Menininkų idėjos UNESCO titulo įamžinimui Kaune: kviečia balsuoti! Pereiti į pagrindinį turinį

Menininkų idėjos UNESCO titulo įamžinimui Kaune: kviečia balsuoti!

2025-05-02 11:23

UNESCO pasaulio paveldo titulu už tarpukario modernizmo architektūrą įvertintas Kaunas sulaukė menininkų idėjų informacinio-meninio ženklo įrengimui mieste. Konkursui pateikti pasiūlymai įkūnija tarpukario architektūros dvasią bei kviečia kauniečius bei miesto svečius naujai atrasti pasaulio paveldo vertybę „Modernistinis Kaunas: optimizmo architektūra, 1919-1939“.

Kūrėjams kelti reikalavimai įamžinti Laikinosios sostinės tarpukario architektūrą, urbanistiką, čia kilusias tradicijas, gyvenusius žmones bei kraštovaizdį. Menininkai iki kovo 26 d. teikė kūrybinius sprendimus, rinko tinkamiausią vietą mieste, galėjo siūlė objekto meninę formą ir medžiagiškumą. Trys konkurso reikalavimus atitikusios idėjos pateikiamos kauniečių ir specialiai sudarytos komisijos vertinimui, jų autoriams numatyti piniginiai prizai.

Skulptūra  „PORTALAS 1919–1939“ – įėjimas į modernizmo pasaulį | K. Petrausko ir M. Jankaus g. skveras

Skulptūrinis objektas „PORTALAS 1919–1939“ primena duris – miesto ir architektūros pažinimo pradžią. Objektas kuriamas kaip koliažas iš Kauno modernizmo formų ir simbolių, kviečia praeivius sustoti, pažvelgti ir sužinoti daugiau apie miesto tarpukario architektūrą. Kūrinys sujungia interjero ir eksterjero elementus, kviečia įsitraukti ir patirti modernizmo laikotarpio optimizmo atmosferą.

Lieto, tonuoto betono, akmens, suomiško granito, bronzos ir klasikinio vitražo medžiagos. Bronzinės plaketės pasakoja modernizmo istoriją, įtraukimo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą procesus.

Skulptūra „Rakto skylutė“ – paslapties ir atradimo simbolis | Laisvės alėja, ties Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia

Minimalistinė skulptūra primena rakto skylutę. Pasak autoriaus – tai ženklas, susijęs su paslaptimis, saugumu, ar net asmens apsauga. Meniniu sprendiniu siekiama sukurti Kauno modernizmo architektūros atradimo ir išsaugojimo simbolį pačioje miesto širdyje. Kauno Laisvės alėja – viena žymiausių ir seniausių gatvių Kaune, svarbus istorinis bei kultūrinis objektas, puoselėjantis Kauno miesto gyvybingumą, reikšmingas dėl čia vykusių visuomeninių ir politinių veiklų. Skulptūra tampa simboliniu įėjimu į modernistinės Kauno architektūros erdvę.

Juodo granitas su inkrustuotomis bronzinėmis detalėmis: UNESCO logotipu ir informaciniais tekstais lietuvių bei anglų kalbomis.

Skulptūra  „Tulpė“ – augimo simbolis | V. Putvinskio g., ties Žaliakalnio funikulieriumi

Stilizuotas, modernistinis ženklas, primenantis augančią tulpę arba U raidę, simbolizuojančią UNESCO. Ženklo forma paprasta, estetiška, traukianti žiūrovą prieiti arčiau. Ženklas lengvai įsimenamas ir aiškus. Jis žymi dviejų Kauno modernizmo epicentrų – Žaliakalnio ir Naujamiesčio – jungtį. Tai kvietimas leistis į architektūrinį nuotykį po miestą.

Pilkos spalvos granitas „Mohogany“, objekto ažūrinės vidaus sienelės ir šonai poliruoti, ryškūs, o priekis ir galas, matinio deginto granito akmens. Betoninės grindinio trinkelės, kuriančios  tautinį ornamentą. Ant skulptūros įkomponuotas UNESCO ženklas ir informaciniai tekstai lietuvių bei anglų kalbomis.

Gautų projektų vertinimą atliks kompetentinga komisija sudaryta iš architektų, dizainerio, istoriko bei  paveldosaugininko. Ji nagrinės, vertins ir lygins pateiktus projektus bei skirs kokybės balus pagal projekto konkurso sąlygose nustatytus vertinimo kriterijus. Kauniečių simpatijos taip pat bus svarbus dėmuo sprendimo priėmimui. Labiausiai patikusį projektą viešojo balsavimo metu.

Savo favoritą rinkti ar pateikti pasiūlymus galima iki gegužės 16 d. internete: kaunas.lt/unesco-meninis-informacinis-zenklas/.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Chi chi chi

Pagalvokite kur statysit raudonam tautos vadui tėvui kgb profesoriui.vietos jau neliko.
1
-2
Algimantas

Žinoma "Tulpė". Ir vieta tikrai gera.
0
0
RATS

GERIAUSIAS ĮAMŽINIMAS -NEIŠDARKYMAS SENŲ NAMŲ PLASTIKINIAIS LANGAIS,
2
0
Visi komentarai (7)

Daugiau naujienų