Beveik visą liepą vienintele Kauno šilumos tiekėja tampa bendrovė „Kauno energija“.
Sustabdžius Kauno termofikacijos elektrinę (KTE) planiniam remontui, karštas vanduo kauniečiams tiekiamas iš „Kauno energijai“ priklausančių Petrašiūnų elektrinės, „Pergalės“ bei „Šilko“ katilinių.
„Šilko“, „Pergalės“ katilinėse termofikacinis vanduo ruošiamas vandens šildymo katiluose, kūrenant gamtines dujas. Petrašiūnų elektrinėje yra galimybė, naudojant garo katilą, kartu gaminti ir elektros energiją bei ruošti Kauno miesto tinklų papildymo vandenį. Šilumos gamybai panaudojama tik apie 15 proc. šiuose šaltiniuose veikiančių šilumos generavimo įrenginių galios.
Bendrovės „Kauno energija“ Gamybos departamento direktorius Rimantas Šilkinis pasakojo, jog šiemet, suremontavus Petrašiūnų elektrinės garo turbiną, KTE planiniu remontu bus pasinaudota siekiant išbandyti suremontuotą turbiną ir įvertinti galimybes ją panaudoti elektros energijos Petrašiūnų elektrinėje gamybai.
Petrašiūnų elektrinės garo turbina pajėgi pagaminti iki 4 MW elektros energijos.
Ne šildymo sezono metu Kauno miesto šilumos poreikis yra apie 52 megavatai (MW), iš kurių šiuo metu 64 proc. tiekia Petrašiūnų elektrinė, apie 8 proc. - „Pergalės“ katilinė, termofikaciniu vandeniu aprūpinanti miesto centrą, ir apie 28 proc. - „Šilko“ katilinė, kuri karštą vandenį tiekia Vilijampolės ir Šilainių gyvenamiesiems rajonams.
Kauno termofikacijos elektrinė ir bendrovei „Kauno energija“ priklausančios Petrašiūnų elektrinė, „Pergalės“ bei „Šilko“ katilinės yra sujungtos į integruotą centralizuoto šilumos tiekimo sistemos tinklą.
Pasinaudodama KTE planiniu remontu įmonė atlieka pagrindinių magistralinių tinklų ties elektrine hidraulinius bandymus ir planinį remontą.
Centralizuotas šilumos tiekimas Kauno mieste apima 70 proc. teritorijos. Bendras centralizuoto šilumos tiekimo vamzdynų ilgis siekia apie 400 km.
Naujausi komentarai