieste kokį purkštuvą? Bitės mieste tikrai labai gražiai gyvena“, – kalbėjo bitininkas Algirdas Amšiejus.

Anot jo, kaip tik greitu metu miestuose pražydės akacijos, bus ir liepų žiedų, tad bitės tikrai turės iš ko gaminti medų.

„Šiaip parkuose yra labai gerų augalų. Vienas bitininkas iš Rygos pasakojo, kad jei veža bites į mišką, liepų medaus jis turi kas penkis metus, o mieste bitės beveik kasmet tokio medaus prineša“, – pridūrė bitininkas.

Miesto bitės

Pasak A.Amšiejaus, bites galima laikyti ir ant daugiabučių stogų, tačiau reikia mokėti jomis rūpintis. Ant stogų įkurdintos bitės yra iš specialiai išvestos linijos, todėl nėra agresyvios ir nepuola žmonių. Bitininkas pas save laiko taip pat šios rūšies bites, tad gali laisvai vesti edukacijas vaikams ir bitės jų negelia.

„Tai nėra paprastos bitės. Jei turėtumėme įprastas juodąsias europines bites, čia negalėtumėme stovėti. Čia yra Bachvasto bitės. Brolis Adomas vienuolyne 75 metus kūrė šitą liniją. Pas mane kieme stovi 40 avilių, nėra vaikams nei karto įgėlę“, – tikino A.Amšiejus.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

nesamone

nesamone portretas
as pats bandziau eksperimenta, laikiau dvi semas miestelio centre, miestelio mazo baznytkaimio, bet ne tokio kaip kaunas, ir ka manote, bites mire is bado, nes jos neturejo is kur maisto parsinesti! nes joms reikia ganyklu, teko seimas cukrumi maitinti, o paskui i kaima isvezti.

Edmundas

Edmundas portretas
Jau nežino ką daugiau sugalvoti , belieka karves ant stogo užkelti ir pieną vamzdžiais pumpuoti žemyn .

Ekologiška

Ekologiška portretas
Bitukės netur katalizatorių ir taršos neutralizatorių . Medutis ----su puikiąja tarša nuo sankryžos . Kažkas tą medutį prakiš kaip akaliuogišką .
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių