Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro

2012-06-14 21:33
Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro Kauno autobusų stotyje – Maironio žodžiai negrįžusiems iš Sibiro

Pirmąkart Kauno autobusų stoties keleivių laukimo salėje surengtas Kauno valstybinio choro koncertas.

Gerokai įdienojus visa autobusų stoties aikštelė ir Vytauto prospektas suskambo nuo per garsiakalbius aidinčių Juozo Naujalio ir Maironio kūrinių. Tiek ant suoliukų autobuso lūkuriuojančių, tiek netoliese kavą gurkšnojusių žmonių akys nukrypo į pagrindinį stoties pastatą.

Čia, nedidelėje kamerinėje erdvėje, savo pasirodymą dovanojo 40 Kauno valstybinis choro atlikėjų, kuriems dirigavo žymūs chorvedžiai Mindaugas Radzevičius ir Kęstutis Jakeliūnas.

Sausakimšoje laukimo salėje žmonės sėdėjo net ant laiptų, vedančių į antrą aukštą. Laukiamojo kėdės buvo sustumtos lyg filharmonijoje, o choras išsirikiavo už tarptautinių bilietų kasų. Labiausiai nustebę atrodė čia bilietų nusipirkti užsukę keleiviai, kurie salėje ir pasilikdavo.

Paklaustas, kodėl buvo nuspręsta pasirinkti būtent tokią aplinką koncertui, Kauno valstybinės filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta atskleidė, kad Maironio eilės, birželio 14-ąją skambančios autobusų stotyje, turi tragiško simbolizmo.

„Tokia diena, stotis, nors ir ne geležinkelio...Čia labai tinka mūsų programa, parengta pagal didžiojo dainiaus kūrybą. Kiekvienais metais birželio 14-ąją įtraukdavome į Pažaislio muzikos festivalio programą – IX forte dažniausiai skambėdavo Mozarto „Requiem“, kiti kūriniai, o šiais metais gimė tokia idėja. Juk šias Maironio eiles žmones dainuodavo ir tremtyje“, – pasakojo J.Krėpšta.

Šiemet sukanka 150 metų, kai gimė Maironis. Pagerbiant jo atminimą, Seimas 2012-uosius yra paskelbęs Maironio metais. Ta proga Kauno autobusų stotyje praėjusią savaitę atidaryta Maironio 150-ųjų gimimo metinėms skirta fotografijų paroda.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų