Zoologijos sode – rekonstrukcijos pradžia: pradeda statyti gydyklą

Lietuvos zoologijos sodas pradeda įgyvendinti rekonstrukciją. Pirmadienį įkasta veterinarijos gydyklos su karantinu kapsulė.

Naujas pastatas

Kaune įsikūrusiame Lietuvos zoologijos sode prasideda permainos. Pirmadienį pradėta įgyvendinti vieną rekonstrukcijos etapų, finansuojamų ES lėšomis. Pradėtas statyti veterinarijos gydyklos su karantinu pastatas. Statybų pradžią paženklino kapsulės įkasimo ceremonija.

„Kapsulės įkasimo ceremonija mes paženkliname tą mūsų vargų pradžią, nes dalis net netikėjo, kad rekonstrukcija prasidės. Kitą objektą planuojame pradėti statyti netolimoje ateityje, rengiami kitų objektų techniniai projektai, tad tikrai dirbame, kad rekonstrukcija tęstųsi“, – kalbėjo Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Nauja veterinarijos gydykla statoma buvusios gydyklos vietoje, tad kol kas zoologijos sodas savo teritorijoje neturi vietos, kur gydytų susirgusius gyvūnus.

„Kol kas verčiamės be gydyklos korpuso. Aišku, reikia gyvūnams dėkoti, kad jie taip dažnai neserga. Žinoma, jei serga, tada vežame pas kolegas į LSMU universitetą. Tikimės, kad kai pastatysime gydyklą ir vykdysime kitus rekonstrukcijos etapus, kai kuriuos gyvūnus laikinai galėsime apgyvendinti čia“, – pridūrė zoologijos sodo vadovas.

Jis nurodė, kad naujajame pastate bus ir gyvūnų gydymo, ir karantinavimo patalpos. Taip pat bus įrengtos laboratorijos, kuriose veterinarai galės atlikti tyrimus.

Šios statybos yra ilgalaikės rekonstrukcijos dalis. 1,2 mln. eurų vertės pastatą planuojama užbaigti kitų metų kovą.

ES finansavimas

Europiniai pinigai Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcijai buvo paskirti dar prieš kelis metus, tačiau užsitęsusios viešųjų pirkimų procedūros iškėlė riziką, jog nebus spėta įgyvendinti projekto ir teks grąžinti ES lėšas.

„Projektas jau ir taip užsitęsė. Visam rekonstrukcijos projektui galutinė data yra 2023 metų sausio 1 diena. Viską realu suspėti, jei būtų talkininkaujama iš visų pusių ir nebūtų teismų dėl viešųjų pirkimų, bet aš negaliu pasakyti, kaip bus. Kuo mažiau prarasime laiko pirkimams, tuo daugiau jo turėsime statyboms“, – apie tai, ar iki numatytos datos suspės atnaujinti visą zoologijos sodą, kalbėjo A.Didžiokas.

„Dabar turime apsirašytą finansavimo sutartį už 12 mln. eurų. Visada sukasi kalba, kiek reikia pinigų, kad būtų išspręstos visos sodo problemos. Dabar yra geras sutarimas, kuriuo sprendžiama dauguma problemų. Kiek aš žinau, ministerijoje dar svarstoma papildomai iki 6 mln. skirti finansavimą. Jei iki numatytos datos nespės įgyvendinti, teks ES pinigus grąžinti, tačiau visos pusės suinteresuotos viską spėti“, – sakė Aplinkos projektų valdymo agentūros vyr. patarėjas Kastytis Tumynas.

Rekonstrukcijos planuose yra numatyta pastatyti didelį pastatą – egzotariumą, į jį bus perkelti terariumai, aplink jį įsikurs didieji gyvūnai. Taip pat numatyta suvartyti daugumos gyvūnų voljerus.

Šiuo metu Lietuvos zoologijos sode gyvena apie 2 tūkst. gyvūnų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
kiek tūkstančių kainavo visos tos ceremonijos ir kapsulių dėjimai. Kai ateinančios kartos griaus tuos pastatus niekam net įdomu nebus. Įsivaizduoju jei statybininkai taip su fanfarom dėtų pirmą plytą, klotų pirmą vamzdį, betonuotų pimą kūbą betono, kastų pirmą kastuvą žemių ir panašiai ir panašiai. Nupezėjimas ir daugiau nieko.

...

... portretas
Pradeda statyt, AR - "pradeda GRIAUT"? (juk Krabastane TIK tik su griovimais problemų nekyla),

.

. portretas
parodė TV, juda darbai, žvėrys išmaudyti , kai liai žvilga, bus viskas gerai. Atsakingas požiūris, jei tik pafinansuos valstybė .
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių