Kauniečiai teberašo laiškus ant popieriaus ir juos siunčia ne tik per šventes ar Pasaulinę pašto dieną, kuri minima būtent šiandien.
„Vien iš Kauno centrinio pašto per dieną išsiunčiama apie 5 tūkst. laiškų. Jei skaičiuotume visus likusius miesto paštus, tai juose išsiunčiama dar tiek pat“, – sakė „Lietuvos pašto“ atstovė spaudai Aurelija Jonušaitė.
Pasak jos, tiek kauniečiai, tiek kitų Lietuvos miestų gyventojai daugiausiai laiškų ir siuntų siunčia į ir iš Airijos, Anglijos, Ispanijos, Norvegijos, Švedijos, JAV, Kanados – ten, kur gyvena didžiausios lietuvių emigrantų bendruomenės.
„Tačiau pasitaiko siuntinių ir į tokias egzotiškas šalis kaip Brazilija, Kolumbija, Argentina“, – sakė atstovė.
Pasak jos, siunčiant siuntinį vertėtų pasidomėti, ar nenusižengiama taisyklėms. „Prieš siunčiant bet kokius daiktus į užsienio šalis, visada gyventojams rekomenduojame pasitikrinti, ar jie nėra draudžiami. Pavyzdžiui, į JAV paštu griežtai draudžiama siųsti alkoholinius gėrimus arba, pavyzdžiui, į Indiją be leidimo negalima siųsti videofilmų, sportinės įrangos. Į Afganistaną negalima siųsti kiaulienos ir jos gaminių, valdžios nepatvirtintos politinės informacijos ir, pavyzdžiui, šachmatų, – nes tai „ne islamiškas“ žaidimas“, – perspėjo A.Jonušaitė.
Pasitaiko, kad gyventojai siunčia ir pinigus, tačiau juos siųsti tradiciniu paštu taip pat draudžiama.
„Siuntas sulaiko ne „Lietuvos paštas“, bet Lietuvos muitinė. Siuntiniai tikrinami peršviečiant rentgenu. Dažniausiai muitininkai siuntas sulaiko todėl, kad jose būna draudžiami daiktai arba muitinė turi apskaičiuoti siunčiamiems daiktams taikomus mokesčius“, – teigė pašnekovė.
Kasmet artėjant žiemos šventėms, anot A. Jonušaitės, pašto darbo krūvis išauga 3–4 kartus.
„Laiškų ir siuntų skaičius ima didėti nuo pat gruodžio pradžios. Didžiausias srautas būna prieš Kalėdas, antplūdis tęsiasi iki sausio vidurio“, – sakė pašnekovė.
Naujausi komentarai