Prieš ketverius metus „Kauno diena“ rašė, kad prisijungusios Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę Klinikos iš ligonių kasų kasmet gautų apie 13 mln. litų.
Raudonojo Kryžiaus klinikinė ligoninė gali dirbti ir be Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) globos. Centre įsikūrusi gydymo įstaiga, teikianti traumatologinę pagalbą ir atliekanti sudėtingas sąnarių implantavimo operacijas, yra patogi kauniečiams.
2005 metais aistros dėl Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės prijungimo prie Klinikų ir jos iškėlimo iš Kauno centro užvirė, kai KMUK vadovas Juozas Pundzius aiškino, kad miesto centre ligoninei nėra vietos, o restruktūrizuojant Kauno medicinos įstaigas būtina atsižvelgti į 2005 m. lapkričio 9 d. Vyriausybės Strateginio planavimo komiteto išvadas.
Manipuliuodamos statistika Klinikos menkino Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės pasiekimus, o dar labiau - II-ąją klinikinę ligoninę, kuri taip pat galėtų pretenduoti į Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę.
Tačiau bet kokią priskyrimo būtinybę paneigė Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės medikai.
Nuo 1908 m. didžiausią patirtį traumatologijos srityje sukaupusi medicinos įstaiga gali savarankiškai ir sėkmingai funkcionuoti be papildomos globos. Juolab kad ir KMUK traumatologai pripažįsta esantys Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės mokiniais.
“Prijungimų” būtinybę paneigia ir skaičiai.
2005 m. per 11 mėnesių Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje pacientai apsilankė rekordiškai daug - per 190 tūkst. kartų. Kasmet atliekama anoniminė ligonių apklausa parodė, kad šios viešosios įstaigos medikų darbą „gerai” ir „labai gerai” vertino 91-94 proc. respondentų.
Tačiau atskirų skyrių vedėjai nuogąstauja, kad „amžina įtampa” dėl galimo ligoninės priklausomumo pakeitimo trikdo darbą.
Klinikoms perėmus Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės valdymą, KMUK iš Kauno teritorinės ligonių kasos kasmet papildomai gautų apie 13 mln. Lt.
Kasmet Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje atliekama 500-600 artroskopinių operacijų, daugiau nei 500 - sąnarių endoprotezavimo operacijų (klubo, kelių ir kt.). Pagal šiuos rodiklius ligoninė pirmauja Lietuvoje.
Be kita ko, Traumatologijos punkte kasmet atliekama apie 5 tūkst. ambulatorinių operacijų, perrišamos žaizdos apie 60 tūkst. pacientų. Nuo stabligės paskiepijama apie 11 tūkst. žmonių, nuo pasiutligės - 1,1 tūkst.
Žmonių traumatizmas didėja, todėl kiekvieną parą į Traumatologijos punktą kreipiasi 150-200 sužalotų žmonių, o esant nepalankioms oro sąlygoms ir švenčių dienomis kreipiasi net 250-300 asmenų.
Anoniminė medikų apklausa rodo, kad 92 proc. darbuotojų, kurių iš viso yra 500, pritaria Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės savarankiškumui.
Naujausi komentarai