Kuo VPN gali būti naudingas nuotoliniam darbui Pereiti į pagrindinį turinį

Kuo VPN gali būti naudingas nuotoliniam darbui

2020-11-03 13:00 kauno.diena.lt inf.

Kai vis daugiau žmonių renkasi nuotolinį darbą, svarbios informacijos apsauga tampa prioritetiniu klausimu. Daugelis darbdavių, vadovaujančių per nuotolį dirbantiems darbuotojams, naudojasi VPN, tačiau ir patys darbuotojai galėtų naudoti VPN bei šitaip papildomai apsaugoti tiek savo pačių, tiek ir darbdavio failus. Kas yra VPN?

Kuo VPN gali būti naudingas nuotoliniam darbui
Kuo VPN gali būti naudingas nuotoliniam darbui / freepik.com nuotr.

VPN – Virtualusis privatus tinklas. Jis padeda naršant internete paslėpti bet kokius siunčiamus arba gaunamus duomenis nuo jūsų interneto paslaugos tiekėjo (IPT) ir programišių. VPN gali būti naudojamas daugeliu būdų, įskaitant galimybę pasiekti blokuojamas svetaines ir galimybę pasiekti informaciją iš užsienio. Jei esate tyrėjas, jums tai bus pravartu.

VPN užtikrina prisijungimą per VPN programą. Tai leidžia jūsų kompiuteriui ar kitam prietaisui prisijungti iš bet kurios vietos visame pasaulyje. Tai reiškia, kad bet kokia po prisijungimo vykdoma veikla išlieka anonimiška. Verslai naudoja VPN, kad apsaugotų darbuotojų informaciją ir gintų jų interesus. Vienas didžiausių VPN privalumų – galimybė sudaryti vaizdą, lyg būtumėte kitoje šalyje. Tai apsunkina jūsų tikrosios lokacijos nustatymą.

Kaip tai veikia?

VPN programa prieš siunčiant informaciją užšifruoja ir pridengia jūsų naršymo duomenis. Kitame jungties taške VPN serveris iššifruoja informaciją. Jūsų serveris siunčia užklausą tinklalapiui arba transliacijos tiekėjui. Kai gaunamas atsakymas, serveris vėl užšifruoja informaciją ir siunčia ją į jūsų prietaisą. Programa ir serveris naudoja VPN protokolą duomenims šifruoti ir siųsti.

Ar galima įdiegti VPN į maršruto parinktuvą?

Taip. Kai kuriuose maršruto parinktuvuose VPN būna įdiegtas automatiškai. Tai įgalina labai lengvai pajungti visus namų prietaisus nediegiant kiekviename iš jų specialios programos. Tokiu atveju VPN tiekėjai traktuoja maršruto parinktuvą kaip vieną prietaisą, leidžiantį daugiau prisijungimų vienu metu. Net jei naudojate vieną prietaisą, pranašumą teikia tai, kad VPN įgalina užmegzti daugiau prisijungimų vienu metu.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą VPN, kuris būtų efektyviausias nuotoliniam darbui. Rinkoje yra daug VPN tiekėjų, taigi, pravartų nuo pat pradžių identifikuoti savo poreikius. Svarstant pasirinkimo variantus, derėtų atsižvelgti į keletą faktorių:

· Saugumas

Kai internete nuolat vyksta labai aktyvi veikla, programišiai kasdien mėgina gauti prieigą prie saugotinos informacijos. Bet kuris jūsų pasirenkamas VPN turėtų aiškiai apibrėžti savo šifravimo būdą, protokolus ir saugumo priemones. VPN šifravimo būdas yra svarbiausias faktorius ir į jį reikia atsižvelgti rimtai. Egzistuoja du skirtingi variantai: simetrinio rakto šifravimas ir viešojo rakto šifravimas. Simetriniame šifravime prietaisas pasidalija vienu raktu, kuriuo informacija užšifruojama ir iššifruojama. Tai – labai saugus variantas. Naudojant viešąjį raktą, kiekvienas prietaisas naudoja viešojo – privataus rakto kombinaciją. Tai reiškia, kad vienas prietaisas naudoja privatų raktą užšifravimui, o viešasis raktas naudojamas iššifravimui viešame įrenginyje. Taip pat derėtų rinktis VPN, įgalinantį anonimiškus apmokėjimus. Nedvejokite pasinaudoti bandomojo laikotarpio variantu, kad įsitikintumėte, ar jums tikrai tinka konkretus variantas.

· Privatumo politika

VPN naudojimo nuotoliniam darbui esmė – aukščiausio privatumo lygio užtikrinimas. Tai reiškia, kad iš vartotojo neturėtų būti vedamas veiklos registras. Kai kurie VPN naudoja keletą įvairių registrų, įskaitant veiklos, prisijungimų ir klaidų registrus. Turėtumėte rinktis VPN, kuris neregistruoja, kas esate ir ką veikiate internete.

· Lokacija ir jurisdikcija

Kiekvienas VPN tiekėjas privalo laikytis tam tikrų reikalavimų. Jūs turėtumėte žinoti, kokie tai reikalavimai ir kaip jie paveikia jūsų privatumą bei saugumą. Susižinokite, ar tiekėjas yra įpareigotas suteikti informaciją apie jūsų veiklą, jei šito pas tiekėją užklausia valstybinės institucijos. Tokios informacijos radimą palengvina žinios apie tai, kur tiekėjas yra registruotas. Pravartu rinktis VPN, leidžianti prisijungimą už 5, 9 ir 14 „akių“ ribų.

· Prietaisai

Ne paslaptis, kad nuotolinis darbas vyksta iš įvairių įrenginių. Taigi, svarbu, kad VPN užtikrintų įvairiausių prietaisų panaudojimą. Įsitikinkite, kad VPN bus tinkamas stacionariam kompiuteriui, nešiojamajam kompiuteriui, planšetei ir telefonui, o jūsų veikla būtų užtikrinta iš bet kokios vietos, bet kuriuo metu.

· Dideli serverių tinklai

Vienas iš svarbiausių VPN privalumų – turėti didelį serverio tinklą, leidžiantį pasiekti blokuojamus tinklalapius, kad turėtumėte galimybę gauti visą jūsų veiklai reikalingą informaciją. Didelis serverio tinklas taip pat naudingas jungiantis prie kitų serverių, kad padidintumėte ryšio spartą – kai kurie VPN pasižymi greičio problemomis.

· Sparta

Greitis yra lemiamas faktorius darbe. Jei pasirinksite spartos neužtikrinantį VPN, tai gali nulemti vėlavimus ir neigiamai paveikti produktyvumą. Kokybiškas VPN tokių problemų neturės, o jūs savo darbą įvykdysite laiku. Sparta taip pat labai svarbi, kai tenka įkėlinėti didelės apimties failus – garso įrašus, vaizdinę medžiagą ir vaizdo įrašus. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas VPN šiuo atžvilgiu jūsų nenuvils.

Svarbiausias kiekvieno VPN tikslas – užtikrinti, kad jūs atliksite savo darbus ir padarysite tai laiku. Daugelis darbdavių teikia VPN apsaugą, tačiau visada pravartu turėti ir asmeninį VPN, kad apsaugotumėte savo duomenis ir saugomą informaciją. Kiekvienas VPN tiekėjas turėtų pasiūlyti

bandomąjį laikotarpį, leidžianti įvertinti, ar jo paslauga jums tinkama. Daugelis VPN tiekėjų siūlo dideles nuolaidas, jei užsisakote paslaugą ilgam laikotarpiui, tačiau kyla rizika, kad, įsigiję ilgalaikę licenciją, nenusiviltumėte, jau netrukus supratę, kad įsigytas VPN neatitinka jūsų lūkesčių.

Jei dirbate per atstumą ir naudojate vertingus duomenis, VPN yra skirtas jums. Jūs galėsite paslėpti bet kokią veiklą internete, išvengti turinio filtrų, naudoti P2P failų apsikeitimą, apsisaugoti nuo programišių, o svarbiausia – sudaryti vaizdą, kad esate visai ne toje lokacijoje, nei atrodo.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų