Pereiti į pagrindinį turinį

Maestro P. Bingelis išlydimas į paskutinę kelionę

2021-07-05 07:13
DMN inf.

Lietuva ir pasaulis prieš septynis mėnesius neteko išskirtinio talento ir pasišventimo asmenybės – dirigento prof. Petro Bingelio. Šiandien jo urna iškeliauja iš Kauno ir bus priglausta gimtojo Mardasavo (Varėnos r.) kaimo kapinėse.

Vakar ir šiandien daugybė žmonių apsilankė Kauno valstybinėje filharmonijoje, kur galėjo atsisveikinti su  gruodį netikėtai mirusiu Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, Kauno valstybinio choro įkūrėju ir ilgamečiu jo vadovu.

Urna su velionio pelenais buvo pašarvota filharmonijos koncertų salėje, kurios sienos – daugybės didingų choro, vedamo P. Bingelio, pasirodymų liudininkės.

Lietuvoje ir pasaulyje pripažintas chorvedys Kauno valstybinio chorą per vis naujų meninių atradimų ir iššūkių laukus vedė daugiau kaip penkiasdešimt metų.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Išlydėti į paskutinę kelionę į filharmoniją atvyko buvę kolegos, studentai, meno pasaulio atstovai, politikai ir kiti gerbėjai: muzikas, politikas prof. Vytautas Landsbergis, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis su komanda, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys, režisierius ir aktorius Kęstutis Jakštas, šokio teatro „Aura“ vadovė, choreografė Birutė Letukaitė ir kt.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

„Išėjo vienas žymiausių šio laikmečio Europos chorvedžių“, – pasakojo specialiai dėl šių laidotuvių iš Austrijos į Lietuvą grįžęs Zalcburgo miesto chorų dirigentas magistras Arūnas Pečiulis, buvęs P. Bingelio studentas.

„Nekalbant apie profesinius dalykus labai svarbus momentas – profesoriaus Bingelio požiūris į studentus buvo kaip į jaunuolius kolegas. Aš tai pamenu po šiai dienai“, – sakė A. Pečiulis, pabrėžęs vidinę P. Bingelio drausmę, moralę ir kartu mokėjimą bendrauti, sutarti.

„Buvo linksmas žmogus, tačiau tuo pačiu turėjo labai aukštus moralės principus. Ir savo vizijos niekada neapleido“, – pridūrė pašnekovas.

Nekalbant apie profesinius dalykus labai svarbus momentas – profesoriaus Bingelio požiūris į studentus buvo kaip į jaunuolius kolegas.

P. Bingelio talento gerbėjas – sveikuolis Petras Sventickas sakė negalėjo neateiti atsisveikinti su maestro. „Taigi šitiek metų atidavė Kaunui, Lietuvai! Kai dar sovietiniais metais būdavo Naujųjų metų koncertas, choras giedodavo „Lietuva brangi“, visi verkdavo. Nuo neatmenamų laikų jis įsiminęs“, – kalbėjo kaunietis.

Jis neabejojo, kad P. Bingelis ilgam liks visų širdyse, ilgam pakaks maestro vadovauto choro įrašų, bet svarstė, kad reikia ir kažkaip kitaip įamžinti jo atminimą.

„P. Bingelis Kauno ir Lietuvos kultūrai padaręs tiek įrašų! Tarptautinio masto su žymiausiais atlikėjais, orkestrais. Tai žmogus, kurio atminimas turi būti įamžinta ir mieste, kuriame kūrė, ir tėviškėje“, – kalbėjo P. Sventickas. 

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Vakar filharmonijoje kaip atsisveikinimą choras giedojo P. Bingelio anksčiau diriguotas a cappella giesmes ir buvo atlikta Wolfgango Amadeuso Mozarto kompozicija „Requiem“, lydėjusi P. Bingelį per visą jo kaip dirigento karjerą, priminė choro atstovai.

Šiandien iš filharmonijos laidotuvių procesija pajudėjo Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą bazilikos link, o iš jos – kelionė į P. Bingelio gimtinę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų