Kleboniškio miško parkas – ideali vieta ilsėtis ir gyventi

 • Teksto dydis:

Ypatinga vieta prie pat miesto, prie kurios vieno šono prisiglaudęs Kleboniškio miško parkas, o kitą pusę glosto sraunioji Neris. Šią vietą dėl jos ramybės ir jaukumo pamėgo vietos gyventojai, ja iškart susižavi ir naujakuriai.

Gyventojai gerina aplinką

Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai vis dar gali pasiūlyti patrauklių žemės sklypų šioje vietoje, tačiau netruks ateiti laikas, kai plėtra baigsis.

Dalis Kleboniškio priklauso Kauno miestui, kita dalis, kurioje buvo įsikūrę kolektyviniai sodai, – Kauno rajonui. Neries upė driekiasi palei visą teritoriją, o iš kitos pusės jaukų pavėsį ir ramybę kuria Kleboniškio miško parkas. Atstumas iki miesto – vos keli kilometrai, iš šios gyvenvietės labai paprasta patekti į Kauno senamiestį ar miesto centrą, taip pat paprasta išvažiuoti į greitkelį Vilnius–Klaipėda. Tačiau ne tik geras susisiekimas į šią vietovę vilioja naujakurius.

"Palyginti su kitomis pakaunės teritorijomis, Kleboniškis turi vieną labai svarbų išskirtinumą: gamtos apsuptį, kurios dabar ieško kiekvienas miesto gyventojas. Miškas, Neris, rami kaimynystė ir ribota kvartalo plėtra – štai pagrindinės savybės, kurios šią vietą daro išskirtinę", – vardijo Kauno rajono savivaldybės vyriausioji architektė Jurgita Kalvinskaitė-Sakalauskienė.

Čia neprojektuojama masinė statyba, niekada nebus suformuoti daugiabučių namų gyvenamieji kvartalai.

"Sklypai formuojami buvusių kolektyvinių sodų vietoje, taip pat teritorijoje, esančioje palei upę. Sovietmečiu beveik kiekviename sklype buvo po namuką, beveik visi dabar rekonstravo juos į gyventi tinkamus namus. Ši vieta niekada nebuvo apleista ar neįdomi", – įsitikinusi J.Kalvinskaitė-Sakalauskienė.

Užstatymo tankį, aukštingumą ir pobūdį nustato Kauno rajono savivaldybės patvirtintas bendrasis planas. Būtent jame ir numatyta, kad šioje vietovėje yra ribota plėtra: negalimas tankinimas, leidžiama tik individualių namų statyba, o pastatų aukštis negali būti didesnis nei 8,5 m.

"Žmonių noras gyventi prie upės ir miško yra labai didelis. Be to, aktyvi bendruomenė taip pat prisideda prie aplinkos gerinimo. Gyventojai neapsiriboja vien tik savo kiemo sutvarkymu: galvojama ir apie pėsčiųjų takus, ir gatvių apšvietimą, ir apie vaikų žaidimų aikšteles. Tai – sėkmingas pavyzdys, kaip buvę sodai ir šalia esančios teritorijos gali tapti pavyzdiniu gyvenamuoju kvartalu", – pabrėžė J.Kalvinskaitė-Sakalauskienė.

Miškas, Neris, rami kaimynystė ir ribota kvartalo plėtra – štai pagrindinės savybės, kurios šią vietą daro išskirtinę.

Išgelbėtas nuo spūsčių

"Kleboniškis turi viską, ko reikia šiuolaikiniam žmogui, norinčiam gyventi name", – įsitikinęs didžiausios Lietuvoje kompanijos  "Capital" nekilnojamojo turto ekspertas Česlovas Savickas.

Jis pastebi, kad Kleboniškis ir aplink jį esančios teritorijos dėl savo strateginės vietos jau nuo senesnių laikų pradėjo formuotis kaip prabangesnių gyvenamųjų namų rajonas.

"Jis turi savo kainą, vertę, įvaizdį. Kai laikui bėgant suformuojama prabangesnė ir ramesnė aplinka, patys vietos gyventojai tampa suinteresuoti ją tokią ir išlaikyti. Niekas nenori, kad tokioje vietoje prasidėtų masinės kotedžų statybos, kaip Giraitėje ar panašiuose rajonuose. Tiesiog patys žmonės suinteresuoti, kad jų gyvenamoji teritorija neprarastų išskirtinės ramybės, kuri kartu su gamta sukuria prabangos statusą", – mano NT ekspertas.

Jis pabrėžė ir dar vieną svarbų aspektą: pats Kleboniškis patenka į Kauno miesto teritoriją, o šis kvartalas, nors jau ir driekiasi už miesto ribos, sklypų savininkams leidžia miestą pasiekti per kelias minutes ir savo, ir viešuoju transportu.

"Čia puikus susisiekimas. Kadangi gyventojų skaičius yra ganėtinai nedidelis, čia beveik niekada nesiformuoja eismo spūsčių, tad iš Kleboniškio galima lengvai ir patogiai išvažiuoti į patį Kauno miestą, o jeigu reikia ištrūkti į Vilnių ar Klaipėdą, taip pat nekyla jokių problemų. Beje, yra galimybė išvažiuoti ir kelią į Kaunas–Jonava–Ukmergė", – pastebėjo Č.Savickas.

Niekada nebus daugiaaukščių

Šioje strategiškai patogioje vietoje traukia ir kiti dalykai: upė, miškas, ramybė, geri kaimynai.

"Jau pastebėjome, kad šią vietą renkasi žmonės, ieškantys didesnės ramybės ir harmonijos. Didelė gyventojų dalis yra aktyvūs žmonės, verslų savininkai, gydytojai. Jie kaip susitarę visi kartoja tą patį: mums gera grįžti į namus ir pailsėti nuo žmonių, šurmulio, problemų. Šita vieta idealiai tam tinka... Upė, Kleboniškio miško parkas – gamtos idealiai suformuota vieta harmoningam ir jaukiam gyvenimui", – pabrėžia Č.Savickas.

Jo teigimu, šiame rajone jau gyvena vidutinės ir aukštesnės klasės atstovai: gydytojai, verslininkai, vadovai. "Lyginant su ekonominiais rajonais, Kleboniškyje kuriasi tie, kurie gali prisidėti gerinant aplinką. O tai labai svarbu, kai kalbama ne tik apie savo kiemą, bet ir viso kvartalo vaizdą", – pabrėžė ekspertas.

Jis pridūrė, kad šis gyvenamosios paskirties namų kvartalas niekada nebus suniokotas daugiaaukštės statybos ar kotedžų virtinių. "Nebus tribučių, penkiabučių namų. Šis apribojimas suteikia kvartalui išskirtinumą ir pridėtinę vertę. Naujakuriai žino, kad turės maksimalų privatumą ir solidžią kaimynystę", – džiaugiasi Č.Savickas.

Jei ieškote vietos savo naujiems namams ir norite turėti galimybę grįžę iš tiesų atsipalaiduoti ir pailsėti nuo miesto ritmo ir triukšmo, čia – ideali vieta. Jei norite gryno ir švaraus oro bei mėgstate aktyvų laisvalaikį, geresnės vietos taip arti nuo nuo miesto širdies taip pat nerasite. Kleboniškio miško parkas ir Neries pakrantė – ideali vieta pasivaikščioti su šeima, bėgioti, važinėti dviračiais ar pavedžioti augintinius.

Naujas kvartalas – prie upės

Šiuo metu naujų šeimininkų laukia naujai suformuotas kvartalas palei upę, važiuojant tiesiai už Kleboniškio gyvenvietės.

"Sklypai – nuo 9 iki 16 arų. Dalis sklypų yra ypač išskirtiniai, nes ribojasi su Neries upe. Kvartalas išimtinai suformuotas individualiems namams statyti", – paminėjo pašnekovas.

Šis kvartalas yra paskutinis gatvėje, toliau už jo plėtra nenumatyta.

"Apibrėžtos ribos formuoja jaukumą ir privatumą, kurio žmonės labai ieško. Iš vienos pusės kvartalą riboja miškas, iš kitos – upė. Kaip didžiulį privalumą matau jau įrengtas komunikacijas, išasfaltuotas gatves. Padarytos tikrai didelės investicijos, kad naujakuriui būtų patogu ir lengva pasistatyti savo svajonių namus.

Be to, prie upės įrengtos trys apžvalgos aikštelės, čia galima grožėtis upės peizažu ar leisti laiką su šeima. Formuojant kvartalą buvo pakeltas reljefas ir padarytas apsauginis betoninis barjeras, apsaugantis visą kvartalą nuo galimo Neries potvynio", – pabrėžė NT ekspertas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilgirdas

Vilgirdas portretas
Dar vienas uždainavo... Tai gal ponas Dainius paaiškins ar vanduo šlapias?

Dainius

Dainius portretas
Kurie kalba apie uzliejima tai matosi, kad nieko nesupranta ir turbut gyvena koncentracijos stovykloje (romainiai, giraite..)

andrius

andrius portretas
išsiaiškinkit ar išduos projektavimo sąlygas, ar per potvynį Neris neužlieja sklypų
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių