Miško lankytojams – miškininkų ir pareigūnų dovanos

Dubravos miškų svečiams nuskilo – po šeštadienio pasivaikščiojimo namo jie grįžo su miškininkų dovanotomis eglutėmis.  

Mažiau kirtimų atvejų

Nenumaldomai artėjant didžiausioms metų šventėms namai užsipildo įvairiausiomis dovanomis. Žinoma, anksčiau nei jos, į kambarius atkeliauja žaliaskarės –  lietuviškos sidabrinės ir ispaniniai kėniai, didelės ir mažos, kirstos ir vazoninės. Laikai, kai žmonės egles kirto ir slapčia jas kišo į automobilių bagažines – praeityje. Anot Valstybinės miškų urėdijos (VMU) specialistų, atvejai kai žmonės kerta medžius ar plėšia jų šakas yra pavieniai. Nepaisant besikeičiančio visuomenės požiūrio, VMU drauge su Lietuvos policija surengė prevencinę akciją „Eglutė“, kurios metu žmonėms priminė lankymosi miške taisykles ir apdovanojo žaliaskarėmis.

„Kirsti eglaites ar jų šakas valstybiniame miške yra draudžiama. Kalėdinius medelius galima įsigyti prekybos vietose. Pažiūrėkite į medelyną! Žmonės stovi, renkasi. Kas vazonuose, kas kirstas, –  VMU Miško išteklių specialistas, vykdantis vyriausio miškininko pareigas Evaldas Vitkevičius dalijosi profesinėmis įžvalgomis ir patarimais. – Miške sunkiai galima rasti prekinės išvaizdos eglutę, nes jos nėra formuojamos, o ir paskirtis jų kita. Miško eglių tikslas auginti lają, siekti aukštumų ir kuo greičiau užimti vietą po saule.“

Vilmanto Raupelio nuotr.

Miško svečiams – dovanos

Kalėdinių eglučių misija – savo grožiu džiuginti žmones, todėl šie medeliai, anot E. Vitkevičiaus, yra specialiai formuojami, tręšiami. Jie auga greičiau, yra tankesni, spygliai – sodresnės spalvos ir tvirtesni.

„Visai ne tokie kaip šių“, – miškininkas palinko virš tarnybinio visureigio, iš kurio kyšojo kelios dešimtys nedidukių eglaičių.

Miške sunkiai galima rasti prekinės išvaizdos eglutę, nes jos nėra formuojamos, o ir paskirtis jų kita.

Nei viena jų į medelyną tądien negrįžo – vazonuose įtupdyti kalėdiniai medeliai buvo išdalinti atsitiktiniams miško lankytojams. Vieni laimingųjų – pora iš Kauno, į Dubravos miškų labirintus šeštadienio vidudienį atvykusi nepaisant subjurusio oro. 

„Prieš artėjantį švenčių maratoną atėjome pasivaikščioti ir įkvėpti gyvasties. Grįšime ir atsigavę, ir kiaurai permirkę ir dar su eglaite, – Sutiktų kauniečių pora džiaugėsi netikėta dovana, kuri praskaidrino jų nuotaiką ir papuoš kiemą. – Gyvename nuosavame name, todėl ją pasodinsime. Lai sau auga.“

Nuskilo ne tik Dubravos miškų lankytojams – policijos pareigūnų ir miškininkų ekipažai šeštadienį prevencinius veiksmus vykdė ir dovanas dalijo prie įvažiavimų į miškus šalia Vilniaus, Klaipėdos.

Gaudo  pažeidėjus

Po E. Vitkevičiaus patarimų kaip sodinti ir kaip prižiūrėti naujakurę, miško svečius pasveikino policijos pareigūnai. Dovanų įteikę ne kvepiančias eglutes, kurios neretai kybo priešais vairuotojų nosis, ant veidrodėlių,  o aromatais prisotintus policijos automobilius, pareigūnai priminė pagrindines kelių eismo taisykles miškuose. 

Vilmanto Raupelio nuotr.

„Jos tokios pačios, kaip ir keliuose. Vairuotojas privalo turėti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimą, techninės apžiūros dokumentą, transporto priemonė turi būti įregistruota“, – anot  Kauno apskrities VPK kelių policijos valdybos kelių patrulių kuopos I būrio vadės Agnės Griškevičiūtės, yra tik vienas esminis skirtumas – su automobiliais po mišką galima važiuoti tik planuose žymėtais keliais. Vairą sukantys žmonių pramintais takeliais gali užsitarnauti baudą. A. Griškevičiūtė džiaugėsi, kad su naujaisiais keturračiais, kuriuos padovanojo Kauno rajono savivaldybė, taisyklių laužytojus kur kas lengviau pričiupti. 

„Prie to prisideda ir mūsų naujosios transporto priemonės, su kuriomis galime patekti ten, kur negalėjome su automobiliais, ir žmonės, pranešantys apie atvejus, kai nepaisoma tvarkos“, – pareigūnė pabrėžė, kad tik bendruomeniškumo dėka galima pasiekti rezultatų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių