Lietuvos zoologijos sodo gimtadienyje – pramogų puokštė Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos zoologijos sodo gimtadienyje – pramogų puokštė

– nuotraukų galerija
2025-07-01 13:27

Lietuvos zoologijos sodas švenčia 87-ąjį gimtadienį. Šventės proga mažuosius pasitiko animatoriai ir edukatoriai, paruošę įvairių užsiėmimų. Sodo atstovai neslepia – dabar puikus metas džiaugtis ne tik gyvūnų kolekcija, bet ir tuo, jog galima prisidėti prie rūšių atkūrimo.

Šventės akcentai

Nuo pat ryto į Lietuvos zoologijos sodą rikiavosi eilės mažųjų smalsuolių. Kai kuriuos atlydėjo tėveliai, kiti atvyko su darželio grupės draugais, lydimi auklėtojų.

Vos tik įžengus pro vartus pasitiko pirmosios lankytojams skirtos staigmenos – laimės ratas, užkandžiai ir dovanos. Visoje Zoologijos sodo teritorijoje buvo galima išbandyti įvairių veiklų, kurias paruošė Valstybinių miškų urėdijos, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto komandos. Kauno menininkų namų atstovai padėjo vaikams sukurti „Fluxus“ gyvūną. Kitoje vietoje mažųjų laukė edukacijos apie gyvūnų savybes, gyvenimo būdą.

„Vaikščiojau po mišką, mačiau gandrą, prabėgo dar kažkoks gyvūnas“, – savo įspūdžiais pasidalijo mažoji Emilija, tik nusiėmusi 3D akinius.

„O kieno ši pėda – vilko ar lapės?, – net pasilenkęs prie paruoštų edukacijos priemonių smalsavo Lukas.

Visai šalia iš aukštybių lankytojus išdidžiai stebėjo liūtas, besimėgavęs saulės kaitra. lankytojai taip pat galėjo pamatyti ir jo brolį, tik šis savo karčius slėpė pavėsyje. Gimtadienio šventėje lankytojams pristatyti gyvūnai, kurie jau eilę metų gyvena Kaune įsikūrusiame Zoologijos sode. Taip pat buvo galima susipažinti ir su jaunikliais, mat voljere šieną gardžiai rupšnojo du stumbriukai, o prie korsakų erdvės net pasitiko ženklas, kad reikia gyvūnus stebėti tyliai, mat mažieji korsakiukai dar tik pratinasi prie lankytojų srautų. Šventės metu pristatyti ir kiti gyvūnai, tad užimtumas suplanuotas kone visai dienai.

Zoologijos sodo svarba

Lietuvos zoologijos sodo direktorė Gintarė Stankevičė pasakojo, kad gimtadienis – dar viena proga pasidžiaugti, kad yra galimybės saugoti gyvūnų rūšis, atkurti nykstančias ir pristatyti retus gyvūnus.

Gyvūnus ne tik eksponuojame, bet dalyvaujame daugelyje veisimo programų.

„Nuėjome tikrai ilgą kelią ir galime švęsti, nes turime daug įrodymų, jog prisidėjome prie rūšių išsaugojimo. Lankytojams esame pravedę tūkstančius edukacijų, tad kiekvienas lankytojas iš čia išsineša žinutę, kodėl reikalingi zoologijos sodai. Matome, kad žmonių požiūris tikrai keičiasi, jie supranta zoologijos sodo svarbą – mes saugome gyvūnus.

Gyvūnų sąrašas patvirtintas, Zoologijos sode turime virš 200 gyvūnų rūšių. Naujausia gyventoja – ūdros patelė. Žinoma, mes keičiamės gyvūnais su kitais zoologijos sodais, tad vis šiek tiek pasipildome, bet kolekcijos pagrindas jau suformuotas“, – kalbėjo G. Stankevičė.

Ji minėjo, kad su Turkijos zoologijos sodu deramasi dėl skruzdėdos patelės, tad tikimasi ateityje turėti ir skruzdėdžiukų. „Savo lankytojus edukuojame, jog gyvūnus ne tik eksponuojame, bet dalyvaujame daugelyje veisimo programų – Lietuvoje atstatyta vėžliukų, raudonųjų kūmučių populiacija“, – dar kartą zoologijos sodų svarbą akcentavo vadovė.

Pasak G. Stankevičės, dabar Lietuvos zoologijos sodas susiduria tik su maloniais iššūkiais. Štai netrukus prasidės naujojo administracijos pastato viešinimo procedūra, tad palaipsniui bus atnaujinta dar viena erdvė.

„Mes judame į priekį ir visai organizacijai kuriame pridėtinę vertę“, – pridūrė direktorė.

Senieji gyventojai

Lietuvos zoologijos sode – ir jaunikliai, ir senbuviai turi savo vietą. Kiekvienas gyvūnas vertas lankytojų dėmesio, tad vyriausioji biologė Jurgita Autukaitė gimtadienio proga supažindino su vyriausiais gyvūnais. Įdomu tai, kad Zoologijos sode jie gyvena gerokai ilgiau, nei statistiškai gyvena laisvėje.

„Senolių gyvūnų turime tikrai nemažai. Vienas seniausių – juodagalvė kapucinė Širdutė, kuriai yra 35 metai. Gamtoje šie gyvūnai gyvena iki 25 metų, o zoologijos soduose gali išgyventi ir iki 50 metų. Turime ir baltuosius arktinius vilkus, kurių amžius siekia 15 metų. Natūralioje gamtoje jie gali išgyventi apie 5-7 metus“, – kalbėjo Zoologijos sodo veterinarė.

Ji tikino, kad gyvūnų amžių lemia tai, jog zoologijos soduose jie gauna tinkamą maistą, yra prižiūrimi veterinarų, jiems negresia joks plėšrūnų pavojus, su kuriuo gyvūnai susiduria gamtoje. 

J. Autukaitė pridūrė, kad Lietuvos zoologijos sode nėra nei vieno gyvūno, kurio amžius siektų 87-erius metu – tiek, kiek gyvuoja pats Zoologijos sodas, tačiau teoriškai vėžliai galėtų ir dar ilgiau išgyventi. „Turime vėžlių, jie tikrai matę didelę žmonių kaitą, tačiau mūsiškiai yra kiek jaunesni, nei Zoologijos sodo gimtadienis“, – pridūrė vyr. biologė, tik paantrinusi, kad saugomi gyvūnai zoologijos soduose turi visas sąlygas dešimtmečiais gyventi ir džiuginti lankytojus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
kaunietė 1

Gražuolis Liūtas karalius
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų