Legendinis komisaras G. Žemaitis planuoja sulaukti 106 metų

Gegužės mėnesį savo 69-ąjį gimtadienį minėsiantis buvęs ilgametis Kauno kelių policijos komisaras Gediminas Žemaitis kaip visada trykšta humoro jausmu, nestokoja energijos, dirba per šešis darbus ir nusprendė gyventi ne 104, bet 106 metus.

Dėl nurėžtos pensijos neverkia

Žvaliai nusiteikęs Gediminas, mums susitikus, kaip visada nesiskundė sveikata, švytėjo gera nuotaika, džiaugėsi darbų gausa ir pokštavo, neturįs kur dėti pinigų.

"Kur leidžiu pinigus? Dirbu labdaringoje organizacijoje. Remiame maistu, apranga daugiau nei 300 žmonių. Turime kam duoti – žmonėms su negalia, sunkiai gyvenantiems, dienoms centrams", – kostiumu vilkintis G.Žemaitis visiškai nekreipia dėmesio į specifinį kvapą, tvyrantį senose kukliose Kauno samariečių bendrijos patalpose, kur jis dirba juristu.

Po 20 metų darbo policijoje išėjęs į pensiją ir vardinį ginklą – pistoletą CZ 15 gavęs Gediminas po to policijoje dar dirbo 15 metų.

Daugiau nei 1000 litų pensijos gaunantis vyras teigė, kad dėl valstybės kaltės, nurėžus pensijas, prarado jau apie 50 tūkst. litų: "Neverkiu, nes žinau, kad dauguma pensininkų gyvena daug sunkiau, gaudami dar mažesnę pensiją, o jaunimas sunkiai randa darbo vos už 2000 litų per mėnesį."

Dirbs iki šimtmečio

Buvęs komisaras dabar dar yra Kauno miesto savivaldybės tarybos Etikos ir procedūrų komisijos, Eismo saugumo komisijos narys, Kauno senjorų tarybos pirmininkas, Šilainių seniūnijos seniūnaitis.
"Dirbsiu iki 100 metų. Po to apie savo gyvenimo šimtmetį parašysiu knygą ir mirsiu sulaukęs 106 metų", – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo legendiniu vadinamas buvęs kelių policijos komisaras, pabrėžęs, kad jo tėtis ir mama mirė sulaukę beveik šimtmečio.

"Sulaukęs 50 metų pajutau, kad gyvenimas vis geresnis ir gražesnis, o kuo senyn – tuo linksmyn, – kalbėjo G.Žemaitis. – Buvau numatęs gyventi 104 metus, bet dabar planuoju 106, nes nespėsiu visko nuveikti. O dirbu ne taip, kaip kai kurie, neturėdami laiko. Aš dirbu laiku ir spėju visur."

"Pusdienį pabūnu su žmona, nusiplaunu kojas ir, kad nepradėtume ginčytis ar kad ji nepriverstų skusti bulvių, bėgu į darbus", – aiškino linksmas ir energingas vyras.

Moterų vilionėms atsparus

Gal 106 metus gyventi ketinančiam G.Žemaičiui laikas keisti žmoną į daug jaunesnę, kaip dabar madinga?

Gediminas nusijuokė: "Nesirengiu. Tai – laiko gaišinimas, nes geresnės negausiu. Gyvenimas trumpas, o jei žmogus nesugeba išauklėti savo antros pusės per keliasdešimt metų, tai koks tikslas ieškoti kitos?"

Nors Kauno senjorų tarybos pirmininkui akį merkia ne viena senjorė, Suvalkijoje gimęs G.Žemaitis užsispyręs kaip žemaitis: "Ne, net nesirengiu. Esu prieš dabartinę madą."

"Turiu inžinieriaus ir teisininko diplomus, o tapęs teisininku išklausiau 200 valandų psichologijos paskaitų, tad moteris šiek tiek pažįstu", – nepaliko vilčių viliokėms buvęs komisaras.

Patarimai anūkams

Gediminas ir anūkams pataria, į kokias moteris nereikėtų atkreipti dėmesio. "Vytuk, – sako G.Žemaitis savo anūkui, – ši negamins tau valgyti ir nebus su tavimi, kai bus sunku. Tai akivaizdu, jeigu kasdien ji rūpinasi tik savo išvaizda ir jai kaskart reikia po 200 gramų kosmetikos. Reikia matyti tikrą žmogaus veidą ir akis."

Skeptiškai buvęs komisaras žvelgia ir į netoli Samariečių bendrijos bene kas pusvalandį rūkančias siuvyklos darbuotojas.

"Ar jos gali pagimdyti sveiką vaiką? – retoriškai klausia buvęs komisaras. –  Jos bus apnuodytos iš vidaus, o jų vaikai – ligoti."

"Arba kai jaunos panos dedasi silikoninius papus... – piktinasi G.Žemaitis. – Juk tai gali suaktyvinti vėžio ląsteles. Apie tai prakalbo ne vienas medikas. Kas joms bus po 10–20 metų? Kaip jos žindys savo vaikus? Nuo seno protėviai ne be reikalo sakė, kad reikia užauginti vaiką, pastatyti namą ir pasodinti medį. Jie galvojo ir apie ateitį."

Prie vairo – tik blaiviems

Ne, Gediminas nekritikuoja jaunimo. Jis neabejoja, kad jauni žmonės imlūs, gudrūs, puikiai įvaldę informacines technologijas, anksti išmoksta užsienio kalbų.

"Tačiau man nepatinka, kad dabar atsirado daugiau vulgaraus, besikeikiančio, nekultūringo jaunimo. Sako, och, eina seksova pana. Jos nebandęs ir jau žino, kad seksova? – Gediminas pakartojo ir kelis šiurkščius, vulgarius jaunimo mėgstamus žargono žodžius. – O ką kalbėti, jei žmogus jaunas ir jau žinomas? Jis turi būti pavyzdžiu. Valančiūnas blogai pasielgė (G.Žemaitis užsiminė apie neblaivų prie vairo sulaikytą buvusį Toronto "Raptors" puolėją Joną Valančiūną – red. past.)."
Kalbėdamas apie neblaivius vairuotojus G.Žemaitis kategoriškas: jei būtų jo valia, jis neleistų nė 0,4 promilės alkoholio kraujyje: "Užteks girdyti tautą, jaunimą. Rimti vairuotojai negeria. O dabar galvoja, kad kraujyje gali būti 0,4 promilės alkoholio, viršija normą. O po to žūsta ir patys, ir  pražudo nekaltus žmones."

Po mirties norintis būti sudegintas Gediminas pasisako už organų donorystę. Buvęs komisaras po mirties mielai paaukotų savo organus: "Tačiau 106 metų žmogaus organai jau nebus reikalingi. Na, nebent mano liežuvis."

Kauno nemenkina

Prakalbus apie liežuvį, pokštauti mėgstantis G.Žemaitis iškart prisiminė balandžio 1-ąją, Melagių dieną.

"Anksčiau kaimuose žmones apgaudavo taip, kad šie turėdavo eiti į kitą kaimą, atnešti, pavyzdžiui, kurmių pieno. Dabar juokaujame švelniau", – šiemet G.Žemaitis Melagių dieną vėl apgavo ne vieną artimą ir pažįstamą žmogų.

Į kitą kabinetą lėkė Senjorų tarybos referentė Onutė, iš sandėlio iki savo kabineto skuodė G.Žemaičio pažįstamas Jurgelis, iki laiptinės apačios  – išbudinta dukra ir dar ne vienas kaunietis, kurie buvo apgauti pernai ir prisiekė, kad šiemet komisaras jų jau neišdurs.

"O mane apgavo anūkė", – šyptelėjo G.Žemaitis, kuris prieš išvažiuodamas į gatvę buvo priverstas patikrinti automobilio bagažinę.

"Mūsų gatvės susitvarkys, – Gediminas neabejojo, kad Kaunas pastebimai gražėja. – Juk žinome, kiek pinigų iš kitų miestų, tarp jų ir iš Kauno, už surinktus mokesčius gauna Vilnius. Man nepatinka, kai žmonės menkina savo miestą. Kaunas – nuostabus, turi daug šaunių, kultūringų ir protingų žmonių. O pesimistų ir bambeklių klausiu, kuo jie prisidėjo prie Kauno klestėjimo? Bent jau neprašyti apsikuoptų šiukšles, pakeltų plytgalį, popiergalį. Dabar net į talkas neprisišauksi, o jiems dar duok pirštines, įrankius. Seniau į talką atsinešdavome ne tik įrankių, bet ir užkandos, butelį, kurie labai praversdavo po darbo."

Kasdien po 300 gramų?

"Alkoholio išgerti galima tiek gramų, kiek sveri kilogramų", – aiškino G.Žemaitis. Jis sveria apie 100 kg. "Na, ir išgeriu 100 gramų ryte, per pietus ir vakare", – vėl šmaikštavo Gediminas.

O po to rimtai pakartojo, kad kategoriškai nevartoja alkoholio prieš vairuodamas. Ir gyrė Kauno kelių policininkus, kurie jam – kultūringiausi Lietuvoje.

"Visuomet sakydavau, kad vairuotojas turi žinoti, kodėl jį sustabdė ir nubaudė. O jei žmogus nepažeidė Kelių eismo taisyklių, stabdyti negalima", – teigė G.Žemaitis.

Jis atidžiai stebi ir kelių policininkų, ir vairuotojų elgesį. Piktinasi, kai vairuotojai nekultūringi, netvarkingai pastato automobilį per dvi vietas ar neįgaliųjų stovėjimo vietose.

"Dabar svarsto vėl sugrąžinti baudos talonus. Mes buvome panaikinę, nes teisę vairuoti už itin smulkius pažeidimus prarasdavo ir daug gerų žmonių, – aiškino G.Žemaitis. – Dabar turėtų būti ne 10, o gal 20 talonų. Ir reikėtų atskirti piktybiškus, chuliganiškus pažeidėjus nuo smulkių."

Jis taisyklių nepažeidinėja nei važiuodamas lengvuoju automobiliu, nei savo motociklu "Dnepr" ar žento "Harley Davidson".

"Jūs įžeidžiate klausdami, ar dar vairuoju motociklą, – nusijuokė 68 metų vyras. – Taip, vairuoju. Ir tai nuostabus jausmas. Motociklas man ne tik pramoga – jis iš galvos išvaro visas negeras mintis. Beje, tikiu, kad ateis laikas, kai miestas bus paliktas tik pėstiesiems, ir eismas persikels į užmiestį."

Žmonos nelepina

Visokio maisto po truputėlį skanaujantis, bet vengiantis persivalgyti ir nevartojantis maisto po 18 val. G.Žemaitis neišrankus: valgo ir lašinius, ir vaisius, ir duoną, ir bulves – viską, ką jam patiekia žmona.

Ar dar nepamiršta jai dovanoti gėlių?

"Ir vasario 14-ąją, ir kovo 8-ąją. Ir visomis progomis, – tikino Gediminas. – Galėčiau dovanoti kiekvieną dieną, bet čia kaip su mėgstamu patiekalu. Valgysi kasdien – atsibos. Todėl su žmona reikia elgtis pagarbiai, bet pernelyg nelepinant. Po to išpuiks ir klaus: o kur gėlė?"

"Džiaugiuosi puikia šeima, dukromis, anūkais ir gerais žentais. Kokios nuostabios mūsų šventės!" – ne be pasididžiavimo kalbėjo buvęs komisaras.

Senatvės G.Žemaitis nebijo. Ir mėgsta šia tema pajuokauti su anūkais.

"Dieduk, tu – nemirsi, būsi sveikas", – viliasi jie, o Gediminas primena, kad jį reikės prižiūrėti. Anūkai linksi galvomis. "Ar žiūrėsite mane, kai pridarysiu į kelnes? Juk reikės mane valyti", – gąsdino vaikaičius Gediminas.

Jei gali padėti, esi laimingas

Samariečių globojamų sunkiai gyvenančių žmonių buvęs komisaras nevadina kitokiais. Suvalkijoje gimęs G.Žemaitis gyveno labai skurdžiai.

"Pamenu, kai 1945 m. mama kepė iš rugių miltų blynus, o iš baltos duonos – pyragėlį, – prisiminė jis. – Tėvai dirbo kolūkyje, o aš nuo 12 metų ganiau karves, rišau šieną ir daug dirbau."

Veterinaru kaime dirbęs ir moteris dažniau nei karves gydęs tėvas G.Žemaičiui kartodavo: "Jei gyvenime gali padėti kitam žmogui, esi labai laimingas žmogus."

Prieš einant dirbti į policiją tėvas klausė: "Sūnau, eini žmogui padėti ar jį bausti?"

Koks kitais metais bus Gedimino 70 metų jubiliejus?

Buvęs Kauno kelių policijos komisaras vėl šypsosi ir nesusilaiko pokštavęs: "Kai švenčiau 50 metų jubiliejų, gėlių gavau tiek, kad netilpo namuose ir dalį išvežiojau po keturias Kauno bažnyčias. Kitais metais mano gimtadienyje dalyvaus turbūt šimtai ar tūkstančiai žmonių. Todėl geriausia vieta – Kauno "Žalgirio" arena."NAUJAUSI KOMENTARAI

Keliu Policija

Keliu Policija portretas
Furu priekabos niekada nebuvo G. Zemaicio pavaldume nes jis dirbo Keliu Policijoje, o registracijas vykde Vyriausias Policijos Komisariatas (VPK) , todel siti kvaili KOMENTATORIAUS EGZPERTO pasisakymai yra visiskai juokingi ir nelogiski. Slykstu skaityti tokias nesamones, susiprotek zmogau ir neberasyk 2 metus tu paciu komentaru.

Atsakymas P.M.

Atsakymas P.M. portretas
Klaune tu, kiek tu gali svaigti apie tas vogtas furas. Kiek straipsniu iseina tiek visur ta pati savo varai. Cigonas jobanas

Vytautas13

Vytautas13 portretas
Saunuolis, be tokiu zmoniu butu liudna gyvent ir tada tektu kaip pries tai komentavusiems SLOGIEMS, NIEKUO GYVENIME NENUSIPELNIUSIEMS PIKTIEMS ZMOGELIAIS MIRTI. Tikras legenda, sveikatos ir laimes Gediminai.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių