Lietuvos zoologijos sodo gyvūnams – nauji „žaislai“

Dažniausiai išgirdus žodį žaislai, pagalvojame apie vaikus. Visgi tam tikros užimtumo priemonės yra reikalingos ir gyvūnams. Spalio pabaigoje į Lietuvos zoologijos sodą iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Australijos atkeliavo specialiai gyvūnams skirta įvairių aplinkos praturtinimo priemonių siunta. Bendra užimtumo priemonių kaina – beveik 8645 eurai. Prie šio pirkinio taip pat prisidėjo ir 356 eurus skyrę Lietuvos zoologijos sodo lankytojai.

„Gyvūnai, kaip ir žmonės, kartais yra linkę imti nuobodžiauti. Tam, kad to būtų galima išvengti, Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai rūpinasi gyvūnų užimtumu. Jiems gaminamos įvairios priemonės, jose slepiamas pašaras. Taip skatinamas gyvūnų aktyvumas, medžioklės įgūdžiai. Džiaugiamės gavę specialiai laukiniams gyvūnams skirtų užimtumo priemonių, kurios tikrai paįvairins Lietuvos zoologijos sodo gyventojų kasdienybę“, – pasakojo Viršutinės Lietuvos zoologijos sodo teritorijos skyriaus kuratorė Rimgailė Pėtelytė-Brazaitienė, dėkodama lankytojams, prisidėjusiems prie užimtumų gyvūnams įsigijimo.

Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai rūpinasi gyvūnų užimtumu. Jiems gaminamos įvairios priemonės, jose slepiamas pašaras.

Naujos užimtumo priemonės pasieks gausų būrį gyvūnų – baltuosius raganosius, amūrinius tigrus, miškines kates, lūšis, didžiąją skruzdėdą, savaninius zebrus, Šetlando ponius, stumbrus ir naminius asilus. Visos priemonės yra pritaikytos ir pagamintos specialiai gyvūnams, atsižvelgiant į jų dydį ir svorį, maitinimosi ypatybes.

Tai jau ne pirmas projektas, prie kurio įgyvendinimo prisideda Lietuvos zoologijos sodo lankytojai. Spalio pradžioje į Kauną atvyko amūrinio tigro patelė Naya, o tam Zoologijos sodo svečiai buvo paaukoję 600 eurų.

Primename, kad Lietuvos zoologijos sodo lankytojai gali prisidėti prie gyvūnų išsaugojimo ir jų aplinkos praturtinimo. Prie tam tikrų gyvūnų aptvarų galima rasti specialius plakatus su QR kodais. Juos nuskanavus galima skirti norimą pinigų sumą konkrečiam tikslui. Pavyzdžiui, šiuo metu lankytojai gali prisidėti prie paprastosios ūdros Šoko poros paieškų, rausvųjų pelikanų žiemojimo patalpų įrengimo, vienintelės natūraliai Lietuvoje gyvenančios vėžlių rūšies išsaugojimo. Daugiau informacijos tokią galimybę galima rasti čia. Lietuvos zoologijos sodas dėkoja visiems prisidedantiems!



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių