Kaune – tolesnė dviračių takų plėtra

 • Teksto dydis:

Dviračių takų tinklo ilgis Kaune sieks 150 kilometrų, o dviračius daugelis kauniečių naudos ne tik kaip laisvalaikio, bet ir kaip kasdienio transporto priemonę. Tokius strateginius tikslus užsibrėžę Kauno miesto vadovai nuosekliai dirba, kad šie siekiai virstų realybe.

Šį ketvirtadienį Kauno miesto taryba patvirtino šių metų dviračių takų įrengimo, priežiūros ir remonto programą. Daugiausia dėmesio ir lėšų bus skirta dviračių takų infrastruktūros gerinimui: jų  remontui ir priežiūrai bei naujo tako „Neries krantinė – Jotvingių gatvė“ įrengimui.

„Strateginiuose miesto planuose numatyta, jog dviračių takų tinklas Kaune turėtų siekti 150 kilometrų. Šiais metais rengsime techninius projektus, kad per naująją ES finansinės paramos perspektyvą mes galėtume kuo labiau priartėti prie šio skaičiaus, – pabrėžė Kauno meras Andrius Kupčinskas. – Dviračius turi kas trečias kaunietis. Mūsų tikslas – kad dviračiai būtų naudojami ne tik laisvalaikiu, bet ir taptų kasdiene kauniečių susisiekimo priemone.“

Numatyta takų priežiūra

Šiuo metu Kauną raizgo maždaug 60 km ilgio dviračių takų tinklas. Jį sudaro 9 dviratininkų pamėgti takai, vedantys pagrindinėmis miesto gatvėmis, parkais, upių pakrantėmis. Dviračių takų įrengimo, priežiūros ir remonto programoje, kurią patvirtino Kauno miesto taryba, detaliai numatyti šįmet planuojami darbai, jų apimtys, lėšų poreikis ir finansavimo šaltiniai.

„Programoje yra numatyti šių metų prioritetiniai darbai: atnaujinti esamą dviračių takų infrastruktūrą, paženklinti dviračių takus, prie kai kurių dviračių takų atlikti želdinių tvarkymo darbus, vykdyti dviračių takų priežiūrą“, - teigė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Sujungs Šilainius su centru

Didžioji programoje numatytų lėšų dalis bus skirta pernai pradėto dviračių tako „Neries krantinė – Jotvingių gatvė“ tiesimui. Maždaug 5,5 km ilgio dviračių takas šįmet sujungs Šilainius su miesto centru. 2,5 m pločio dviračių tako dalis nusidrieks Neries krantinės parku, Neries krantine, Baltų prospektu ir užsibaigs Jotvingių gatvėje. Kartu su dviračių taku bus atnaujinta ir dalis pėsčiųjų šaligatvių.

Programoje taip pat numatyta lėšų, skirtų pasirengimui ateityje tiesti naujus dviračių takus. Šįmet bus rengiami dviračių tako „Senamiestis – Aleksotas – Naujamiestis“ ir Pažaislio dviračių tako techniniai projektai. Šiuos dviračių takus bei dar vieną taką, sujungiantį Eigulius ir Žaliakalnį, planuojama įrengti pasinaudojant 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų parama.

Dviračių takų įrengimo, priežiūros ir remonto programoje šįmet taip pat planuojama numatyti 30 tūkst. Lt, skirtų dviračių prievažų įrengimui. Praėjusių metų lapkritį buvo oficialiai atidarytas 600 m ilgio dviračių takas, sujungęs Jonavos gatvę su Santaka. Šis takas leido dviratininkams ir pėstiesiems išvengti pavojingos ir judrios žiedinės sankryžos, esančios prie Kauno pilies.NAUJAUSI KOMENTARAI

o gal

o gal portretas
taip svencioniu gv nutiesus kelia baikam ka per tuos kraterius

pirmam

pirmam portretas
gal uzteks svaigt del tako naikinimo Laisves Alejoj? Tai kone svarbiausia arterija. Kazkokiam italui kaunodienoj nepatiko takas laisveje, tai pradesit pust ta pacia dudele. Ar nori kad dviratininkai nardytu tarp masinu ankstoj Kestucio ir Donelaicio gatvej? Su musu kultura auku tikrai neisvengsim. O jeigu bus Laisves alejos rekonstrukcija bus paklota kitos spalvos plyteles kaip ir visam sviete. Beje vakaruose pilna dviraciu taku vienam lygyje ant saligatviu, tik plyteles buna raudonos spalvos. O italija tai kaimas tuo poziuriu, dviraciu daug, bet taku nera, bet visi vazineja gatvem, saligatviais bile kur, tik auku ten mazai, nes klutura kita.

w

w portretas
Dviraciu takai yra neblogai,bet negi nera svarbesniu projektu,kuriuos reikia igyvendinti? Ir dar,reikia naikinti dviraciu taka Laisves alejoje,nes tai pesciuju zona. Cia to Kupcinsko ismislas,nors pats tur but i "darba" vaziuoja su masina?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių