Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore

  • Teksto dydis:

Tarptautinė labirintų organizacija kaunietę Rūtą Janulevičienę išrinko labirintų ambasadore Lietuvoje ir Europoje. Ji tapo trečiąja labirintų ambasadore Senajame žemyne.

Visapusiškai naudinga kelionė

"Mano vizija, kad labirintai būtų prieinami plačiajai Lietuvos visuomenei, ypač didžiuosiuose šalies miestuose ir kurortuose. Juk tai puiki nusiraminimo, išsivadavimo nuo streso forma. Jau kalbėjau apie labirinto įkūrimą su Birštono mere Nijole Dirginčiene, dabar laukiame savivaldybės sprendimo", –  pasakoja labirintų ambasadorė R.Janulevičienė.

Moksliniai tyrimai rodo, kad vaikščiojimas labirintu harmonizuoja kairįjį ir dešinįjį smegenų pusrutulius, o labirintu pasivaikščiojusio žmogaus aura (energiniai centrai) yra dvigubai didesnė.

Vienas naujausių mokslinių tyrimų parodė, kad pasivaikščioję labirintu 75 proc. dalyvių jautėsi labiau susikoncentravę, tiek pat žmonių jautė vidinę ramybę ir taiką savyje, apie 60 proc. dalyvių sumažėjo susijaudinimas ir nerimas, 68 proc. dalyvių sumažėjo stresas. Tyrimai daug kartų parodė, kad ėjimas labirintu padeda sumažinti stresą, atsigauti po įtemptos darbo dienos, suteikia aiškumo, ramybės ir atsipalaidavimo jausmą, padidina energijos kiekį, atgaivina sielą.

"Praktiniuose seminaruose įvariose Lietuvos vietose, jei tik yra galimybė, sukuriu laikiną labirintą, kad dalyviai išbandytų labirinto terapiją. Išmokau žmones ir nusipaišyti trijų ar septynių vijų labirintą, kad galėtų patirti labirinto naudą ne tik seminaro metu, bet ir namuose", – sako R.Janulevičienė.

Labirinto terapija

"Ruošiu projektą rengti labirintų užsiėmimus mokyklose, kad galima būtų organizuoti užsiėmimus mokiniams aktualiais klausimais, pavyzdžiui, išsivaduoti iš neigiamų emocijų – baimės, pykčio, patyčių arba sustiprinti mokinių gebėjimą siekti savo tikslų, stiprinti savo fizinį ir energinį kūnus, išmokti pasitikėti savimi, tapti savo gyvenimo lyderiais. Raginu visus susidomėjusius  pedagogus ir vadovus padėti moksleiviams pažinti save unikaliu ir labai naujovišku metodu – per labirinto terapiją. Bendradarbiausiu su visais, kurie kreipsis ir norės organizuoti praktinius užsiėmimus naudojant labirintą", – kviečia R.Janulevičienė.

Pasak jos, ėjimas labirintu turi stiprų meditacinį poveikį. Einant labirintu galima kažko prašyti galvojant apie tikslus ir norus, melstis, prašyti atsakymo į rūpimą klausimą.

Mano vizija, kad labirintai būtų prieinami plačiajai Lietuvos visuomenei, ypač didžiuosiuose šalies miestuose ir kurortuose. Juk tai puiki nusiraminimo, išsivadavimo nuo streso forma.

Pasaulio žemėlapyje

"Senovėje labirintai buvo rengiami prie vandens. Tokio labirinto energija būna švariausia. Kiekviena kultūra labirintus kūrė unikaliu ir savitu būdu. Žymiausias senovės labirintas buvo Kretoje, Knose. Daugiausia – per 600 – labirintų, sukurtų iš akmenų ir riedulių šalia jūros krantų, buvo rasta Skandinavijoje. Kinijoje labirintai buvo kuriami iš smilkalų – naujas kvapas būdavo pristatomas labirinto takų posūkiuose, kur takas keisdavo kryptį. Sibire aptiktų klasikinių labirintų amžius yra 20 tūkst. metų. Įdomus faktas, kad Petras I vaikščiojo labirintu Sibire, kai pamatė Sankt Peterburgo viziją ir paskui ją atkūrė realybėje. Taigi labirintuose gauname atsakymus iš aukščiau", – istoriją perteikia R.Janulevičienė.

Lietuva yra įtraukta į pasaulinį labirintų žemėlapį, kur galima rasti visus užsiregistravusius labirintų savininkus iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ostapas Benderis

Ostapas Benderis portretas
Kas, draugai, yra ambasadorius ir kas yra labirintai? Labirintai, broliai, tai kvaziunofantazija. Na tai visiems aisku, o kas, draugai, yra ambasadorius? Tai zmogaus mintis apvilkta i logine sachmatu formule.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių