Brangi kelionė
"Kauno dienai" 79 metų kaunietė Lilija guodėsi, kad pastaruoju metu keletą kartų teko pasinaudoti taksi paslaugomis. Atstumas nedidelis – nuo "Akropolio" iki V.Kudirkos progimnazijos Trakų gatvėje. Kaunietė tikėjosi sumokėti kelis eurus už kelionę, tačiau taksistai pareikalavo daugiau.
"Man taksistai pasakė, kad nesvarbu, kur važiuoja, mažiausia mokama suma yra trys eurai. Kitą dieną paprašiau įjungti taksometrą, nes maniau, kad turi kainuoti mažiau. Neapsirikau – taksometras rodė 2,2 euro, tačiau man vis tiek liepė sumokėti tris eurus. Pagrasino, kad jei nemokėsiu, nuveš atgal ir išlaipins. Kokią jie turi teisę taip savivaliauti?" – piktinosi garbaus amžiaus kaunietė.
Lilija pasakojo, kad taksistai dar ir pamokslą atskaitė, jog jiems reikia vaikus išmaitinti, o "mažiau nei nustatyta taksa" jie negali vežti, nesvarbu, kad taksometras rodo gerokai mažesnę sumą.
Paklausinėjus kitų kauniečių, kurie dažnai naudojasi taksi paslaugomis, visi gūžčiojo pečiais, nes yra mokėję ir 2, ir 2,5 euro. Tačiau jie užsiminė, kad gatvėje taksi automobilių nestabdantys, o išsikviečiantys.
"Kokie taksi stovėjo, į tuos ir lipau. Kokios bendrovės taksi ten stovi, aš nežinau, įsidėmėjau, kad ant durelių buvo užrašytas numeris, kur visi penketai nurodyti. Kitą kartą su kitokiu taksi važiavau, tačiau vis tiek trijų eurų paprašė", – situaciją paaiškino kaunietė.
Tarifų nustatymas
Remiantis kaunietės pastabomis dėl taksi iškvietimo numerio, galima manyti, kad tai buvo bendrovės "Taksi Kaunas" automobilis.
Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras tikino, kad savivaldybėms nesuteikta teisė tvirtinti keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi tarifus. Juos nusistato patys vežėjai ir per tris dienas informuoja savivaldybes apie jų dydį.
Man taksistai pasakė, kad nesvarbu, kur važiuoja, mažiausia mokama suma yra trys eurai.
Jo teigimu, bendrovė "Taksi Kaunas" savivaldybei yra pranešusi tokius pagrindinius tarifus: vienkartinis mokestį už įsėdimą – 0,58 euro, už nuvažiuoto kelio 1 km – 0,67 euro, už prastovą laukiant keleivio arba jį aptarnaujant – 0,14 euro (1 min.). Apie jokią mažiausią važiavimo kainą nėra užsimenama. Tačiau specialistas pabrėžia, kad vairuotojai nebūtinai gali priklausyti šiai įmonei.
"Vien tik pagal telefono numerį negalima teigti, kad minėtas vairuotojas dirba būtent šioje įmonėje, kadangi taisyklės leidžia skirtingiems vežėjams sudaryti sutartis ir naudotis vienos dispečerinės paslaugomis, – aiškino P.Keras. – Visais atvejais visi teisėtai nustatyti tarifai atsispindi taksometro parodymuose. Taksi vežėjai negali reikalauti iš keleivio kitokio mokesčio, nei nurodo taksometro rodmenys. Vadovaujantis taisyklėmis, vairuotojui draudžiama vežti keleivius taksi neįjungus taksometro. Draudžiama atsisakyti vežti keleivius trumpais atstumais ar reikalauti didesnio užmokesčio nei rodo taksometras.
Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas tikino, kad visais atvejais, kai keleiviui kyla abejonių dėl taksometro rodmenų teisingumo ar įkainio už nuvažiuotą atstumą dydžio, jis turėtų reikalauti iš taksi vairuotojo išrašyti kelionės kvitą. Jame turi būti nurodytas nuvažiuotas atstumas ir kelionės kaina, taip pat paslaugą suteikusios įmonės ar individualaus asmens duomenys.
"Su šiuo kvitu keleivis gali kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių, kuris atliktų tyrimą pagal keleivio pateiktą skundą", – sakė P.Keras.
Netoleruojamas elgesys
Susisiekus bendruoju "Taksi Kaunas" telefonu, buvo nurodyta kreiptis į Juozą Vaičaitį, kuris vadovauja bendrovei "Taxi Kaunas". Jo teigimu, taksistai, paprašydami didesnės sumos, nei buvo nurodyta taksometre, pažeidė taisykles.
"Tai yra negraži vairuotojų savivalė, šiurkštus pažeidimas. Jei klientai kreipiasi, mes situaciją visada aiškinamės, jei reikia kompensuojame, o tokių atvejų, kai taksistas liepia daugiau sumokėti, mes netoleruojame ir atitinkamai baudžiame vairuotojus, – kalbėjo J.Vaičaitis.
Jis tikino, kad didžiausia problema yra su tais vairuotojais, kurie Valstybinėje mokesčių inspekcijoje yra išsiėmę individualios veiklos pažymas ir iš jų bendrovės tokie vairuotojai gauna tik operatoriaus paslaugas. Ypač sunku sukontroliuoti tuos taksistus, kuriuos keleiviai tiesiog susistabdo gatvėje.
Taksi kontrolė
Lengvuosius taksi automobilius Kauno mieste kontroliuoja savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.
Tikrinama, kaip taksistai laikosi Keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais ir taksi taisyklių, ar automobiliai bei taksometrai yra tvarkingi. Dažniausiai taksistai ir pažeidžia šias nuostatas, ir sulaukia baudų.
"Nuo šių metų pradžios patikrinta apie 70 taksistų. Surašyta 17 administracinių nusižengimo protokolų", – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius.
Naujausi komentarai