Kauno rajono ūkininkai: esame labiausiai skriaudžiami Europoje

  • Teksto dydis:

Antradienį visoje Lietuvoje vyko žemdirbių protesto akcija prieš diskriminacinę žemės ūkio politiką. Daugiau kaip pusantro šimto traktorių sustojo Babtų, Vandžiogalos bei Garliavos apylinkių seniūnijų keliuose.

Bene daugiausia sunkiosios žemės ūkio technikos išsirikiavo šalia automagistralės A1, Babtų seniūnijoje, Kaniūkų kaime. Iš viso čia susirinko daugiau kaip 80 ūkininkų, kai kurie atvyko su šeimomis. Žmonės aptarinėjo problemas, bendravo su žurnalistais ir šildėsi arbata.

Palaikyti protestuojančių ūkininkų atvyko Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alvydas Rimdeika, Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė.

„Tai mūsų taikus protestas, į kelius važiuoti ir eismo trikdyti nesirengiame. Mūsų tikslas – ne kažkam bloga padaryti, bet atkreipti visuomenės dėmesį į žemės ūkio situaciją“, – sakė Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

Liučiūnuose su vyru ir vaikais ūkininkaujanti Marytė Rastaukienė guodėsi dėl nepalankios bankų politikos. „Įsigijome technikos, be kurios šiuolaikinis žemės ūkis neįmanomas. Teko imti paskolą. Dėl klimato kaitos padarinių labai sumažėjo derliai, todėl paskolą tikriausiai teks grąžinti mūsų vaikams, patys neįstengsime. Dabar gailimės, kad ir juos įvėlėme į šį reikalą“, – vardijo problemas ūkininkė. Ji pastebėjo, kad žemės ūkio supirkimo kainos yra neadekvačiai mažos, kai tuo metu maisto produktų kainos didėja, Lietuvą užplūdo užsienietiška produkcija.

Kaip mums konkuruoti su Europa?

G. Staliūnienė sakė, kad žemdirbius neramina ir vis didėjantis visuomenės nusistatymas ūkininkų atžvilgiu. „Mus priešina su pensininkais, mokytojais, tarsi dėl mūsų kaltės jiems nedidėja atlyginimai ar pensijos“, – kalbėjo Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė.

„Jeigu visoje Europoje žemės ūkis yra remiamas, akcizas dyzelinui – mažas, kompensuojamas, kodėl mums negali kompensuoti? Kaip mums konkuruoti su Europa?“, – klausė G. Staliūnienė.

Moteris pastebėjo, kad kitų Europos Sąjungos šalių, pavyzdžiui Vokietijos, ūkininkai gali įsigyti pigesnių trąšų, chemikalų, be to ir maisto produktai ten kainuoja pigiau, nei Lietuvoje.

Į akciją atvykęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas gyrė žemdirbius už jų bendruomeniškumą, darbštumą, pasišventimą dirbti žemę. „Kauno rajone kaimiškose vietovėse gyvena 75 proc. gyventojų, iš jų 25 proc. dirba žemės ūkio ir miškų sektoriuje. Be ūkininkų neįsivaizduojame bendruomenių švenčių, kultūros renginių, esate tikri kaimo šviesuliai“, – kalbėjo meras, kartu jis apgailestavo, kad Lietuvos žemdirbiai Europoje negali jaustis lygiateisiais.

Kita didelė ūkininkų grupė protestavo netoli Vandžiogalos esančiame kelyje. Čia buvo galima sutikti Nikolajų Dubnikovą, Romą Majauską, Vytautą Žmuidzinavičių, Olegą Naturjevą, kitus žinomus pakaunės ūkininkus.

Dar viena protestuotojų grupė rinkosi Garliavos apylinkių seniūnijoje esančiame kaime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Matant jūsų techniką ir kokias džipais lakstote norisi keletą eurų paaukoti , kad tik jus išgyventumėte. Besočiai ble......

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis  portretas
Mūsų ūkininkai yra užmiršę kooperaciją , kurią 1940 m. atvyko sunaikinti SSSR tankai. Tiktai keli protingi ūkininkai kooperuojasi ir džiaugiasi. Protestuotojai turėtų pirmiausia nuvykti pas juos pasisemti patyrimo.

Sūduvis

Sūduvis portretas
Ūkininkai, nevykit DIEVO į medžius, nes po to bus sunku iškrapštyti. Daugiausia ,,skriaudžiami,, tai didieji ūkininkai nes daugiausiai ir garsiausiai jie rėkia, o tie vidutiniokai tyliai ir nuoširdžiai dirba savo žemelę ir didelio vargo ,bent nesiskundžia, neturi, sunkiausia tai patiems mažiausiems bet ir tie iš savo keletos hektarų kažkaip sugeba išgyventi.
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių