Vieta įgavo naują veidą
„Ne visi kauniečiai žino, kaip ši aikštė, esanti šv. Gertrūdos gatvėje, vadinasi, nes ji – tokia niūri ir praeinama kaip Daukanto gatvė, kur visi tik skuba į viešojo transporto stotelę. Taip ir čia – niekas neužsibūna. O dabar staiga joje atsirado tokia ryški skulptūra! Iškart atkreipiau dėmesį“, – šyptelėjo kaunietis Sergej.
Naujajame „K“ raidės formos meniniame akcente gausu įvairių su Kaunu susijusių detalių bei miestui svarbių asmenybių atvaizdų.
„Pagaliau tokioje pilkoje aikštėje atsirado bent kažkas ryškaus. Mačiau, kad šį meninį akcentą fotografuoja. Nesusilaikiau ir aš! Anksčiau šioje Steigiamojo Seimo aikštėje niekas neužsibūdavo – bandė čia įkurti ir turgų, bet nepavyko. Tai, va, dabar tokį ryškų akcentą pastatė, kuris pagyvina šią vietą“, – džiaugėsi pašnekovas.
Dovana Kaunui
Pasirodo, kad praeivių žvilgsnius traukianti „K“ raidės formos skulptūra yra dovana Kaunui.
„Idėja, kad toks meninis akcentas atsiras Kaune, kilo kultūriškai bendradarbiaujant dviem UNESCO Dizaino miestų tinklo nariams – dviem miestams – Kortreikui Belgijoje ir Kaunui. Būtent Kortreikas, 2030 metais siekiantis tapti Europos kultūros sostine, dovanojo Kaunui trimatę „K“ raidės skulptūrą, kurios vizualus apipavidalinimas mieste nuolat atsinaujins“, – portalo kauno.diena.lt žurnalistams sakė projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ (KEKS) Dizainas laimei koordinatorė Lina Chmieliauskienė.
Būtent Kortreikas, 2030 metais siekiantis tapti Europos kultūros sostine, dovanojo Kaunui trimatę „K“ raidės skulptūrą, kurios vizualus apipavidalinimas mieste nuolat atsinaujins.
Kvies kurti
Pašnekovė akcentavo, kad vizualinį erdvinės skulptūros apipavidalinimą bus kviečiami kurti Kauno kūrėjai. Jį planuojama atnaujinti du tris kartus per metus taip suteikiant galimybę pristatyti visuomenei savo kūrybą kuo didesniam skaičiui vietos kūrėjų.
„Taip pat planuojama kartu su Korteiko miestu organizuoti dizainerių mainus – Kortreiko kūrėjų sukurti vizualai būtų eksponuojami ant Kaune instaliuotos „K-Totem“ skulptūros, o Kauno kūrėjų – ant Kortreike stovinčios erdvinės skulptūros, taip viešinant abiejų miestų dizaino miesto identitetą ir bendradarbiavimą“, – sakė ji.
Pasak KEKS atstovės, „K-Totem“ kartu sukūrė penkiolika įmonių, dizaino agentūrų ir mokslo institucijų, o „Designregio Kortrijk“ Kortreike pagamino naują konstrukciją, kurią transportavo į Kauno miestą.
Simboliai – tarsi žaidimas
„Steigiamojo Seimo aikštė šiam objektui buvo pasirinkta dėl išskirtinio pasiekiamumo tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems. Tai – viena judriausių miesto arterijų. „K Totem“ organiškai įsiliejo į aikštės erdvę bei papildė joje esančius elementus. Dabar kiekvienas važiuodamas ar eidamas pro šalį gali pamatyti „K-Totem“ ir pasidžiaugti gražia lietuvių ir flandrų draugyste“, – šyptelėjo L. Chmieliauskienė.
Pirmojo „K-Totem“ apipavidalinimo autorius – dizaineris Tadas Bujanauskas. „Jis sako: kadangi ši „K-Totem“ skulptūra yra skirta Kaunui, ir yra „Kaunas 2022” projekto dalis, – Kauno simboliai, atsiradę ant jos, atrodė logiškiausias ir kauniečiams artimiausias bei įdomiausias sprendimas. Juos apžiūrėti, surasti, pagalvoti, kur jie yra mieste, tampa savotišku žaidimu tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Kalbant apie spalvas, – norėta, kad skulptūra atrodytų kiek galima gyvesnė šiuo tamsiu periodu“, – pasakojo KEKS Dizainas laimei koordinatorė.
Naujausi komentarai