„Kauno dienos“ studijoje – istorikas K. Bartkevičius: ar reikia Sąjūdžiui muziejaus?

  • Teksto dydis:

Šių metų spalį suėjo 35-eri metai nuo steigiamojo Sąjūdžio suvažiavimo. Tai viena šviesiausių ir gražiausių Lietuvos istorijos atkarpų, kuomet susivienijusi tauta atsikratė okupantų jungo.

Dainuojančios revoliucijos vaizdai apskriejo pasaulį, laisvės troškimo siekį stiprino roko maršai, Pabaltijo valstybės vienybę demonstravo Baltijos kelyje. Tokį istorinį atminimą ne tik būtina išsaugoti, bet ir perteikti jaunimui, vengiant patoso ir sausų vadovėlinių tiesų.

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus įgyvendina Vyriausybės kanceliarijos finansuojamą projektą, skirtą Sąjūdžio paveldui išsaugoti. Prie jo kviečiami prisijungti visi, išsaugoję vienokią ar kitokią vaizdinę medžiagą, dokumentus, Sąjūdžio atributiką ar suvenyrus.

„Kauno dienos“ studijoje kalbamės su vienu iš projekto įgyvendintojų, istoriku dr. Kęstučiu Bartkevičiumi. Viena pagrindinių diskusijos temų: ar reikia Sąjūdžiui atskiro muziejaus? Kviečiame žiūrėti.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

prie ruso lietuvą valdė

prie ruso lietuvą valdė portretas
Sniečkus, Griškevičius, Songaila, Algirdo Mykolas. Kuris iš jų rusas?Kai buvo prie ruso tai ir valdė generalgubernatoius rusas. Tokio Muravjovo tik biustą pamatę lietuviai apsišika.

Piskai ovui

Piskai ovui portretas
pindavoške, gali įrodyt kad būten rusai, ne kraponaciai, ne gruzinai tokius apsišikėlius kaip tu naikino? Kurie turėjo ir tankų ir karo lėktuvų ir kariuomenę bet okupantus su gėlėmis pasitiko.

to sūduviui

to sūduviui portretas
sąjūdį įkūrė KGB . Su tikslu išaiškint nepatenkinus tarybų valdžia.ir kaišiadoryse šnekėjo
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių