Naktinė ekskursija po partijų štabus

Rinkimų naktį Kaune apsilankėme penkiose partijų būstinėse. Nuotaikos jose skirtingos – nuo laidotuvių iki pergalės, visgi, didelio entuziazmo štabuose neteko matyti – savų stebėtojų rinkimų apylinkėse dėka vienmandatininkai savo lemtį rinkimuose žinojo dar prieš vidurnaktį, o žurnalistus rinkimų štabai pasitiko ištuštėję.

„Ekskursiją“ pradėjome šiek tiek po 23-ios valandos nuo Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų būstinės Savanorių prospekte. Nors šios partijos Kauno skyriaus galva išrinkta Edita Gudišauskienė, bet, neabejotinai, pagrindinė šios partijos asmenybė Kaune yra Andrius Kupčinskas.

Jam uždavėme klausimą, kurį, tikriausiai, turi ne vienas kaunietis. Praėjusiais metais partijos lyderio vilniečio Gabrieliaus Landsbergio sprendimas kandidatuoti Kaune sulaukė didelio atgarsio ir neigiamos reakcijos. G.Landsbergis rinkimų rezultatų laukė štabe Vilniuje. Paklausėme, ar partijos skyrius nesijaučia podukros vietoje.

„Nesijaučiame. Ką tik turėjome teletiltą su partijos pirmininku, tai yra tradicija, ir dar su Kubiliumi turėjome tiltą. Centriniai štabai tenai, nacionalinis dėmesys, nacionalinis dėmesys ir debatai ten, bet esu tikras, kad Gabrielius širdimi yra Kaune ir tos širdies šilumą jaučia žaliakalniečiai, nes pažiūrėkit, kaip balsuoja“, – sakė A. Kupčinskas.

Pats A.Kupčinskas kandidatuoja Kalniečių rinkiminėje apygardoje, kur jo laukė kova ne tik su ant Valstiečių ir žaliųjų bangos iššokusia Aušra Papirtiene, bet ir buvusiu bendrapartiečiu ir ilgamečiu konservatorių delegatu Arimantu Dumčiumi.

„Man dvigubai sunkiau. Man ne tik už save kovoti, bet ir prieš buvusį kolegą A.Dumčiumi. Man sunku, dabar žinome, kad A.Papirtienė bus pirma, o aš su A.Dumčiumi dalijamės antrą ir trečią vietą. Sunku yra todėl, kad ne visi mūsų rinkėjai supranta, kad jis buvo pašalintas iš partijos, nežino, kad jis balsuodavo su socialdemokratais dėl biudžeto, kitų įstatymų projektų. Bet išbandymų ir iššūkių nebijome“, – kalbėjo A.Kupčinskas.

23:20 paklaustas, kaip vertina rinkimų baigtį, jis teigė, kad siekia patekti į antrą turą ir ten susigrumti su A.Papirtiene, o kalbėdamas apie visos partijos sėkmę, kalbėjo atsargiai, bet optimistiškai.

„Laukiam didmiesčių rezultatų, matom gerėjančias tendencijas, bet dar reikia palaukti. Palaukime vidurnakčio“, – kalbėjo A.Kupčinskas.

Miesto tarybos nario žodžiai išsipildė – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos procentai neužilgo pradėjo tirpti, o pirmadienio rytą, vis dar laukiant rezultatų iš 40-ies apylinkių, konservatorius ir valstiečius skyrė vienas iškovotas mandatas dešimtoji procento balsų.

Trūko vainiko

Po pokalbio su A. Kupčinsku nuvažiavome į Darbo partijos rinkimų štabą. Rotušės aikštėje, stulbinamo grožio kiemelyje ir paveldo pastate įsikūrusioje būstinėje tvyrojo pakasynų nuotaika, tik vietoj velionio keli partijos nariai tuščiomis žiūrėjo į televizoriaus ekraną.

Žengus pro duris į mane smigo pikti žvilgsniai. Nors dar nebuvo vidurnakčio, bet žmonių veidai išdavė nuovargį ir liūdesį. Nenuostabu – prieš vidurnaktį dar nebuvo aišku, ar partija iš viso persiris per 5 procentų ribą, kurios reikia patekti į Seimą.

Kauno miesto skyriaus pirmininko Vydo Gedvilo būstinėje taip pat nebuvo – jis jau buvo išvykęs į Vilnių. Būstinėje sukiojosi Kauno rinkimų štabo vadovas Albertas Regalovskis.

Pastarasis piktinosi lėtu Vyriausiosios rinkimų komisijos darbu. Paklaustas, ką darys rytoj, kai galbūt atsibus, o jo partija jau nebebus ne tik valdančioje koalicijoje, bet ir parlamente, per daug nenusiminė.

„Gyvensim toliau“,  – sakė jis.

A.Regalovskis negarantavo, kad lauks galutinių rezultatų, mat daugumai žmonių štabe pirmadienį darbo diena.

Visgi, A. Regalovskiui ilgai laukti nereikėjo. Lygiai ketvirtą valandą ryto tapo oficialu – Darbo partija į Seimą nepateko.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Mes balsavom už partijas, kas joms leido koalicijas sudarinėt?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių